Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#541 » sob 23. dub 2022, 00:07

kubikula78 píše:... vytazna sila by byla o hodne vetsi nez ma byt...

Výtažná síla u puškových nábojů (zvláště u 223 a jiných malorážových) nemá téměř absolutně žádný vliv. Už jen síla potřebná k zaříznutí střely v přechodovém kuželu do drážek vývrtu překonává výtažnou sílu několikanásobně.

Nějaké obavy, že stažený krček povede ke nějakému enormnímu zvýšení tlaků než se střela dostane do přechodového kužele je naprosto neopodstatněný. Výtahová síla u puškového střeliva je naprosto zanedbatelná veličina. Důležité je jen to, aby střela nebyla naopak moc volná. Neexistuje situace, že by byla "moc utažená/zakrimpovaná". Fakt ne.



kubikula78
Příspěvky: 10

Příspěvek#542 » ned 24. dub 2022, 17:32

Díky za vysvětlení, to je proti některým pistolovým rážím, se kterýma mám zkušenost, propastný rozdíl:-) Krčky jsem roztáhnul, dál už budu kalibrovat s vloženým expanderem. Stejně musím škrtit....udělal jsem zkušební prázdný náboj bez škrcení, 5x jsem ho prohnal ze zásobníku do komory a byl o 0,3 mm delší.



kubikula78
Příspěvky: 10

Příspěvek#543 » čtv 28. dub 2022, 21:30

Ahoj,zeptám se obecně...jaká přesnost se dá čekat od Peruna, 12,5 palce hlaveň? Myslím přesnost zbraně, bez chyb střelce. Z pušky jsem nikdy nestřílel, vzal jsem zbraň, namontoval puškohled, udělal několik zkušebních laborací+tovární SB, sednul si na židli, pušku opřel o přední rukojeť a střílel nástřely po 5 ranách na 50 metrů. Přiložený terč je nejlepší, ale nejhorší se liší soustřelem větším o 5 mm. Puškohled na 8x přiblížení, na pušce tovární spoušť. Je to v poho, nebo hrůza? Pohyb záměrného bodu jsem byl schopen udržet v rámci čtverce na terči....tomu by i odpovídaly zásahy.
Omlouvím se za blbé otázky, ale jsem pistolář a s puškou začínám, nevím co čekat:-)
Díky.
20220428_151341.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#544 » čtv 28. dub 2022, 22:48

.223 na 50 metrů musí chodit "jednou dírou" a je jedno z jak dlouhé hlavně. Tohle mi přijde dost hrůza... Ale možná je to střelcem a ne puškou. Dej to někomu, kdo s puškou umí a pak uvidíš jestli je chyba v pušce/střelivu nebo střelci. ;)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#545 » pát 29. dub 2022, 00:07

kubikula78: Záleží také na typu střeliva (střely), gramáži, stoupání. Pokud jsi střílel poprvé s optikou, mohl jsi tam zanést chybu i špatným pohledem. Ta čísla na terči jsou centimetry, nebo palce, nebo něco jiného?



kubikula78
Příspěvky: 10

Příspěvek#546 » pát 29. dub 2022, 06:23

Díky kluci za názory...střely LOS 55gr,1:9 stoupání.Dával jsem si bacha abych koukal rovně,ale s puškou opřenou jen o přední rukojeť se mi to hýbalo dost.Vymyslím pořádné zafixování pušky a vleže.Čísla na terči jsou cm,ale tisk není v měřítku,reálně je to asi 7mm.



karelroman
Příspěvky: 1

Příspěvek#547 » stř 1. čer 2022, 14:13

Ahoj chci začít prebijet 223 náboje na dillon 750xl jak s úpravou nabojnic vyplati se formatovat a zakracovat přímo na dillonu nebo extra a na dillon jen prebijet diky za vaše postřehy :?:

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 222

Příspěvek#548 » pát 3. čer 2022, 22:17

Nevím jak s tímhle konkrétním lisem, používám jednooperák (.223 jsem začal přebíet jaksi doplňkově), ale formátování mi probíhá při vypichování a zkracování řeším tak jednou za 4 rundy, opravdu se mi tolik nenatahují - mluvím o výrobě sypačkek, kdy se nábojnice musí vejít do maxima a ne být všechny stejné - takže když už tak jedu lee zkracovací matrici...
Pokud se nepletu, tak ta 750 má 5 pozic, takže se vejdeš s tím, že tu "zkracovací" použiješ jen párkrát a pak už je na Tobě jestli Ti vyhovuje spíš to občas jet s každou otáčkou lisu a nebo ji tam nedáš a čas od času to zkrátíš mimo lis... Já třeba kvůli tomu jednooperáku musím víc třídit nábojnice a GGG po vypíchnutí a formátování musím zvlášť ještě ručně upravit lůžka a pak je teprve nazápalkuji. Je to na dlouhé lokte, ale uklidňuju se tím poměrem 6 vs 15 Kč...



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#549 » pát 1. črc 2022, 20:45

Dotaz na zkušené přebíječe . Pomosazené střely Frontier 55gr s plochou špičkou. Taky vám lítají na ho.... skoro jak z brokovnice nebo to dělá jen mě ? Ty starší špičaté na potrénování ještě jdou ale tohle nějak neumím nalaborovat.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#550 » sob 2. črc 2022, 03:47

Na terčovku nejsou, ale z hlavně se stoupáním 1:8 napohodu okolo 2MoA ( na dynamiku v CZ podmínkách cajk)



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#551 » sob 2. črc 2022, 17:35

DPMS 3G1 , 18" , 1:8 . Nejlepší výsledek 2,4 Moa (většinou horší) , poslední 3,7 . Žádná hitparáda. Ty špičaté lítají líp , pokud je přeberu aby tam byly jen (opticky) pěkné tak to (na 50m) lítá jak Los 55 Fmj. Na 50m na gong to stačí ....... ale stejně mě to s*re.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#552 » stř 6. črc 2022, 20:39

Mě to lítalo taky nahovno, odhadem tak 3MOA oproti 1MOA GGG 55grs......16" 1/9



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#553 » čtv 7. črc 2022, 10:33

Včera jsem měl pár 55gr Frontier, vlastní výroba. 2 letí dobře, další dva nedají ani IPSC postavu na 100m. Do 50m dobré laciné, takže na trenink OK. Více bych od toho nečekal



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#554 » pát 29. črc 2022, 06:20

Pánové kacířská myšlenka, včera jsem si hrál s GRT a nemohl jsem na to přijít. Dá se poskládat 223 náboj tak aby z 18" a méně dlouhé hlavně měl 1501J+ ve sto metrech?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#555 » stř 17. srp 2022, 06:20

Frontier spicate - 1.5 MOA na 100 m, tuponose 2-2.5 MOA na 100 m.
Na nase podmienky maximalne v pohode. Cca tie 2 MOA mam aj s LOS strelou, nenasiel som nejake lepsie navazky. Od tychto lacnych striel nie je mozne cakat zazrak.

Prebijanie Dillon XL750 - vsetko robim na 650tke, jedna hlava na pripravu nabojnic - univerzalna odzapalkovacka, redding formatovacka BEZ formatovania krcku a ihly alebo dillon format + skracovacka, Lyman M Die na formatovanie krcku a mierne rozhrdlenie pre podavac striel. K tomu SwageIt na prvotne prelisovanie lozka.

Druha hlava - 1 pozicia prazdna, prachovac, podavac striel, usadzovanie (redding), skrtenie (lee fcd). Do otvoru pre tycku kontrolu prachu mam vytlaceny drziak na endoskop kameru a vedla lisu LCD obrazovku kde vidim oprachovanie nabojnice.

Ked mi dodaju velku varku nabojnic (mam par krabic tak po 4-5 tisic kusov) tak vzdy nahrubo operiem, vyhadzem preliacene a ponicene (policajne a vojenske zo SIGov trpia), urobim pripravu na prvej hlave, komplet par tisic. Potom uz len prebijam.
Momentalne idem stale prvu seriu 4000 ks nabojnic co som kupil par rokov dozadu, nejake 5te prebitie, postupne sa to mina na sutaziach. Cakam ze druhu krabicu nacnem tak za 2 roky…

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Tomak a 2 hosti