.308 WIN



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#16 » čtv 23. črc 2020, 05:14

Pokial formatujes iba krcek, tak ano. Ale robi to este niekto v dnesnej dobe?

Pokial formatujes naa celej dlzke, urcite to presnost zvysi (spravne a jednotne nastaveny headspace) a aj bezpecnost (znizi sa riziko predcasneho opotrebenia nabojnic a kto si to neodsleduje, tak aj separacie dna nabojnice).



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#17 » úte 4. srp 2020, 11:09

Pockej,pri celoformatu nabojnice trpi prece mnohem vic,nez jen pri formatu krcku,kdy cely zbytek nabojnice mimo krcek zustava nafoukly a natvarovany dle komory dane zbrane.Tam doporucujou celoformat jen obcas,kdy uz zacina prituhovat zavirani zaveru,bo mosaz se i tak mirne natahuje a nabojnice bobtna. Idealni stav,co si myslim,ale zkusenosti s tim nemam,je formatovat jen krcky a jeste je i po nejakych cyklech kratit a zihnout,at je vytahova sila co nejvic sjednocena,celoformat jen kdyz to uz bude neunosne.Samozrejme pouze u opakovacky a stejnych nabojnic,nebo si to myslim blbe?



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#18 » úte 4. srp 2020, 12:48

Rekl bych ze trochu alespon v necem jo.. ale rad se necham poucit, ze
kraceni se nedela ani tqak kvuli vytahove sile, tam se dela pak "struzeni" na stejny prumer po celem obvodu



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#19 » čtv 6. srp 2020, 14:29

Na výtahovou sílu jsem myslel to žíhnutí,krácení je spíš na unifikaci nábojnic,ne? I když delší krček=větší výtahová síla. Mě u jiné ráže-.223 pomohlo krácení nábojnic a zastruhnutí otřepů v krčku(aby to nestrouhalo koule)+třídění nábojnic podle počtu použití a váhy k výsledku cca 1MOA ze 3-4MOA na těch nejsprostších lee matricích bez smallbase. Ale .308 neznám,myslím,že dokáže odpoustit více než .223,přebíjím ještě 8x57 a tam to tak je,všechno je větší a všeho je víc,drobná chybička se lépe ztratí :)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#20 » čtv 6. srp 2020, 20:20

Machead píše:Pokial formatujes iba krcek, tak ano. Ale robi to este niekto v dnesnej dobe?


No robí to snad všichni kdo střílejí přesně, u ostatních nemám tušení. Koupím nové nábojnice, sjedu vnitřní a vnější hranu, protáhnu trnem a přebíjím, dál už jenom formátuji krček. Zkracovat jsem ještě nemusel, celoformátovat párkrát po x-tém vystřelení. Někteří hodně dobří střelci-přebíječí ani neshazují hranu u nových nábojnic, někteří u nich naopak frézují krček, ale neznám nikoho kdo by u LR střelby pokaždé celoformátoval, naopak většina by nešla na závody s novými nebo zceloformátovanými hilznami (já určitě ne), nejdřív se musí zformátovat podle komory.



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#21 » stř 30. zář 2020, 18:01

ahoj Pani, dnes som si kupil Ruger American 308win, idem don prebijat strelivo, strely mam PPU FMJBT 175gr, prach lovex 073,5 aj 073,6, zapalky federal large magnum rifle, alebo aj gold medal large rifle.
vycistil som a celoformatoval som nabojnice hornady full lenght matricou. mate nejake dobre laboracie? strielat budem na 100m stym, ze casom budem prebijat lovecke strely.
taktiez by som chcel nejake strelivo pre otca, aby ho nekopalo, kedze ma kardiostymulator a moc prijemne to nema s fabrickym...
vdaka za rady.



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#22 » sob 3. říj 2020, 19:14

dnes som prebil 10kuskov na skusku s prachom 073,6 a to 45gr... strela PPU FMJ 145gr... som rad ze to funguje a trefuje.... sustrel musim doladit...
vyskusam tazsie FMJBTcka nabuduce

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 221

Příspěvek#23 » stř 15. zář 2021, 07:37

Ahoj, jaký názor máte na collete matrici od Lee? Vím, že obecně se Lee považuje za nízkorozpočtovou možnost, ale na tu collete jsem slyšel jen chválu a přemýšlím o ní s tím, že samozřejmě budu přebíjet nábojnice již zformátované pro mou komoru a následně je jen krátit. Nějaké potřehy nebo předtím ještě nějaký "vnější" formát?
Koukal jsem, že i v zahraničí ji někdo chválí a někdo haní obecně Lee, ale nějaké hlubší info / recenze jsem nenašel.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » stř 15. zář 2021, 12:15

Ahoj, používám ji na. 308 do opakovacky už pár let. Zalestil jsem trn co formatuje krček zevnitř a vše ok. Nějake tipy tady: http://bulletin.accurateshooter.com/201 ... llet-dies/



4vladimir
Příspěvky: 11

Příspěvek#25 » pát 18. bře 2022, 09:47

Ahoj, prosim o radu, jak postavit přebíjenku pro Tikku T3X TAC A1, ráže ,308 win, hlavěň 24", stoupání 1:11, sportovní střelba, 100 m. Dneska se nedaji skoro žádný náboje sehnat a ceny letí vzhůru.Takže začnu taky přebíjet. Každý jednou nějak začínal.
Budu moc rád, pokud se se mnou někdo podělí o své zkušenosti jak z výběru nejvhodnějších komponentů pro vlatní přebíjení(zápalka,nábojnice,prach,navážka,střela), tak i o zkušenosti ohledně výběru nástrojů pro přebíjení.



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#26 » pát 18. bře 2022, 12:31

Jen tak na rychlo, je dost literatury a užitečných rad na netu a urči ti tu bude radit i spousta "odborníků".
Na 100m můžeš střílet vším co dnes seženeš. Ale vývrt 1:11 je spíš na kratší koule a navíc je 308W navržená na kule 147gr ale skousne i lehčí, ty těžší tak do 180 a to už je dost. Prach pomalejší co seženeš, asi nejlevnější je zatím Vektan, já užívám Tubal-5000 a 7000 nebo náš Lovex 73.6 bohatě stačí. 308w je na přebíjení asi nejjednodušší a nechá si ledasco líbit. Základem je pečlivá příprava nábojnic a brát vážně navážky předepsané manuálem.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#27 » pát 18. bře 2022, 18:26

Strelu HPBT v gramazi 167-175 gr. Lapua, Sierra, Nosler, Hornady Nutno vyzkouset. Moji pusce treba Hornady nesmakuji, Kamosove pusce zase smakuji.
Zapalka klidne S&B LR. Mam vyzkouseno. Zacinal jsem se zapalkami CCI BR-2, ale po vyzkouseni S&B jsem zustal u S&B.
Prach mam osobne vyzkouseny jen Vithavuori N-140. Jsem s nim maximalne spokojeny, tak nemam duvod zkouset jiny. Takze tady bych poradil zlatou stredni cestu a vyzkouset Reload Swiss RS-50, nebo RS-52. Lovex je sice levnejsi, ale nekonzistentni. Vithavuori je zase drahy prach. Vectan by taky mohl byt dobry, ale nemam zkusenost a osobne znam jen jednoho cloveka, co ho pouziva pro .308 Win.
Nabojnice asi nejlip sezenes Sako a Geco. Ja pouzivam Geco. Mam doma asi 3000 Sako, 1000 Lapua, ale prebijim Geco.
Navazku si musis najit sam. Moje navazka je treba 44,0 gr. Vithavuori N-140. C.O.A.L. 72,12 mm, Rychlost 805 m/s.



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pon 21. bře 2022, 16:28

V soucasne dobe budes rad kdyz vubes nejake komponenty sezenes. Zapalka S&B LR je OK. Pokud nesezenes strely 167-168gr tak bych sel do 155gr strel (Lapua Scenar 155gr nebo Sierra MK 155gr, jsou myslim dva druhy). Prach RS50 nebo RS52 ja tihnu spis k RS52. Sam se ted chystam tuto kombinaci vyzkouset (Lapua 155gr, RS52, S&B LR).

V laboracnich tabulkach RS pro 308W strely 155gr nejsou ale co jsem slysel, pracuje se na tom.



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » úte 23. srp 2022, 23:23

Nové laborační tabulky RS pro .308 Win, pro střely 155gr.
https://www.reload-swiss.com/
(šikovní kluci tam jsou, co slíbili to nastříleli)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#30 » stř 5. říj 2022, 14:51

Lze někde stáhnout a importovat databázi zbraní do GRT?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti