Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#556 » stř 17. srp 2022, 16:30

Kámošům jsem něco na způsob Lyman M-die vyráběl. Já sám to nepoužívím, jedu boat tail střely a matricí podané střely se mi nekácí, i když nerozhrdluju. Ale pro placatoprdelaté střely tu M-die určitě ano.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#557 » čtv 18. srp 2022, 13:04

Ono to nie je len na placate strely. Ide o to, ze namiesto formatovania tela a krcku v jednom kroku sa vykonava formatovanie krcku zvlast – nemusi sa ani nastavit rozhrdlenie.

1.) Je to menej namahajuce na vytahove sily pri formatovani
2.) Nenici to tak krcok
3.) Lyman M die pekne ocisti hrany ak skracujete, teda nie je treba aj skosit okraj krcku
4.) Okrem Lyman M die sa predavaju rozne matrice s celou sadou roznych priemerov tyciek, takze je mozne nastavit pnutie (trebars od priemeru .221 az po .224).

Jasne ze pri nasom lacnom bachani to nema zmysel ale taka Lyman M die sa hodi ak mate daky RT1500 alebo podavac striel, tam je to priam nutnost. A i s lacnejsimi strelami mam o cosi lepsi sustrel ked formatujem krcok zvlast.

Ako bonus pre tych, co zazili vytahovanie zasprajcovanej nabojnice je mozne takto nabojnicu lahko vytlct von rovno v lise, podobne ako u Lee matric. Akurat ze s nimi mi beha headspace horom dolom az hruza.



kubikula78
Příspěvky: 10

Příspěvek#558 » ned 16. říj 2022, 11:25

Ahoj,jaky je u tehle raze snesitelny rozptyl rychlosti?Meril jsem rychlost mych prebijenek,ktere letaji relativne presne a rozptyl rychlosti byl 29m/s,co me prijde moc.Ovsem tovarni SB mely 31,7 a tovarni Winchester 31,5m/s....je to normalni?Diky.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#559 » ned 16. říj 2022, 12:16

Na tovarni strelivo jo, tam "neMatch" strelivo lita takto blbe. Na prebijene strelivo, pokud si davas pozor = stejne nabojnice, naprosto stejny OAL a navazka, tak pri kvalitni match strelach to lita od 4 do 8 ms, pri fmj-bt strelach jsem od 5 do 10 ms. Pri FMJ na gong pak 8 az 15 ms, neresim nabojnice atd. Jako videl jsem roztpyl max do 5ms, ale to je o tom, ze vazis nabojnice, meris vnitrni objem, davas drahy prach atd. Ve vysledku jestli strilim 0.5 az 0.8 MOA nebo 0.3 az 0.6 MOA mi zily fakt netrha:)
Rozptyl rychlosti pak muze byt dan tim, ze jsi treba pouzil jinou sarzi Lovexu:)



kubikula78
Příspěvky: 10

Příspěvek#560 » ned 16. říj 2022, 12:32

Tohle jsou naboje na obranne kropici ucel...nabojnice jen zkracene,jinak netridene,strely pomedeny LOS,prach Lovex 73.4,.Spis me prekvapily ty tovarni,protoze treba 9luger SB jsou velmi konzistentni...kolem 5-7m/s rozdilu.Diky:-)



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#561 » ned 16. říj 2022, 13:03

jenže Luger lítá také skoro 2,5x pomaleji :), nemá krček, jiné tlaky. Ono se to pak všechno sečte.
Jinak pro mě je vždy hlavní, zda se celým nábojem dá pravidelně trefovat než lovit každý 1 ms, kdy práce s tím je šílená. LOS také střílím s 73.4 a do 100m chodí parádně = do dlaně, takže na gong ideální

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#562 » ned 16. říj 2022, 15:04

kubikula78 píše:Tohle jsou naboje na obranne kropici ucel...nabojnice jen zkracene,jinak netridene,strely pomedeny LOS,prach Lovex 73.4,.Spis me prekvapily ty tovarni,protoze treba 9luger SB jsou velmi konzistentni...kolem 5-7m/s rozdilu.Diky:-)


Jedna z (mnoha celkem zásadních) věcí je také způsob, jak to měříš. Pokud vystřílíš zásobník a pak si řekneš, že půjdeš něco poslat skrz hradla a/nebo nastřílíš položku za půl minuty, tak samozřejmě ten spread bude 30-60m/s. Pokud před další položkou necháš náboj v komoře, aby se stihnul pěkně ohřát, zatímco jeho další 4 kámoši z budoucí grupy budou klepat kosu v zásobníku, taky nemůžeš čekat zrovna konzistentní rychlosti. Pokud budeš dodržovat pauzy, aby komora a hlaveň stihla vychladnout na přibližně stejnou teplotu, budeš úplně někde jinde.

Pro představu, tovární SB FMJ 55gr a 69gr jsem nedávno poslal přes hradla z kliky (16"), žádné velké hrabání, dodržování pauz, apod a prvních několik group má spread 6-8m/s.



kubikula78
Příspěvky: 10

Příspěvek#563 » pon 17. říj 2022, 18:14

Rozbalil jsem pusku,postavil hradla,vystrilel 5 naboju v normalnim tempu,dal si cigo,vystrelil dalsich 5 naboju,pockal az si soused zalepi terce,pak vystrelil poslednich 5 naboju...asi tak jsem meril:-)Ale vyrobim ted par naboju nejpresneji jak umim a premerim znovu uvidime.
Potazmo ty original SB byly sypacky z ty velky krabice,zadny Match verze.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#564 » úte 18. říj 2022, 15:43

Ono zavisi co clovek chce, potrebuje a ci to stoji za tu namahu.

V nasich koncinach kde ak ma niekto moznost trenovat na 100 m dynamiku (nie nejake buchanie spoza stola z boxu) tak ma setsakra stastie.
Mam to stastie, ze na 70 m to mozem robit kedykolvek chcem.

Ide o to, ze v reale aj tak malokto nahana 10tky na 100 m s AR-15, tudiz na nejake to IPSC/kropenie je triedenie nabojnic, skracovanie a ine opruzovacky zbytocne. V pripade lacnych ARiek (vacsina ludi) so standard spustou (vacsina) proste staci lacna strela (Frontier ci LOS), lacny prach (Lovex D073.4/5) a hotovo. Nasypat pod to cca 24,5 gr. a do dlane na 100 m sa vojdete.

I ked to „lacne“ dostava v sucanosti iny rozmer, aj ked stale je to setsakra menej nez fabricke naboje.

Kto chce triafat 50 haliernik na 100 m, tomu odporucam kvalitnu malorazku (nie, nejaka AR-15 v .22LR to fakt nie je, povedzme aspon Tikka ci CZ 455/457 ak nie Anschutz). Zabava rovnaka, cenovy rozdiel markantny

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#565 » ned 15. led 2023, 17:30

Začínám s touto ráží. Dotaz na zkracování nábojnic na kolik zkracovat do samonabíječky. Rozměr max. je 44.7 a min. 44.2, takže předpoklad když je zakrátim na o něco méně jak min., abych to nemusel dělat pokaždé, a znova je zkrátit až se budou blížit max. rozměru, tak tím asi nic nezkazím?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#566 » ned 15. led 2023, 17:50

Kup small base matrici. Vzdy pak budes mit jistotu, ze mas spravne zkraceno;-)



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#567 » ned 15. led 2023, 18:21

Záleží na čem zkracuješ. Já mám tu do vrtačky a tam to mám nastavené na 44,5. Stejně je tam rozptyl délky 44,3 až 44,6.Jinak to neřeším. Samozrejmě zkacuji až po celoformátu nábojnice.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#568 » ned 15. led 2023, 18:25

A o co se opira doraz te zkracovacky??? O dno nabojnice, nebo o Shellholder, co by mel byt ke zkracovacce a nesmi mit stredem diru???
Predpokladam, ze o dno nabojnice. To je potom jasne, ze kazda nabojnice bude mit jinou delku.



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#569 » ned 15. led 2023, 18:27

Opírá se to o ramena kužele nábojnice.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#570 » ned 15. led 2023, 18:30

tom - dělám to přesně tak :thumbup:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů