.308 WIN



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#91 » pát 22. bře 2024, 05:50

Omlouvám se , vím že to sem nepatří ale soutež která se pořádá v Holešově - velká OPU je vlastně na střelnici v Dobroticích?



tomas fuk
Příspěvky: 832

Příspěvek#92 » pát 22. bře 2024, 20:25

Jo, jina tam neni s delkou 300 m.



tomas fuk
Příspěvky: 832

Příspěvek#93 » sob 23. bře 2024, 22:50

Papel: Tak jak po prvim zavode na 300 metru??? Zadne rozptyly pod 0,5 moa se neuskutecnily, ze? Nic si z toho nedelej. Takhle to proste je a jinak nebude. Bud rad, ze se nekonala behna a vlstovka. To by bylo jeste horsi.



macicb
Příspěvky: 1

Příspěvek#94 » pon 25. bře 2024, 09:48

ahoj, střílí někdo na 50m ? Ať dělám co dělám, tak se nemůžu dostat pod 11mm opsaná kružnice na 4 rány.
Závod je 20 ran na benchrest terč vleže a rozhodují centry.



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#95 » pon 25. bře 2024, 10:38

:( No, teda...soustřel myslím dobrý ale neumím s tím větrem, grupa zásahů celkem u sebe ale ne tam kde měla být. Puška za mě na jedničku a všechno chyby střelce tak mám co pilovat. Zkusím pak dát fotky terčů



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#96 » pon 25. bře 2024, 10:54

Mne potěšilo a zároveň překvapilo, že jsem nebyl poslední, ale opravdu jsem koukal co ten vítr svede i u 185 gr střely. Chce to více trénovat, rozhodně nemám tolik zkušeností co borci kteří tam byli, to ani náhodou. Zkušenost skvělá, jsem nadšený, užil jsem si to, náčiní super střelivo taky jediný problém je střelec takže zkusím být trpělivější při spouštění a hlavně víc pracovat s tím přenášením.



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#97 » pon 25. bře 2024, 11:11

Tohle je 200 metru , soustrel uzasny 7,45 mm 3 vystrely ale nejsou kde mely byt ty dva ujete je moje klikani to jsem chtel dohnat vitr a radeji jsem se na to mel vykaslat
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#98 » pon 25. bře 2024, 13:41

Krásný. Ustrelit komarovy koule na 200m je paráda. Tohle není jen o pušce a střelivu, ale hodně dobré ruce a očích. Fakt pěkný.
Jinak vítr je masakr. Při cca 11ms mi to 150gr střelu na 200m hazelo o 8cm vedle. Nepodívat se do tabulek, hledám zásahy na terci dodnes:))



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#99 » pon 25. bře 2024, 13:49

Moc díky, já se přiznám že jsem dost hádal, to jsou věci se kterýma se musím naučit ještě. Ale jsem nadšený, byla tam skvělá parta a bylo to fakt super.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#100 » pon 25. bře 2024, 14:19

Pokud je vítr víceméně "jednotný", stačí obyčejný anemometr, pokud to máte naučené a "v hlavě" (nebo pro fajnšmekry balistický anemometr, kde si dáte přímo parametry pro vaši zbraň, střelivo, optiku a on vám už rovnou vypočítá na jakou vzdálenost kolik naklikat).

Nicméně pokud fouká nárazově nebo "cik-cak", tak to je ta pravá "vysoká škola" ;-)



tomas fuk
Příspěvky: 832

Příspěvek#101 » pon 25. bře 2024, 17:35

Tam jak vykaceli les, tak fouka ze vsech stran. Staci se podivat postupne na kazdou vzdalenost. Na palebne care Ti fouka primo do zad po smeru strelby, na stovce se trava klade na pravo, na dvoustovce se trava klade na levo a na tristovce se trava ani nepohne. Nejvetsi problem je, ze vitr docela dost hybe s celymi stojany, na kterych jsou terce. Navic ten vitr je opravdu cik-cak vsemi smery, takze ho ani nejde nejak s jistotou urcit. Ja uz na vitr neklikam a radeji prenasim. Jak zacne clovek klikat, tak to je jen horsi. Ale tenhle zavod je specificky bezicim cilem na 300 metru. Tady muze mit clovek na kazde mirence 100 bodu, na behne 3 netrefi a razem je z prvho mista na patnactem miste a predbehnou ho borci, co meli na mirence prumer 95 bodu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host