Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#271 » ned 3. kvě 2020, 16:49

Vsak ja sa normalne pytam, v com je rozdiel a preco by to nemal zvladnut.

Prosim odpovedz co robim zle, resp. preco to teda na progresivnom lise nepojde ak si neprebil puskovy najprv na jednooperaku. Ja sa rad necham poucit, myslim ze aj kazdy tu. Preto prosim argumenty, nie pocity.

Myslim to vazne a v dobrom, zrejme ovladas toho viac ako ja a preto sa chcem nieco naucit. Zatial mi to funguje niekolko rokov, slo mi to na zaciatok, tak neviem, mozno to niekomu inemu nepojde a Tvoje dovody budu mat svoju logiku. Tak ich prosim povedz. Nie, nemyslim to ironicky.

Headspace si meriam a matricu mam nastavenu na formatovanie v rozmedzi 0,003-0,004” menej nez vystrelena nabojnica z mojej komory. OAL v dlzke, v ktorej to striela prijatelne presne na kropicky. Navazky podla presnosti, tabuliek, QuickLoad/GRT, merane podla hradiel, sledovane tlaky na zapalkach. Prach ide z Dillonackeho prachovaca presne, rozdiel max 0.1 gr. (Vzasade ani to nie).

Co robim zle a inak, nez na jednooperaku?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#272 » úte 5. kvě 2020, 12:18

To me by zase zajimaly ty strely LOS .223,koupil to tu nekdo? Je to fakt olovo jadro s pomedenym ocel plastem nebo je to primo pomedene olovo jako frontier?? Tusim,ze lugery delali tak jako frontier-pomedene olovo,takze by museli prejit extra na novou technologii,coz se mi nejak nezda.
Jak to lita,je to srovnatelne s ggg 55gr??

Jinak ten headspace se da nastavit i podle lyman kalibru na max delku-zaroven s okrajem kalibru bez sloziteho zkouseni v komore a mereni,da se to nastavit takto snadno i mezi minimum a max a clovek hned vidi.
Z mych zkusenosti jsem trosku ubral z max. headspace
,protoze to pak vice hobluje zadni operne plosky na zavorniku,lepsi je nechat naboj trosku volnejsi nez aby to zavornik dotlacel lehce na silu.Ty razy na celo zavorniku tam zase nejsou tak brutalni protoze nabojnice uz drzi dost i prilepenim na steny komory pri natlakovani...

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#273 » úte 5. kvě 2020, 17:04

los223.jpg


vypada to jako FMJ ..................na druhou stranu na strankach vyrobce tyto strely vubec nejsou
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#274 » úte 5. kvě 2020, 18:09

zarozak píše:To me by zase zajimaly ty strely LOS .223,koupil to tu nekdo? Je to fakt olovo jadro s pomedenym ocel plastem nebo je to primo pomedene olovo jako frontier?? Tusim,ze lugery delali tak jako frontier-pomedene olovo,takze by museli prejit extra na novou technologii,coz se mi nejak nezda.


Neviem, ani mne sa nezda zeby zmenili technologiu. Chce to proste aby to niekto kupil a rozpilil a tiez skusil prilozit magnet.

Napisal som priamo do LOS, uvidime. Tie strely v Limite vychadzaju drahsie nez Frontier ktore kupujem inde, ale to ma zas neprekvapuje.
Z obrazku to vyzera ze su boat tail, teda kratsia vodiaca cast nez Frontier a teda potencionalne horsia stabilizacia v rychlych 1:7 vyvrtoch.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#275 » úte 5. kvě 2020, 18:38

no pravě , kde kupujete střely ...frontiery na https://www.sportshooter.de/ ?
a co takovy Prvi Partizan .... ? nemuzu je najit za rozumny peniz



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#276 » úte 5. kvě 2020, 19:37

Prvi partizan do 1:7 nie su moc rozumna volba. Odporucam Hornady ak ich zozenies. Stoja rovnake peniaze a na prvy sup bez akehokolvek prestavovania lisu som z nich dostal 1.5 MOA.

Sportshooter je dobry zdroj, ak ich maju. A ak ti ich povedzme niekto dovezie ;)



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#277 » úte 5. kvě 2020, 23:25

tomoking> Nektere PPU v .223REM jsou docela dobre. Variantu 55gr jsem zkousel jen kratce ale 62gr jsem vystrilel snad 10000ks. Sveho casu , kolem 2016, jsem kupoval PPU (Prvi Parrtizan) 62gr FMJBT od Alsa Pro za cca 2.3Kc/kus s DPH pri objemu myslim uz od 5000ks. To byl vynikajici kup.
Tahle 62gr strela mi v 1:7 vyvrtu u Siga M400 litala i na 300m slusne (2-2.5MOA). Ale posledni dobou tuhle variantu taky nemuzu najit. Kdybys nekde nasel, dej prosim vedet.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#278 » stř 6. kvě 2020, 04:58

zarozak píše:To me by zase zajimaly ty strely LOS .223,koupil to tu nekdo? Je to fakt olovo jadro s pomedenym ocel plastem nebo je to primo pomedene olovo jako frontier?? Tusim,ze lugery delali tak jako frontier-pomedene olovo,takze by museli prejit extra na novou technologii,coz se mi nejak nezda.
Jak to lita,je to srovnatelne s ggg 55gr??


Jelikož zmizely z nabídky Limitu Frontiery a objevily se tyhle LOSy a na webu výrobce nejsou, oslovil jsem přímo výrobce. Toto jsem dostal mailem:

Dear Mr. ,
thank you for your e-mail. Yes, we're producing them. .223 bullets are FMJ, but have coat in color of copper (CuZn10) and their weight is 55grains. If you'll need any other info please feel free to contact us.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#279 » stř 6. kvě 2020, 05:40

Takze to vyzera na typicky ocelovy plast s tombakovym potahom.

Ok, ostanem pri Frontieroch.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#280 » stř 6. kvě 2020, 09:23

Machead píše:Prvi partizan do 1:7 nie su moc rozumna volba. Odporucam Hornady ak ich zozenies. Stoja rovnake peniaze a na prvy sup bez akehokolvek prestavovania lisu som z nich dostal 1.5 MOA.

Sportshooter je dobry zdroj, ak ich maju. A ak ti ich povedzme niekto dovezie ;)



Sportshooter ..... zrovna je maji , kdyz je hodim do kosiku a pokracuji v obednavce tak to vypada , ze do CR je poslou . Nebo to jejich legislativa neumoznuje ?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#281 » stř 6. kvě 2020, 09:43

Pošlou..

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#282 » stř 6. kvě 2020, 09:51

dík ! ... objednáno ... 4000ks .... 299,70 Ecek i s dopravným ...tedy 2,03 Kc/ks

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#283 » stř 6. kvě 2020, 10:26

Jojo taky to tak beru..



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#284 » čtv 7. kvě 2020, 11:53

tomoking píše:dík ! ... objednáno ... 4000ks .... 299,70 Ecek i s dopravným ...tedy 2,03 Kc/ks


Tos objednaval hornady 55gr nebo frontier 55gr?
Dal bys odkaz na ty strely?



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#285 » čtv 7. kvě 2020, 14:19

To jsou frontier, jine ted nemaji. Taky jsem si je objednal :-)
https://www.sportshooter.de/en/frontier ... 56311.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů