Prebijeni brokovych nábojů bez použití továrních nástrojů a lisu



Amegan
Příspěvky: 23

Příspěvek#286 » stř 15. črc 2020, 23:28

To audis: Ty mi rozhodně nebudeš říkat co mám dělat.

No co se týče tvých patron tak máš konec košíčku zasunutou v ohnutém okraji a ještě zatavený lepidlem. Nemůže tohle vést k deformaci košíčku a snížení tlaku, tudíž tvůj problém nejspíš bude přetrvávat?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#287 » čtv 16. črc 2020, 04:39

Audisi, spíš bych se bál, že ten plast z tavné pistole na rozdíl od původního uzávěru patrony - hvězdice nezůstane v komoře, ale poletí se slugem, a když se nešprcne v hlavni (důsledek znáš) bude významně ovlivňovat balistiku. Nezkoušel jsi otvírat košíčky třebas háčkem podobným tomu co mají ženský na pletení a pak je znovu zavřít?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#288 » čtv 16. črc 2020, 08:35

Nezkoušel. Otevírat košíčky, to nechápu. Jak to udělat a jaký by to mohlo mít efekt?



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#289 » čtv 16. črc 2020, 10:16

Audis: Jezekif samozřejmě myslel otvírání nábojnic, nikoli košíků. Otvírání hvězdiček a po výměně broků za slugy opět uzavření do hvězdy se mi osvědčilo mnohem lépe než vyřezávání hvězdy, ale nejlepší, jak z hlediska přesnosti, tak čistoty vyhoření prachu, bylo kompletní přebití vystřelené nábojnice.
K Tvému dotazu z předešlé stránky: Když přilepíš slug ke košíku, zamezíš jeho posouvání v košíku, ale tlak tím zvýšíš jen nepatrně, váha lepidla nepatrně zvýší váhu slugu. Je pravděpodobné, že košík pak poletí spolu se slugem a dá se jen těžko odhadnout, jak bude celá střela vyvážená a jaký to bude mít vliv na přesnost. Jestli nedojde teplem k deformaci košíku, poškození by nemělo nehrozit.
Jenže na obrázku máš zahnuté ústí nábojnice slepené se slugem i s košíkem, což značně zesiluje uzavření nábojnice a zvyšuje tlak, těžko říct jak se náboj zachová, zda nakonec nedojde k utržení zahnutého ústí nábojnice a to pak nepoletí spolu se slugem a košíkem. Způsobilo by to zvětšení průměru střely a tím další zvýšení tlaku.
Takové pokusy bych raději přenechal někomu kdo má známé na chirurgii a přebíjel bych celé náboje. Na 1. stránce tohoto vlákna je nářadí, které používá lada1516, na 2. stránce je které používám já, oboje vyrobit zvládne i podprůměrně zručný člověk a není nutný žádný lis, pouze pokud bys chtěl zakružovat, potřebuješ vrtačku.



ivos.b
Příspěvky: 2

Příspěvek#290 » stř 15. lis 2023, 14:36

Mohl bych poprosit o radu. Neřešil jste někdo formátování brokových nábojů? Případně jak na to. Předem děkuji



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#291 » stř 15. lis 2023, 17:56

Nevim sice, k cemu to potrebujes, ale ja napriklad na odrezavani horni hvezdice pouzivam mosaznou trubku, co mi v pravi vytocil kolega na soustruhu a soucasne s tim kontroluju prumer dna (ten mosaznej plech ma obcas vetsi prumer, nez bych potreboval a pak mi to zustavalo v pumpe cucet - vytahovaky seskocily z drabku na dne a uz jsem nabojnici doloval). Cili tim si naboje selektuju jeste pred odrezanim a ty, co nepasuji, nechavam do kozlice na holuby, tam je vetsi vytahovak. No a neco podobnyho bych si umel predstavit na vystrelenou nabojnici, pokud bych to potreboval. Naklepnout ji do trubky o stul, otocit a pak vyklepnout ven. Nabojnice neni celokovova a dno je z tenkeho plechu, takze v tom nevidim problem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů

cron