Kvalita levných lisů



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#31 » úte 5. kvě 2020, 08:38

Poté co mi z dílny ukradli Rockchucker II jsem pořídil Lee classic cast (ne breechlock) A vůle má menší než ten můj Rockchucker. Předělal jsem ho na bushingy Hornady. Výměna matrice je otázka 2 sekund. Na turettu ušetříš tak půl sekundy při výměně matrice. Nejdelší náboj co na něm přebíjím má přes 4", takže 9,3x62 tam pohodlně přebiješ.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#32 » úte 5. kvě 2020, 08:48

Tak super, na to mrknu. Nemáš foto jak to máš celé udělané?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#33 » úte 5. kvě 2020, 10:22

Zaujimave, ako ti tam funguje zaistenie tych bushingov?

Mam v dlhodobej (vlastne skoro trvalej) zapozicke Lee Breech Lock a tam uz pruzinka so zaistovacim kolikom posla do prdele a cele uzamykanie bushingu je vlastne v prdeli a matrice treba menit, kedze bushing ostava fixne v lise (proste uz nejde ani von).

Takze ono ten Breech lock nie je ziaden zazrak a zrejme je lepsia cesta ist do obycajneho Classic cast a prerobit to ako pises. Mas nejake foto?



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#34 » úte 5. kvě 2020, 10:30

Jaký by jste tedy doporučily lis aby splňoval:
Pevné konstrukce - ocel nebo litina a nejlépe O tvar
Přijatelná cena
Nejlépe aby na tom člověk měl matrice atd na ten bajonet, at se to nemusí seřizovat.....
Ty bajonety dělá jen lee a hornady?



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#35 » úte 5. kvě 2020, 11:34

Resil jsem stejne dilema a nakonec koupil Redding T7 Turret. Je to spickovy lis a je pevny. Delam na nem .223 Rem. a .308 Win. Za tu dobu, co ho mam se nikde nic neuvolnilo, vsechno pevne sedi, drzi, nic se nevykla. Problem je dostupnost tohoto lisu. Jen otocis hlavou a jedes. Ja jsem bordelar a kdyz si uklidim stul, tak za chvili nevim, co kde jsem polozil. Takze neustale vyndavani a nandavani matric vy nakonec skoncilo jejich hledanim. Takhle jsou v lisu vsechny, jsou serizene a hned k pouziti.
Byt Tebou, tak klidne bych sel do lisu Lyman All American 8. Je to okopirovany Redding T7 Turret, jen je v jine barve a ma o jednu pozici navic, coz je plus.
V dobe, kdy jsem kupoval Redding T7 Turret, tak ten Lyman All American 8 jeste nebyl k sehnani, jinak bych sel kvuli pozici navic do neho.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#36 » úte 5. kvě 2020, 15:05

Machead:
Je to tam řešené jinak než u Lee. A funguje to dobře. Navíc oproti Bajonetům Lee Hornady zajistí velmi jemný freefloat a získáš mnohem lepší soustřednost. Což především využiješ u přesných puškových nábojů.
Výměna klasického lůžka se závitem pro matrici je jednoduchá a u Lee Classic cast je stejná jako zde u Rock Chuckeru.
https://www.youtube.com/watch?v=k_Uv3G_-GTM
Lee teď Classic cast dělá i v provedení breechlock, ale u toho nevím, jestli lze hlavu vyšroubovat. Takže kdybych chtěl jít cestou přes konverzi hornady vezmu obyč Lee Clasic Cast.
Ten Lee mám osmým rokem. Ročně na něm udělám 4500ks puškových nábojů a bajonety i hlavu mám stále původní. Nepozoruji změnu ve vůlích ani v přesnosti vyrobených nábojů.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#37 » úte 5. kvě 2020, 19:13

Flash píše:Machead:
Je to tam řešené jinak než u Lee. A funguje to dobře. Navíc oproti Bajonetům Lee Hornady zajistí velmi jemný freefloat a získáš mnohem lepší soustřednost. Což především využiješ u přesných puškových nábojů.
Výměna klasického lůžka se závitem pro matrici je jednoduchá a u Lee Classic cast je stejná jako zde u Rock Chuckeru.
https://www.youtube.com/watch?v=k_Uv3G_-GTM
Lee teď Classic cast dělá i v provedení breechlock, ale u toho nevím, jestli lze hlavu vyšroubovat. Takže kdybych chtěl jít cestou přes konverzi hornady vezmu obyč Lee Clasic Cast.
Ten Lee mám osmým rokem. Ročně na něm udělám 4500ks puškových nábojů a bajonety i hlavu mám stále původní. Nepozoruji změnu ve vůlích ani v přesnosti vyrobených nábojů.



Tak tohle vypadá opravdu dobře. Člověk to bude mít všechno nastavené a jen bude přehazovat. Když budu prebijet jen jednu puskovou ráži tak kolik těch matric budu měnit celkově? To jsou třeba ty tři co jsou v sadě?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#38 » úte 5. kvě 2020, 19:58

V sade na pusku byvaju vzasade 2. Skrtit v tvojom pripade nepotrebujes, tudiz ti staci formatovacia a usadzovacia matrica.

Prachovat budes mimo lis.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#39 » úte 5. kvě 2020, 23:06

Machead píše:V sade na pusku byvaju vzasade 2. Skrtit v tvojom pripade nepotrebujes, tudiz ti staci formatovacia a usadzovacia matrica.

Prachovat budes mimo lis.


Můžu se jen zeptat ohledně toho škrcení krčku, proč ho nepotřebuji? Já právě slyšel že škrcení je dost důležité....díky za vysvětlení.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#40 » stř 6. kvě 2020, 00:21

Obecne se rika ze do
opakovacky nemusis skrtit...

Nicmene to je zde asi OT



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#41 » stř 6. kvě 2020, 07:39

Milik607:
Abych se vrátil k tématu. Tak počet těch bajonetů bude různé od ráže k ráži a ke stylu přebíjení. Ale hornady prodává po jednom, po dvou, po třech a nebo dokonce po deseti ks. Jen U toho konverzního kitu, kde je i hlava pro bajonety jsou pouze dva.
Konverze:
https://www.brownells.cz/LOCK-N-LOAD-CO ... -749009856
Bajonety:
https://www.brownells.cz/LOCK-N-LOAD-PR ... -749002177
Pro představu. Na jednu ráži mám 6 matric na jinou dvě. Na další 3 a pak 4. Pokud chceš vědět víc o přebíjení ráže na kterou se chystáš, tak to směřuj do příslušného vlákna.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#42 » stř 6. kvě 2020, 07:44

Hornady s bajonetama mám ale při zpětném pohledu to není hledisko podle kterého bych vybíral lis. Je mi uplně jedno jestli měním matrici 1s nebo 5s. Naopak ,mi na něm maximálně vyhovuje zápalkovač.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#43 » stř 6. kvě 2020, 08:50

Ono to je aj otazka toho, ake matrice pouzivas. Resp. ci mas na zaistovacej matici poistny cervik alebo nie. Lebo ak tam nie je, tak je to daleko viac nez tych 5s kedze matricu treba nastavit nanovo (ak nie je v bajonete)…

Z toho dovodu aj u Lee matric (pistolove su velmi dobre, puskove uz teda nie) menim poistnu maticu za Hornady maticu s cervikom.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#44 » stř 6. kvě 2020, 12:49

Dnes jsem mluvil s jedním odborníkem na přebíjení, prý přebíjí pro sportovní účely jak do opakovacích pušek tak i do samonabíjecích a říkal mi, že je na těch ajonetech site fajn že jdou rychle vyměnit atd, ale prý je pak každý náboj jiný z důvodu vůle právě v tom bajonetu. Takže mi radil radši přihodit pár tisíc a koupit kvalitní turret jak již výše někdo zmiňoval. Co vy na to?



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#45 » stř 6. kvě 2020, 15:05

Nevím, kdo je ten odborník, ale může se stavit a přeměřit moje střelivo.
Mimochodem ten turret také není bez vůle.
Nějaká vůle tam bude vždy a u všech lisů. Jde o to jak velká a jestli stále stejná.
Obecně každý bude chválit to, k čemu sám dospěl a považuje za dobré. Ze zmíněných cest bych nešel přes Lee Breechlock. A potom jestli koupíš drahý turret a nebo nějaký Očkový litinový lis a vybavíš ho bajonety je celkem jedno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti