Prebijeni brokovych nábojů bez použití továrních nástrojů a lisu



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#61 » sob 22. srp 2015, 23:57

No bohužel v Trutnově takovýdle vymoženosti nejsou. Jsme rádi, když mají na skladě SB



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#62 » pon 24. srp 2015, 22:52

Dancek: náboje Clever Mirage kupuju ve Vojkovicích v prodejně Romana Kosteleckého. Je to bratr Davida Kosteleckého, ten náboje Clever používá. Nelítá mně to níž, ani výš než tovární slugy. Ale rozptyl je větší. není to prostě tak přesné. On ten odlitý slug je každý trochu jiný. Tovární slugy mně chodí na flek, u těchto mám rozptyl na 25 metrů asi 10 cm. Jinak k nábojům Clever nemám žádný zvláštní vztah a nijak je nepropaguju, kupuju je proto, že mají rovný košík bez vnitřních žeber, jiné takové jsem nesehnal



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#63 » úte 25. srp 2015, 05:38

Bez vnitrnich zeber je taky vetsina tureckych naboju pokud nekdo neco takoveho hleda.



Archon1987
Příspěvky: 21

Příspěvek#64 » stř 26. srp 2015, 21:28

Proboha, co tady řešíte? Jinak Láďa má pravdu! Vykašlete se na kraviny se SLUGAMA a košíčky atd... Láďův postup je nejlepší.

hotovy_slug.jpg


koule.jpg


krabice.jpg


slug_vs_skeet.jpg


1. Koupím Sellier&Bellot Skeet za 5Kč
2. Odřežu hvězdu tak, aby zůstalo to zakroužení
3. Odstraním všechny broky
4. Roztáhnu zakroužení
5. Vložím podkaliberní kouli do 12 dvojky brokovnice a zatlačím ji

terc.jpg


a střílíte levně desítky do terče na 25m :lol:

A zbylé broky můžete roztavit a použít na výrobu koulí :lol:

Jinač nechci tady nikoho nabádat, ať to tak dělá, ale dělá to tak hodně lidí pro zábavu na terčovou střelbu :lol:

a podkaliberní SLUGy většinou dávají do nábojů od NSI, protože nemají v košíčku po stranách ty výztuhy a náboj se potom po vložení SLUGu tolik neroztáhne jako v nábojnici Sellier&Bellot, která má právě ty výztuhy na košíčku. :lol:

Přikládám i nějaké foto

PS: Dodám i zkoušku na hradlech a možná i test na 50m, jestli se mi bude chtít. :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#65 » čtv 27. srp 2015, 19:17

Můžu se zeptat jaký průměr kuličky mají, kolik váží a z jak dlouhé hlavně to střílíš?
Test na 50 m i rychlost střel by mě také velmi zajímaly.



Archon1987
Příspěvky: 21

Příspěvek#66 » čtv 27. srp 2015, 20:27

Průměr kuličky je cca 17mm

Střílím z brokovnice dvojky IŽ Baikal MP-43E výroba 2015

detailní popis viz obrázek

download/file.php?mode=view&id=7372

délka tvrdochrom hlavní je 725, což je dost :D

levá hlaveň - plné pevné zahrdlení (1) cca 17mm
pravá hlaveň (magnum) - poloviční pevné zahrdlení (0,5) cca 18mm

budu toho teď zkoušet více :) Chtěl bych přebít do použité nábojnice ARES podkaliberní SLUGy v orig. košíčku viz. obrázek:

download/file.php?mode=view&id=7374

Pár ARES SLUGů jsme už zkoušeli a dopadlo to velmi dobře! ;)

a taky bych chtěl zkusit tyto SLUGY v skeetových nábojích:

download/file.php?mode=view&id=7375
download/file.php?mode=view&id=7376

A jaké střely vyrábíte a z čeho střílíte? :shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Archon1987
Příspěvky: 21

Příspěvek#67 » čtv 27. srp 2015, 20:39

ale podle mě ty střely asi už budou na 50m možná padat :( Budu to muset odzkoušet a pak dám vědět, už mám nachystané terče :)



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#68 » pát 28. srp 2015, 09:25

Stále ještě váhám zda s tím mám začít nebo ne, ale střely si zatím neodlévám, do 357 magnum, pro syna 9 Luger a poslední dobou i střely do brokovnice kupuji.
Výsledky z tak dlouhé hlavně bude dost těžké porovnávat s mými ze 14“.
Podkaliberní slugy Ares v košíku podle Tvého obrázku – pár kusů mám, jsou delší, košík se slugem a dvěma originálními podložkami pod ním měří asi 43,5 mm, vyhozením obou podložek se dostaneš na asi 42 mm. Do nábojnice s vysokým toulcem je nenabiješ, budeš muset použít nábojnice s nízkým toulcem nebo bez něj.
Abych to uvedl na pravou míru, v přebíjení do brokovnice i střelbě z ní jsem začítečník a značné potíže mi dělá přesné zamíření pouze s muškou.
Zatím nejlepších výsledků jsem dosáhl se střelami Ares 32 g, ale ne podkaliberními – viz obrázek, 18 grs prachu Vectan AS, zápalkou Fiocchi 616 v nábojnici RC2 uzavřené do hvězdy.
Další docela dobrá laborace byla v nábojnici S&B 12x70 Skeet 24 Super, 2 g prachu Vectan A0, origo. SB plstěná ucpávka vysoká 13,5 mm, na ní kotouček vyseknutý z koberce 4 mm silného, olověná kule o průměru 19,2 mm (35 g), uzavřeno do hvězdy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#69 » pát 28. srp 2015, 11:08

To odlevani by si mel fakt zvazit. Sam pises ze s těžkou kouli mas dobré vysledky. Na kvalite odliti dohromady nesejde, proti liti strel do pistole nebo pušky je to brnkacka. Naberacka, hrnec a varic. Vyroba kokily to same. Nabrouseny vrtak dokulata a kus hliniku nebo duralu. Olovo prakticky jakekoliv. Nehlidas tvrdost, nahřati taveniny ani kokily a dalsi věci jako treba u pistolovych strel. Jinak slugy od arese nabijes i do vysokeho toulce docela jednoduse. Vyhodis podlozky a tlakem promacknes tlumic kosiku. Musi to byt stálým tlakem at nezdeformujes steny nabojnice. Mozna to neni libive reseni ale mam ho vyzkousene

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#70 » pát 28. srp 2015, 11:43

Na ty kule existují kokily (kleště) Lee, kule .69" pro mušketu. Průměr je těch cca 17,5mm.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#71 » pát 28. srp 2015, 12:08

Urcite by se treba u strobla nebo daveho neco vhodného našlo ale jsem lakomy a litr za kokilu na kouli proste nedam. Navíc kazdy kosik je různě silny takze musis najit spravny kompromis. A na to potrebujes uz mít hotovou kouli. Me se osvedcil průměr 17,25. Navic se da vrazit jako kaliberni do šestnáctky nabojnice.



Archon1987
Příspěvky: 21

Příspěvek#72 » ned 30. srp 2015, 12:44

...tak ty moje upravené skeetové náboje od Bellotu, do kterých jsem dal kouli lítaly nakonec úplně hrozně :cry:

hledal jsem je po celém terči :(

terc.JPG


Příští neděli zkusím Skeetové Turky, do kterých dám odlitý podkaliberní SLUG do košíčku 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#73 » ned 30. srp 2015, 13:45

Archon1987: Možná jsi právě přišel na to, co tady, proboha, řešíme … :D
Ale vážně, předpokládám, že jsi střílel na 50 m, ale nikde neuvádíš jak jsou ty terče velké a zda zásahy v blízkosti jednotlivých terčů byly pokusy o jejich zasažení nebo zda jsi v tom okamžiku mířil na docela jiný terč.



Archon1987
Příspěvky: 21

Příspěvek#74 » ned 30. srp 2015, 14:01

Dancek: Jooo, už jsem na to přišel :lol:

Střílel jsem na 25m a ty vnější kružnice měly okolo 15cm :lol: na 50m jsem raději ani nešel, bo by to střílelo za roh asi :lol:

Jinak jsem mířil na nějaký terč a díra se udělala nahodile po celém plátně :lol: Byly to takové moje první zkušební včelky :lol:

Pokus se nezdařil :cry: Něco jsem udělal blbě :D

Příští neděli snad vezmu TureckéSkeety a do nich dám ten odlitý slug a vyzkouším je. Dám vědět, jak jsem pak dopadl + nějaké foto ;)

PS: a jak válčíte Vy? Už máte vychytané nějaké střely? :shock:



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#75 » ned 30. srp 2015, 19:29

Střely zatím neodlévám, ale uvažuju o tom stále víc. Pokud bych se rozhodl, pořídil bych asi kleště od LEE, jen zatím nevím, zda 7/8 oz nebo 1 oz.
Kromě toho co už jsem v předešlých příspěvcích napsal jsem ještě zkoušel:
Náboj RC2 s 28 g broků, vyříznutá hvězda, původní košík ponechán, broky nahrazeny podkaliberním slugem podle Tvého obrázku. Létalo to celkem dobře, ale níž než tovární slugy nebo moje přebité.
Náboj SaB Skeet 28 super, slug 32 g, ten z mého obrázku – zde se mi po vyříznutí hvězdiček nepodařilo vytáhnout původní košíky, musel jsem odříznout i zahnutí a tak i přes větší váhu slugu než byla váha původní brokové náplně to dopadlo tak, jak to muselo dopadnout – prach sice kupodivu vyhořel, ale létalo to nízko.
Mám v úmyslu oboje uvedené náboje vyzkoušet znovu s tím, že nebudu nic řezat, nábojnice otevřu a RC2 pak znovu uzavřu do hvězdy a SaB chci zkusit mírně zkrátit a zakroužit.
Kromě toho mám k vyzkoušení připraveny 4 další typy nábojů, ale jak už jsem psal, problém je dostat se na střelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host