Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#676 » sob 29. dub 2023, 09:06

Zdravím. Přihodím něco do placu. Zkoušel jsem snad všechny možné způsoby praní nábojnic. Vibračku, magnetickou, ultrazvuk a na konec rotační v mokrém praní. Za mě nejlepší magnetická. Ale.... Pořizovací cena je hodně vysoká a když seženete čínu, tak je dosti malá. Tak že mínus které má je, že se do ní vejde opravdu málo nábojnic. Ale zase čistí nábojnice hoooodně rychle. Asi po 10min. naprosto čisté. A hlavně i zápalkové lůžko. Tak že spíš na nějaké menší praní pro nějaké přesné laborace kde není potřeba tak velké množství. Měl jsem v plánu si také vyrobit levnější variantu rotační pračky na mokré praní ale asi bych se dostal na stejnou cenu jako u číny. Tak že jsem koupil z číny a jsem maximálně spokojen. Peru s keramickými piny a super. Tady odkaz na pračku. https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... Redirect=y



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#677 » sob 29. dub 2023, 09:38

A tesni? U tohoto typu se na netu dost nadava, ze kape.



djgas
Příspěvky: 73

Příspěvek#678 » sob 29. dub 2023, 09:45

Mam stejnou a OK…



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#679 » sob 29. dub 2023, 11:08

Kolik(jakych) nabojnic se v tom da najednou prat?
(Prip jak dlouho jedna varka atd...)



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#680 » sob 29. dub 2023, 11:19

Na tu jsem taky koukal. Když jsou slevy, dá se pod litr sehnat...

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#681 » sob 29. dub 2023, 17:03

skagerak píše:Kolik(jakych) nabojnic se v tom da najednou prat?
(Prip jak dlouho jedna varka atd...)


Těžko říct kolik. Já to nasypu přes půlku nábojnicemi a zbytek keramiku a nechám to tam točit třeba dvě hodiny. Podle času a chutě. Ale najednou třeba 500ks. ?! Těžko říct. špatně se mi to odhaduje. Ale zkušenější to třeba počítaly. Ono taky záleží na tom jak je velká. Prodávají dvě velikosti. Já mám tu větší. A nic neprotéká...



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#682 » sob 29. dub 2023, 18:14

Tak to je fajn. On ten Frankford neni nic vyrazne jinyho, jen, holt, zainvestoval do formy na strik a nechal si nafoukat ty bandasky. Kdezto tady to Cinan zrejme lepi. Problem vyroby je mala serie. Ale i kdyby to kapalo, umim si predstavit to celkem snadno pretesnit. Za ty prachy dobry.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#683 » ned 30. dub 2023, 07:33

Tuhle čínskou nádheru mám taky. V partě jsou už tři. Fungují dobře. Pokud se týká těsnosti, tak už jsem musel jednou vyměnit o-kroužek pod víkem, jinde netěsnost nehrozí. Originální kroužek je nějaká mizerná guma která časem praská. Silikonový kroužek to řeší a je to za pár halířů. Dají se také přitáhnout sloupky držící zavírací tyčku, pokud je o kroužek v pořádku.



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#684 » ned 30. dub 2023, 10:34

Tahle cinska nadhera mne zacina zajimat.
Tak prosim omluvte mozna stupidni dotazy.

500 devitek to tedy zvladne?
Jak dlouho to asi pere?
Jsou tam dve tocitka predpokladam cas a rychlost - jake nastaveni pouzivate?
Rozumi si to s nasi normalni zasuvkou 220?
Dalsi postrehy?

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#685 » ned 30. dub 2023, 12:35

Jak jsem psal, podle mě bych řekl že + - 300-500 devítek to dá. Můj hrubý odhad...
Jak dlouho to pere? Na to je těžké odpovědět. Já peru cca hodinu jednu várku. Záleží na tom, kdo co používá za přípravky a jaké mají omílací tělístka. Já používám keramické a kyselý a alkalický kompound.
Točítka tam jsou dvě. Ano, jedno je časovač a druhé je na rychlost omílání. Já jedu stejně na tu jedničku a někdy si myslím že i to je dost.
Ano, rozumí si to i s naší zásuvkou.
Postřehy? Sežeň se dopředu nějaké lepší tělístka. V balení jsou jen ocelové kuličky které reznou a je jich málo.
Upozorni sousedy, že budeš brát. Dělá to trochu rambajs.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#686 » ned 30. dub 2023, 20:37

