Dillon 650 / 750



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#181 » ned 15. bře 2020, 18:56

Nedalo mi to tak jsem to šel zkusit. Vyndal jsem prachovač s funnelem a udělalo to bezchybně přes 50 ks. Funnel jsem dal zalapovat tak uvidím bude zítra.
Vycentrování díry unašeče zápalek je u 750 odlišné než u 650. Myslím že to jen o přesnosti indexace shellplate. Ten je pod ložistem a dotažen tak akorát aby se neotáčel ztuha.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#182 » ned 15. bře 2020, 20:30

A taky správně seřízení toho pérka, které by mělo tlačit na právě zápalkovanou nabojnici ani moc ani málo



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#183 » pon 16. bře 2020, 20:42

Rozhrdlovač zalapovaný a žádná změna, furt se to musí vytrhávat docela silou. Už nevím. Udělal jsem asi 150 nábojů a z toho zmetky na fotce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#184 » pon 16. bře 2020, 21:37

Když ti vyjíždí zápalka tak na ní přece vidíš...je vždy správně usazená? Když nábojnice mažu /IPA+lanolín/ tak rozhrdlovač jde z nábojnice snadno bez většího škubnutí
Nahrál jsem krátké video nábojnice jsem použil nenamazané ... https://www.youtube.com/watch?v=LURDQZPaSbQ

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#185 » pon 16. bře 2020, 23:56

kenvelo nemáš náhodou tu vnitřní tyčku zásobníku zápalek na LP zápalky ?



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#186 » úte 17. bře 2020, 00:43

NE :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#187 » úte 17. bře 2020, 06:19

A nábojnice mažeš? Ono to poměrně dost pomáhá.. zvláště u progresivního lisu je to nebe a dudy i u pistolových..

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#188 » úte 17. bře 2020, 07:47

No tak pokud se zápalka "obrátí" otřesem při vyškubnutí hilzny z powder funnel, pomůže pak jen jediné. Pořídit samostatnou rozhrdlovací matrici a přestavět stroj tak, že na 2. pozici je rozhrdlení a prachovač dát až na 3. pozici.

Dillona mám rád, ale obecně si myslím, že dát na jednu pozici tři operace - zápalkování, rozhrdlení a naprachování je 3,14čovina. Zvlášť v souvislosti s "evropskými" nábojnicemi. Ty mají, speciálně SB,mírně tlustší stěnu a proto na funnelu tak blbnou. Co mám zkušenosti, tak americké Federaly, CCI, Winchestery tohle nedělají.

Nábojnice rozhrdlená už na 2. si pak funnel krásně a bez problému "zvedne", naprachuje a nevyškubává se.

Takové řešení má, mimo jiné, navíc výhodu, že pro ozápalkovanou nábojnici na 2. se dá relativně pohodlně sáhnout a zkontrolovat ji, bez vysypávání prachu.



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#189 » úte 17. bře 2020, 08:06

Myslím že to není rozhrdlovačem. Podávanou zápalku vidím až po vytržení nábojnice z funnelu. Zápalka se točí až při pohybu nahoru.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#190 » úte 17. bře 2020, 08:08

No a proč se tedy točí ? ;)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#191 » úte 17. bře 2020, 11:53

Na fotkách naštorc nalisovaných zápaliek je vidieť stopu po okraji trnu silne excentricky voči lôžku zápalky. Tie ohrnuté okraje sú možno aj pol milimetra mimo... tomu by som sa povenoval - na začiatku samotného zápalkovania tesne pred dolnou úvraťou nie je držiak zápalky centricky voči lôžku a trn zápalku preklopí.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#192 » úte 17. bře 2020, 13:58

Hele, nemáš náhodou ten shell plate prostě jen moc utažený? Když to jede do matric, tak si ho dokážou dorovnat, ale jestli je moc utažený, tak když jdeš do spodní úvratě pro zápalkování, pero kuličky nemá dostatek síly na to ho docvaknout přesně do polohy.



kenvelo1
Příspěvky: 9

Příspěvek#193 » úte 17. bře 2020, 15:57

Je pod ložiskem a dotažený tak akorát aby se ještě lehce otáčel. Ale myslím že to může být zdroj problému jen nevím jak ho odstranit. Zkoušel jsem ho povolit, jde stejně lehce jen se trochu viklá. Rozdíl = 0

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#194 » úte 17. bře 2020, 20:28

V řádech desetin mm lze při utahování šroubů pootočit soupravu zápalkovače, aby se vycentrovala díra unašeče zápalek na píst. Ale jestli to je potřeba víc, tak nevím, jak to dotlačit.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#195 » úte 17. bře 2020, 20:55

Řešil jsem neco podobného, pomohlo trochu prihnout plysek co pridrzuje nabojnice a lehké výstřední shelplate vůči trnu tím klínem co jí otáčí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů