Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#601 » pon 4. říj 2021, 06:37

Tak jsem se dopracoval k celkem slušnému výsledku se solí do myčky a trochou leštidla do myčky. Ještě zkusím přímo přípravek od FA. Je sice celkem drahý, ale chci zkusit rozdíl....
20211001_175251.jpg


20211001_183020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#602 » pon 11. říj 2021, 07:56

Tak jsem o víkend zkusil přípravek od Frankford Arsenal a musím říct, že jednoznačně nejlepší výsledek. Do malé pračky stačí cca 1 víčko tohoto přípravku (ředí se 1:40). Je to sice drahé, ale opravdu účinné... stačí cca 1hodina praní. Důležité je nábojnice opravdu pečlivě opláchnout!!!!
20211008_193328.jpg


20211008_193320.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#603 » pon 11. říj 2021, 13:44

Mám stejnou zkušenost. V rámci koupě rotačky od Frankfordu jsem při prvním praní použil jednorázové reklamní balení jejich čističe a téhle čistoty a barvy NBC jsem pak už nikdy nedocílil (vzhledem k ceně jejich čistidla teď používám leštidlo do myčky + trošku fixinely + trošku jaru). NBC jsou lesklé a čisté zvenku i zevnitř, ale není to barva nové NBC. Na funkci to ale nemá vliv, a to je to podstatné.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#604 » čtv 4. lis 2021, 06:36

Má tu někdo zkušenost s praní v rotační pračce a v magnetické? Jaké jsou výsledky a rychlost a hlučnost. Koukal jsem na pár videí z té magnetické a musí to být strašná haluz, když tam lítají ty jehličky jak zběsilé. Je to rychlejší jak v rotační? Vypere se i vnitřek 223. ?

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#605 » úte 11. led 2022, 09:45

Já jsem začínal s vibrační pračkou nasucho, potom jsem v té pračce pral i na mokro, dokud se nerozpadla, resp. nepraskla v místě uchycení mísy ke spodku, pak jsem přešel na ultrazvukovou pračku. Praní na sucho mě nenadchlo, přišlo mi to, jako bych si myl vlasy suchým šampónem. Nadto vnitřek nábojnic nebyl nikdy pěkný, nemluvě o kapacitě pračky. Ultrazvuk se mi také nepodařilo vychytat, výsledky byly víceméně žalostné. Pořád jsem tíhnul k omílání ve vodě s chemií a nerezovými piny, ale odrazovala mě velikost těch rotačních praček s externím motorem, co jsou k vidění na webu. Podotýkám, že nemám garáž a vše se musí odehrát v bytě, takže hlavním kritériem byl kompaktní rozměr, avšak při kapacitě praní 2000 ks 9 Luger v jedné várce. Postavil jsem tuto rotační pračku, za použití 2 ks bubnového motoru Interroll, kde je motor i převodovka uvnitř válce o průměru 8 cm. Motory jsou 24 V DC a mají síly na rozdávání. Když dám do toho plastového soudku 2000 nábojnic + 4,5 kg nerezových pinů + vodu s chemií, tak to váží cca 15 - 20 kg. Za víkend jsem vypral 12 000 ks a výsledek perfektní.
rotary tumbler 1.jpg
rotary tumbler.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#606 » úte 11. led 2022, 17:13

Mohl bys postnout video? Zajima me rychlost otaceni bubnu. Diky.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#607 » úte 11. led 2022, 19:21




tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#608 » úte 11. led 2022, 19:25

Super. Diky za video. Ty otacky jsou perfektni.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#609 » úte 11. led 2022, 21:31

Já si prošel také asi všemi stádii a nakonec jsem, jako většina těch, co dělají větší objemy, skončil u praní na mokro, s chemií a nerezovými piny. Plácl jsem se přes kapsu a šel do velkého tumbleru od FA. Nábojnice suším v obyčejné levné sušičce na ovoce (CONCEPT SO1011).

A protože všichni víme, že čím víc lesklé nábojnice, tím líp to trefuje ;-), tak vždycky před samotným přebíjením danou dávku nábojnic hodím ještě na hoďku do vibračky s kukuřicí a leštidlem (což mi oboje zbylo z mých předchozích stádií s pokusy s praní nasucho). Na funkci střeliva to nemá vliv (teda krom té větší přesnosti, samozřejmě ;-) ), ale mám z toho lepší pocit... :-D

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#610 » stř 12. led 2022, 02:57

To je přece jasný, že čím je nábojnice lesklejší (hlavně uvnitř), tím líp to trefuje. Na druhou stranu znám dost lidí, co neperou vůbec a trefuje jim to líp než mě.. Čert aby se v tom vyznal :roll:



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#611 » stř 12. led 2022, 14:57

Panove, jaka pouzivate omilaci teliska ve vibracni pracce? Nevim jaky typ zvolit. Ted mam plastova teliska a rýži (peru na sucho s lestidlem). Vysledky celkem dobry, ale chtel bych zkusit profi postup :)



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#612 » stř 12. led 2022, 15:28

Vovas píše:...Praní na sucho mě nenadchlo, přišlo mi to, jako bych si myl vlasy suchým šampónem. Nadto vnitřek nábojnic nebyl nikdy pěkný, nemluvě o kapacitě pračky...

On ten vnitrek nabojnic jde vycistit uspokojive i na sucho, ale potrebuje to holt podstatne vic energie coz ty komercni male tumblery zpravidlla nedokazou. A kdyz si clovek vyrobi svuj dostatecne vykonny, tak je potom logicky hodne hlucny. Takze na doma potichu = mokre prani.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#613 » stř 12. led 2022, 17:52

Já jsem používal při suchém praní nějakou ořechovou drť a když jsem v pračce určené pro suché praní pral namokro, tak jsem používal ty mnohokrát zmiňovaná tělíska z Technoservismt a ona měla takový blbý průměr, že se jich relativně dost zaseklo po dvou v otvoru pro zápalku a musel jsem je nějakou jehlou vydloubávat. Od té firmy používám jen jejich kompoundy - zásaditý a kyselý. Ještě poznámka k suchému praní - když vidím, kolik špíny vyteče při mokrém praní, tak nechápu, kam se při suchém praní ta špína pořád vstřebává..



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#614 » stř 12. led 2022, 19:19

Vovas> myslim ze tusim kam se spina vstrebava u me.
Vpravo cerstva smes - prevazne jen pohanka a skorapky. Vlevo stejna smes po asi 4000 9x19 nabojnic.
prebijeni ciste a spinave medium tumbler2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#615 » stř 12. led 2022, 19:34

To je vtipný, vpravo zlato, vlevo uhlí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 16 hostů