Pri nakupu elektroveci u Cinana je potreba specifikovat 230 VAC a pokud mozno i vidlici. Nicmene, tu je ten nejmensi problem prehodit. Nekdy se muze stat, ze clovek prehledne, ze vec je na 110 VAC, nebo treba zrovna nic jineho, nez 110 VAC neni v nabidce, tak se to koupi. Ja jsem takto v devadesatkach kupoval kdeco na 110 VAC, i prvni vibracku jsem tak mel a taky furu naradi na stavbu. U naradi byla vyhoda, ze to remeslnici nekradli. Na celou stavbu jsem mel autotrafo 230/110 VAC a to bylo v antonicku pod zamkem. U te vibracky jsem si nechal za par stovek v Trafomotu predelat vinuti. Takze u drobnych spotrebicu proste staci pouzit autotrafo 230/110 VAC, da se sehnat pomerne levne. Podotykam - je to proste nouzove reseni, ale je to reseni. Jiny problem ovsem je, pokud nejaka ta vec synchronizuje treba otacky podle frekvence sitoveho napeti. Americka norma ma 60 Hz, evropska 50 Hz. Takze se pak muze stat, ze neco proste jede, otaci se, nebo kyhovyra co, dela o jednu sestinu pomaleji. Napriklad pokud casovac pouziva frekvenci site, no tak holt bude merit o sestinu pomaleji. Pisu to proto, ze nikdo asi nebude posilat nejakej kram do Ciny, protoze si spletl napajeci napeti. Na druhou stranu, hodne casto lze vybrat zbozi, ktere je nekde v Evrope v celnim skladu, takze prijde drive a take uz ma 230 VAC na jistotu. Proto pred nakupem koukejte, odkud to prodejce umi odeslat.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#687 » úte 2. kvě 2023, 10:11

MojeTikka> dobra poznamka s tou frekvenci. Mimichodem, ty bezne prodavane levne tumblery kmitaji z logickych duvodu hluboko pod vlastni frekvenci daneho systemu pruzin a naplnene misy, cili dost neucinne. A jestli jsou primarne postavene pro 60Hz US system (asi jo, nejvetsi trh), tak u nas na 50Hz funguji jeste hloubeji v podrezonancni oblasti. Takze jeste mene ucineji.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#688 » úte 9. kvě 2023, 19:33

Dneska prisly od Cinana piny. Pritom podle Ali mely dorazit do 19. qetna, takze plan splnen a prekrocen. Piny jsou velmi jemne (0,7x5 mm 1,5 kg za cca 830 Kc), mel jsem jednu chvili obavy, ze mi to bude snad i zalejzat za nehty. Vzal jsem 4 roky ulezely spinavy nabojnice, nasypal do Frankforda a jen dal spric Jaru, jinak nic, protoze nejsou odzapalkovany a ja jsem byl nadrzenej na vysledek. Jehlicky, pul pixly ruznych hylzen - Luger, 308, 357, 45,... dolil jsem to horkou vodou a nechal hodku vrtet. Musim rict, ze jsou cisty, lesknou se jak psi kulky a vysledek parada. A jehlicky pod nehty ani jinam nelezou, na hylzny se nelepi, takze separace v pohode. Spokojenost.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#689 » sob 13. kvě 2023, 11:37

Takze finale. Nasypal jsem smes 308, 357 a nejake Lugery do Frankforda, kavova lzicka kuchynske soli, tableta Somatu do mycky 3+1 a zalil horkou vodou z kohoutku. Vrtelo se cca 1,5 hodiny. Jehlicky se ukazaly byt dobre, ale jejich delka neni pro 308 optimalni, asi z peti hylzen jsem dloubal z luzka zapalky sprajcnutou jehlicku. To jsem nedomyslel. Chtel jsem je tak kratke, aby mohly i napric cistit hylzny uvnitr, coz funguje vytecne, ale zapomnel jsem na luzko. Lugery bez problemu, v 357 jsem nasel v jednom kuse sprajclou, byla kratsi, nez ostatni. Takze pro vetsi zapalky to chce delsi jehlicky. Prumer jehlicek dobrej. Celkove jsem s vysledkem spokojen. Fotil jsem to matlafounem, nechtelo se mi chystat fotak, takze ta makra jsou ujeta jak barevne, tak hloubkou ostrosti. Obecenstvo promine. Dukladne jsem propral v ciste vode, ale jeste neususil. Vzhledem k absenci kyseliny neocekavam po ususeni nejakou zmenu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#690 » sob 13. kvě 2023, 12:40

Tuze pěkné. Jen ten bokeh na třetím a pátém obrázku vypadá jak uměle dotvořený.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti