Lití slugů



sundin
Příspěvky: 6

Příspěvek#76 » čtv 3. zář 2020, 13:56

Ahoj vespolek, hledám někoho, kdo by byl ochoten prodat cca 25 ks litých slugů z kleští Lee 25 g ráže 12. Chtěl bych zkusit přebít pár nábojů a vystřelit, než bych si nakoupil potřebné věci na odlévání.

Díky za nabídku

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#77 » pát 4. pro 2020, 20:15

Milan-x píše:Zdravím pánové, uvažuji o koupi těchto kokil: https://cs.strobl.cz/lyman-sabot-slug-m ... le-cavity/ neb jsem slyšel samou chválu. Lyman ale začal následně vyrábět kokily i na takovýto tvar slugu:
https://cs.strobl.cz/lyman-slug-mould-1 ... le-cavity/ Zajímalo by mě, zda s tím druhým už má někdo zkušenost, nebo da vidí v něčem přínos/výhody oproti tomu diabolovitému tvaru. Diabola je určena do košíčku, to druhé čert ví... Popřípadě pokud má někdo tu druhou variantu, mohl by sem prosím hodit průměr odlitku v milimetrech? Dík.

Ten druhej lyman je na ládování bez košíku. Je lehce podkaliberní a výstřelem se nafoukne a utěsní. Je super když používáš puškovej chok.



Milan-x
Příspěvky: 20

Příspěvek#78 » pát 18. pro 2020, 17:05

Aha, no já mám pevné zahrdlení. Už jsem nakoupil a slugy odlévám sobě i zájemcům přímo na míru konkrétní hlavni/hlavním. Na to roztahování ve stylu střel Minnie u slugu moc nevěřím, navíc přes tu ucpávku... Raději odlévám osvědčené "diaboly" a případně dokalibruji přesně na míru a spokojenost.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#79 » ned 21. úno 2021, 12:23

Mohu se zeptat, zda někdo používá misto "klobouků" nebo diabolek klasickou kuli? A zda se dá případě pouzit i v Selbel nabojich, kde by v tom případě nemusely vadit ty drážky... a případě jaky průměr používáte....



Milan-x
Příspěvky: 20

Příspěvek#80 » ned 19. pro 2021, 21:48

Jo, ve dvanáctce střílím i klasické kule a co mě fakt mile překvapilo je relativní přesnost. Ale neláduju to do hotových, stavím si je od základu.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#81 » pon 19. úno 2024, 20:41

Otzivim toto tema dotazem - muzete mi prosim nekdo prozradit to sladky tajemstvi, jak ty slugy z LEE kokily 7/8 vyklepnout? Odlejvam roky vsechny mozny strely vcetne broku, jenze tahle kokila ma uprostred trn. A na nem mi to drzi jak vira Helvetska.

- samozrejme, ze jsem kokilu poctive zacudil svickou
- samozrejme, ze byla predehrata
- samozrejme, ze mam ciste olovo
- samozrejme, ze olovo ma spravnou teplotu

Odlitky jsou pekne, bez kazu, kleste jdou pohodlne a lehce otevrit... ale pak mi ten slug cumi na trnu a i kdyz do toho zadniho plechu se sroubkem mydlim jak Slovak do hodin, drzi. Je fuk, jestli drevenym klackem, nebo kladivem. Proste... drzi. Nakonec ten slug musim servat klestema, takze leti rovnou z5 do picky. A to fakt musim tahat jak dedek repu. Poradnou silou.

Nechapu to. Ta skvira uprosted ma konus, vsechno je naprosto logicky a melo by to vypadnout. Ale nevypadne. Zkontroloval jsem vsechny plochy - hladke. Nikde zadny kaz.

Mate na to nekdo nejakou fintu?

Diky moc.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#82 » ned 25. úno 2024, 20:47

Tak konec poplachu, zahada objasnena. Lee totiz ten stredovy trn toci na soustruhu tak, ze se nenamaha mit spravny nuz a nebo to po stoceni prelestit. Pote, co jsem ho cely prebrousil (ano, zrejme ted budou slugy o neco tezsi) a vylestil, tak krasne z klesti vypadavaji. Uhel tech mikrodrazek byl bohuzel vetsi, nez uhel konusu toho trnu, takze slugy visely na tech drazkach.

Kdyby nekdo resil stejny problem, tak prelestit trn ( i v te vnitrni spare!)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti