Kvalita levných lisů



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#46 » stř 6. kvě 2020, 16:28

Flash píše:Nevím, kdo je ten odborník, ale může se stavit a přeměřit moje střelivo.
Mimochodem ten turret také není bez vůle.
Nějaká vůle tam bude vždy a u všech lisů. Jde o to jak velká a jestli stále stejná.
Obecně každý bude chválit to, k čemu sám dospěl a považuje za dobré. Ze zmíněných cest bych nešel přes Lee Breechlock. A potom jestli koupíš drahý turret a nebo nějaký Očkový litinový lis a vybavíš ho bajonety je celkem jedno.


Byl to hlavně prodejce věcí na přebíjení, ale já mám na koupi celé té sady relativně čas, a tak to nechci uspěchat ale koupit opravdu jen to, co bude fungovat a budu používat......vím že i tak člověk může přijít na to, že mu vyhovuje něco nestandartního, ale to už je jiná věc.

Když půjdu cestou levnější, a koupím kvalitní jednooperák například RCBS a prostě dám si vždycky práci s tím, že budu nastavovat matrice, sáhnu vedle nebo to bude v pohodě, bude to fungovat, náboje budou super přesné jen za cenu delšího času přebíjení?



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#47 » stř 6. kvě 2020, 16:37

Jestli má ta matrice v lisu být "plovoucí", tak ať už pořádně, a to znamená FORSTER CO-AX. Jinak nevím, proč bajonet. Matice na matricích jsou zaaretované, matrice pokaždé ve stejné poloze, a předsi je po každé patroně, nebo po každé desáté, neprohazuju, takže závit v Classic Castu fakt nepovažuju za nějaký nedostatek, který by zdržoval.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#48 » stř 6. kvě 2020, 17:18

Shlížím youtube abych to viděl jak to používají, nemám ve svém okolí nikoho o kom bych věděl že přebíjí takže těžko si to představit. Ten forster to je špička? Taky bude asi pěkně drahý že? Mně osobně se celkem líbí ten rcbs klasický jednooperační.



Milik607
Příspěvky: 20

Příspěvek#49 » stř 6. kvě 2020, 17:25

RCBS RC SUPREME ???? Co říkáte na toto?



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#50 » stř 6. kvě 2020, 18:08

Grimpo, mně nešly matrice Lyman povolovat. Našrouboval jsem je klasicky zaaretované a když jsem potřeboval měnit, tak jsem je již rukou nepovolil. Proto jsem pořídil konverzi na bajonety.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#51 » stř 6. kvě 2020, 18:09

Forster matrice jsou asi o něco levnější než REDDING (a možná u nás trochu hůř sehnatelné). Usazovací matrice je prakticky stejná, u formatovací matrice jde hlavně o to, že Forster umožňuje vyšroubovat expander ball nahoru těsně pod místo kde se formátuje krček. Když se pak krček začíná expandovat, část ho je stále ještě vedená v té krčkovací části matrice. Usazovačka nejdřív "obejme" celou nbc a srovná střelu, než dojde k zalisování. Tím by mělo být možné dosáhnout lepší koncentricity náboje.

PS: Forstery mám na tři puškové ráže, všechny jsem kupoval jako ojetinu, a s žádnými jsem neměl jediný problém. Nejspíš proto, že předchozí uživatelé nebyli dobytci.
Naposledy upravil(a) Grimpo dne stř 6. kvě 2020, 18:12, celkem upraveno 1 x.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#52 » stř 6. kvě 2020, 18:11

Flash: Když už nemám ten CO-AX a "free-float" matrici, tak to normálně zlehka utahuju a povoluju klíčem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron