7,62x39 přebíjení



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#1 » čtv 9. bře 2017, 20:07

Přebíjíte někdo tuto ráži, ať už na mířenku, nebo pro zábavu. Chtěl bych se zeptat:
1.Kde nakupovat střely a cena. Jestli se pobarvené olovo nebude strhávat v hlavni.
2.Prach + tabulky.
3.Zápalky
4.Hilzny berdan/boxer, lze upravit berdan na boxer jednoduší cestou než tam rvát měděnou trubičku.
5.Lis, který to zvládá
6.Všechny vychytávky okolo tohoto střeliva.
7.Neřešit cenu
8.Za všechny názory a příspěvky děkuji. :idea:



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#2 » čtv 9. bře 2017, 20:25

1. podle laborovane rychlosti, kdyz se dostanes do rozumnych mezi, nemusis mit na bezne strileni plastovane strely, klidne si odlevej olovene (setris lauf). Jinak prodej strel si vygooglis sam.
2. tabulky najdes u kazdeho prachu, samozrejme.Na ceske domaci strileni staci Lovex,nebo Vectan.Pripadne si stahni manual od LEEho, nebo Lymana, tam mas vsechno.
3. zapalky jakbysmet, na bezne strileni S&B staci
4. berdan muzes prevrtat, nebo holt kuchat boxerove zapalky a pak je tam lepit. Prevrtani je lepsi. A nebo prebijet zapalkami berdan.
5. asi nejlevnejsi je od LEEho, v nouzi i jednooperak
6. pokud pujdes do olova, tak si ho "var" trosku tvrdsi pro tuto razi a delej spise trosku tezsi strely s nizsi rychlosti, at se ti min svini lauf. Dobre mazana strela nesvini o nic vic, nez poplastovana.

Zbytek urcite najdes tady na foru v ruznych sekcich.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#3 » čtv 9. bře 2017, 20:37

Kdysi jsem to přebíjel, dělá se to snadno ale podle mě slepá ulička. Dával jsem Vlačimské polopláště a prach AA1680 který je přímo pro tuhle ráži (číslo podle Lovexu si dohledej) , zápalky normálně SB nemá cenu něco moc vymýšlet.
Předělávat berdany samozřejmě jde ale nestojí to za to jebání.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#4 » čtv 9. bře 2017, 21:25

sided: proc slepa ulicka?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#5 » čtv 9. bře 2017, 21:40

protože ta patrona má svoje limity a ty jsou dost nízko posazený



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » čtv 9. bře 2017, 21:48

Ehm - nízko posazený limity? Bez snahy o provokaci - co si pod tím má představit člověk, co sice zbraním a střelivu fandí a snad i rozumí, ale tomuhle neporozuměl?
Bavíme se předpokládám o střelivu, které bude 90% střelců provozovat na střelnici na 50 až 100 m maximálně - ti šťastnější i na 200-300 (předpokládám zbylých 10%). Jaké u tohoto předpokládaného použití budou limity - navíc při použití v SA 58, SKS nebo klonů AK?



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#7 » čtv 9. bře 2017, 22:12

Mozna Sided narazi na fakt,ze ocelove nabojnice pouzivane pro tuto razi nejsou zrovna zadne HiFi, takze pokud clovek nechce poridit set mosaznych, musi pocitat s tim, ze u ocelovych je jak ruznoroda kvalita, tak tendence k praskani krcku.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#8 » čtv 9. bře 2017, 22:49

Výhoda týhle ráže byly vagony levnejch patron ale když došly a musíš kupovat nový a nebo přebíjet tak se tahle výhoda maže. Co se týká použití na 50-200 metrů tak třeba .223 to umí líp, levněji, rychleji, lepší dostupnost komponentů, přesnější, nenší zpětný ráz...... a tak dále. Ale to už je OT.

Co se přebíjení týká tak 7,62x39 se přebíjí snadno ale dostupnost a sortiment nábojnic a střel není bůhvíjaká. Ocelový hilzny se v podstatě přebíjet nedaj.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#9 » čtv 9. bře 2017, 23:00

Přemýšlel jsem,že budu postupně kupovat selbel za 15Kč ty hilzny jsou snad mosaz, nebo se mýlím?
Kolik břebití hilzna cca vydrží? 223rem je dobrá ráže,ale já mám rád když to kope :lol: 223 je jak malorážka :P a na 50m zavadí střela o trávu a už je o 20cm jinde :lol:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 9. bře 2017, 23:42

"a na 50m zavadí střela o trávu a už je o 20cm jinde" - sry mýtus..



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#11 » pát 10. bře 2017, 00:23

Re: Honzazd

Pocet prebiti zalezi na mnoha faktorech. Kvalita od vyrobce, kalibrace, skrceni, spravna komora,... nicmene s dobrymi mosaznymi hylznami otocis i par desitek prebiti, pokud si nehrajes na super presnost strelby a jsi skromnej jako Lenin :-)

Mizerna hylzna pri mizernym zachazeni taky muze rupnout uz pri tretim prebiti. Staci treba na cisteni pouzit cpavek a pak to nechat nekde par mesicu lezet. Mosaz pekne zkrehne.

223 je obecne presnejsi, nez .30 a s tou travou to neni az tak uplne horky, ono taky zalezi, na jakou rychlost laborujes a jake strely mas. Nevychazej z Vietnamu, kde se na jednoho mrtvyho Vietkonga vystrilelo skoro 20000 naboju bez ohledu na razi.

Mimochodem, kolega, ktery dela testace trezorovych dveri mi tvrdil, ze .223 s tvrdym jadrem projde hloubeji, nez .30 s tvrdym jadrem a to prave diky rozdilu rychlosti a mensi plose. Moc se mi to nezda, ale on se tim zivi, tak snad nekeca. :ugeek:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#12 » pát 10. bře 2017, 11:40

honzazd píše:. . . Chtěl bych se zeptat:
1.Kde nakupovat střely a cena. Jestli se pobarvené olovo nebude strhávat v hlavni.
. . .

Zde bych se jen pozastavil u té použité střely. Nevím, jestli se dá v této ráži sehnat poplastovaná střela, nezjišťoval jsem to (přebíjím si jen pistolové náboje, o puškové jsem se zatím ještě nezajímal), ale osobně si myslím, ze by to byla nevhodně zvolená střela. A to vzhledem k plynovému kanálku v hlavni do kterého se při průchodu poplastované střely bude měkký materiál ze střely částečně stírat a zanášet ho včetně plynové komůrky.
K tomu při použití "klasické" celoplášťové, nebo poloplášťové střely dochází v úplně naprosto zanedbatelné míře.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#13 » pát 10. bře 2017, 11:44

Nevím, jestli se dá v této ráži sehnat poplastovaná střela.....


Dělá je Ares.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#14 » pát 10. bře 2017, 12:19

jo ares za 3kč a strobl má za 4kč fmj.Chtěl bych zkusit obojí, dělám lugery,45ACP ale potřebuji zkusit zase něco jinýho, proto sháním info.Dokonce jsem přemýšlel že si střely budu dělat sám, uvažoval jsem dokonce že si udělám matrice na swaging a potom jsem chtěl zkusit koupit měděný drát a střelu si vyrobit celou z mědi :?: (zatím jsem sháněl tvrdost mědi atd..). Na 7,62x39 jsem toho moc nenašel. Stáhnul jsem si dokonce knihu od Lyman,ale tam jsou jen 3 druhy střel. A prach AA1680 a ten už se nevyrábí.Pokud někdo zkušenější může poradit našel jsem prach DO63 podle tabulek lovex OK, nebo máte jinou zkušenost.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#15 » pát 10. bře 2017, 12:35

Swaging je hezky hrani, ale pokud nemas full auto kropicku, tak to nema smysl. Mozna na nejaky hrani a delani hezkych strel. U prachu trosku zalezi, jak mas dlouhej lauf, aby stihl dobre shoret a zbytecne nedelal velkej pocatecni tlak v komore. Vyber nejaky puskovy prach a neudelas chybu, pokud najdes tuto razi v jeho laboracni tabulce. Pak uz si to upravis podle hmotnosti strely a stoupani vyvrtu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host