Dillon 650 / 750



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » úte 30. lis 2010, 21:18

Chtěl bych se zeptat: mám možnost koupit starší lis Dillon 650. Jaká může být životnost, nebo je po výměně dílů které se opotřebovávají přebíjením lis zase jako nový? Případně jaké jsou náklady na renovaci? Děkuji předem.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 2. pro 2010, 20:00

Pokud to posles do Dillonu tak 0 (vyjma nakladu na postu). Pokud si dily nechas poslat (ty co se bezne opotrebovavaji) tak zkusenosti jsou ruzne. Po me chteli cca $30 za postu, po nekom nic. Lisy od Dillonu vyjma 1050 maji dozivotni zaruku. Jinak kamos co ho ma na nem ma udelane nejake statisice naboju a porad chodi.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » čtv 2. pro 2010, 21:32

Dík, možná si udělám na vánoce radost.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » úte 15. lis 2011, 13:02

Mám s 650 potíž jen v jednom - tak jednou z 20 mi nevypíchne trn vystřelenou zápalku, koukal jsem na to a délka trnu je v pořádku, pokud tam není něco špatně od toho co jsem to koupil tak nevím, tu zápalku nevytlačí, pouze povysune, když ten krátký koncový pohyb zopakuji, tak pak ji vytlačí, ale to nejde dělat pokaždé. Už jsem se naučil rozeznávat citem kdy nejde do nedzápalkované nábojnice zatlačit nová ale i tak se to nedá uhlídat 100%.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#5 » úte 15. lis 2011, 13:11

Tohle je důsledek odpružení jehly první matrice. Matrice funguje spolehlivě, díky pružině se nestane, že zůstane zápalka napíchnutá jak u LEE a při pohybu od sebe ji tam nezalisuješ zpátky, ale při použití nontox nábojnic jehla sice zkalibruje zátravku, ale zůstane v ní viset i když jsi na doraz. Tření je větší než síla pružiny a zkrátí se funkční délka jehly. Buď sinější pružinu, nebo zafixovat jehlu proti pohybu nahoru, nebo vyměnit první matrici. S lisem to nemá nic společného je to vlastnost matric. Mě se to občas taky stane, ale všimnu si toho vždy při zápalkování a tu nábojnici vyhodím. Ještě by asi pomohlo zůžit vypichovací trn, ty jsou výměnný a stojí pár korun.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » úte 15. lis 2011, 13:15

Non toxy nepoužívám a dost pečlivě to kontroluji. Na jednom jsem jehlu ohnul, od té doby je vyhazuji. U několika ks jsem zkusil zátravku odvrtat (2mm), to by snad nemělo ničemu vadit.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#7 » úte 15. lis 2011, 13:25

Schválně se podívej u jaké nábojnice se ti to stane. Co používáš za matrice? Originál Dillon? Já mluvím právě o nich. Jinak ta matrice dokáže nontox spolehlivě zkalibrovat a nemá problém ani udělat z berdana boxera omylem odzkoušeno. Jehlu jsem zatím žádnou nezlomil. Nemusí to být jinak nutně nontox ale klidně jiná nábojnice která má zátravku užší než je trn. Pokud jsou zátravky v pořádku tak slyšíš klapnutí, jak jehla dopadne na matrici po vymrštění pružinou, pokud je užší tak zůstane ve stlačené pozici a vrátíš ji až pohybem páky.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » úte 15. lis 2011, 21:08

Non toxy to nebudou určitě, asi zkusím pořešit tu pružinu, ten lis už má dost za sebou tak je možná už slabší, případně si vyrobím jehlu s menším průměrem. Dík.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#9 » úte 15. lis 2011, 21:42

Nic jinýho než matrice to být nemůže. U LEE matric se mi to stávalo, protože jsem měl zúženou jehlu která zápalku sice úplně vypíchla z lůžka, ale zůstala viset napíchnutá na jehle a při vysunutí nábojnice z matrice se lehce zalisovala zpátky. Tomuto má právě zabránit ta pružina mimo jiné má asi i chránit jehlu před rázem způsobeným berdan nábojnicí.
Tak teď jsem se díval a mám tu 3 nábojnice kde se mi tento problém stal taky 1xnontox 2xSB ale všechny měly vystřelenou Federal zápalku po pokusu o vypíchnutí ji jehla dost promáčkla. Víc jich tu teď nemám tak nedokážu posoudit jestli ty zápalky jsou náhoda nebo důvod. Matrice mám půl roku staré.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » úte 15. lis 2011, 22:07

Propíchnout zápalku se mi ještě nepovedlo. Na čtvrtek si musím nachystat 200 nábojů, tak se na to schválně podívám co to je za nábojnice.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » pát 18. lis 2011, 21:57

Tak jsem si dával pozor a na cca 400 přebitých mi to u 10ks nevytáhlo zápalku. Na těch nábojnicích jsem nenašel nic neobvyklého, zátravky měly standartní rozměry. Naštěstí jsem na všechny při pokusu ozápalkovat je, přišel, takže jsem nemusel nic delaborovat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » sob 19. lis 2011, 08:52

prostě udělej tu jehlu na fest a je po problému. Když ji náhodou na Berdanu zlomíš tak je to korunová položka a nebo si ji ze struny (starého vrtáčku) vyrobíš.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#13 » sob 19. lis 2011, 13:33

Vidím, že to asi bude nejjednodušší. Vyrobit nové do zásoby nebude problém, soustruh mám. Nechat ten průměr jehly 2 mm nebo raději o něco menší? Na několika nábojnicích jsem si všimnul, že zátravky nejsou dokonale ve středu, ale trochu mimo. Nontoxy budu stále vyřazovat.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » čtv 24. lis 2011, 03:23

Dnes jsem se na to nevypichování zápalek pořádně podíval. To odpružení zápalky s tím nemá co dělat, protože odpružený zdvih činí cca 1 mm, při odzápalkování vyjede jehla i po stlačení pružiny cca 5-7 mm přes dno nábojnice. Celý problém je v tom, že se jehla zatlačí do kovadlinky a při zpětném chodu zasune zápalku zpátky do lůžka, sice jen kousek ale už nevypadne. Dělá to jen u některých zápalek. Zkusil jsem přeleštit jehlu a přebil 1000 ks. Jestli zápalka vypadne jde odposlouchat podle cinknutí ve sběrné misce, ale při tomhle množství se to nedá uhlídat. Podle citu při zatlačování nové zápalky jsem přišel na 3 neodzápalkované na 1000 nábojů, takže to přeleštění pomůže, ale i tak to není 100%. Stejně musím vyrobit náhradní jehly, tak ještě zkusím změnit tvar špičky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » čtv 24. lis 2011, 08:42

Zkus zabrousit jehlu do placata,jenom s malým náběhem. Aby působila na zápalku so největší plochou a nepropichovala ji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů