Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#556 » pát 8. kvě 2020, 22:31

Neprokluzuje. Dostal jsem od jednoho servisaka ten valec s gumou na povrchu ze staré kopírky. Suprová věc. Stejně tak ty ozubená kola jsou vybrakovaná z vraku kopírky. Dokonce jsem měřil watty. :) Vrtačka samotná žere bez zátěže 30 W, a když jsem to naložil tělísky, vodou a asi 200-250 ks 223, tak si to vzalo jen asi o 15 W víc.
Původně jsem si taky myslel, že to ten chemopren neudrží - ale drží. Ten povrch kam sem to lepil jsem samozřejmě nejdřív trochu přejel šmirglem. Jinak žádný kouzla - pouze dodržen návod jak lepit. Naprosto obyč Chemopren Extrem.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#557 » pát 8. kvě 2020, 22:43

Jo, ja taky dodrzoval, jak spravne lepit a vsecno bylo peclive zdrsnene smirkem, ale ten plast, ze ktereho je ta lista je desny previt. Nechce se kamaradit s zadnym lepidlem. Az srouby pomohly.
Neni nic horsiho, nez kdyz na sucho to drzi, pak clovek nalozi pracku, pusti a ono se to do dvou minut utrhne a vsechno vylit, odseparovat, nic vypraneho, a cekat nez to vsechno uschne a dalsi pokus s jinym lepidlem a zase se to utrhne. Takhle to bylo nekolikrat a jedine reseni byly srouby.
Ted uz jen chytit slinu a motivaci vyrobit tu novou pracku, at to prani pekne odsypa.
Nastesti nestrilim IPSC, jinak bych ty nabojnice musel prat ve stavebni michacce. Jednu jsem pred loni vyhodil plne funkcni a v peknem stavu do srotu.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#558 » čtv 14. kvě 2020, 20:04

Italský šikula. Elektromagneticka pracka .... za par korun .

https://youtu.be/x0-SATWN5RE

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#559 » ned 24. kvě 2020, 20:11

ital mě inspiroval tak jsem za dnešní odpoledne sestrojil elektromagnetickou pračku.
Motor ze staré pračky za 150 Kč , regulátor otáček s reverzem, plocháč 40x5, plexi, závitové tyče a starý vozík z dílny. Otáčky 0-12000 ot/min. Chybí mi vlepit neodymové magnety a bude hotová. Přikoupím 3 mm ocelové jehličky pokud ty co používám na mokré praní nebudou fungovat ( mají 7 mm)

https://youtu.be/MApRt2lRprU



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#560 » pon 25. kvě 2020, 15:12

Pekna prace. O stavbe teto pracky jsem uvazoval uz davno. Problem je v tom, ze ja peru jen puskove nabojnice .223 Rem a .308 Win. Ty pistolove, co jsem tu nedavno postl jsem vypral jen z nudy, protoze jsem od listopadu na neschopence a mam roupy. :-D
Tady se obavam, ze i kdybych pouzil 3 mm dlouhe jehlicky, tak vysledek nebude takovy, jako v rotacni bubnove pracce. U te rotacky prece jen ty jehlicky vjedou do nabojnice a pak se v nabojnici prevaluji a vnitrek nabojnice cisti, dokud pracku nevypnu. U elektromagneticke se obavam toho, ze i kdyz vjedou do nabojnice, tak se odstredivou silou prilepi na dno nabojnice a moc ten vnitrek nevycisti.
Na pistolove nabojnice je ta pracka super. Tam ty jehlicky do nabojnice vleti a protoze je kratka a ma siroky vstup, tak i vypadne a tak stale dokola, takze nabojnice jsou vyblejskane ze vsech stran.
Az to budes mit hotove, mohl bys udelat test, jak si ta pracka poradi s puskovymi nabojnicemi .223 Rem. a .308 Win.? Moc by me to zajimalo. Motor z pracky mam, regulator bych koupil a v praci si ufusuju nejakou tu skrin behem dvou dnu pri chvilkach aj s lakem.
Pokud by to puskove moc prat nechtelo, tak bych sel do sveho planu rotacky se dvema soudky.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#561 » pon 25. kvě 2020, 17:23

výsledek zveřejním jen co dojdou magnety , regulator jsem koupil u Jarka. Čínský nedoporučuji.
Koukni na jeho kanál na YouTube
https://m.youtube.com/watch?v=YdqBVTsJTZA



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#562 » pon 25. kvě 2020, 17:38

tomas fuk píše:


Pokud puškové odzápalkuješ, jsou jak nové, když ne, ano, jsou čisté i venitř :-) peru v LEM



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#563 » pon 25. kvě 2020, 18:17

Kolik jsi .308 nabojnic pral na jednu varku v tom LEMu?



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#564 » pon 25. kvě 2020, 19:50

Nebudeš tomu věřit, ale nevím :-D
Cca 0,5 - 0,75 l objemu, mám na to takovou plastovou dozu, kterou odměřuju nábojnice, všechny druhy. Mám vyzkoušené, že ten objem je zhruba ideální na to, aby se tam ty nábojnice pohybovaly a hezky se to všecko vypralo.

Já mám LEM proto, že z toho jsou krásně vyprané a hlavně to nepráší, takže se dá prát v bytě. Hluk z toho trochu je, ale když se zavřou dveře, tak se to dá :-)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#565 » pon 25. kvě 2020, 20:01

Dik za info.



lukin81
Příspěvky: 14

Příspěvek#566 » úte 1. pro 2020, 10:56

Ahoj všem,

prosím o krátké info od znalých, pustil jsem vybrační pračku s kukuřičnou drtí (poprvé), vloženo cca 300 kr 9 mm Luger. Na obalu napsáno že zvládne do 600 ks, ale zkouším. Pračka je SmartReloader SR787.

Nikde ale není uvedeno, CZ návod chybí, jak dlouho má trvat čistící cyklus? Jak dlouho necháváte prosím běžet vy? Nebo blbuvzdorně, nechat běžet, za hodinu (např.) kouknout na výsledek a vypozorovat si?

Určitě to tu bude, ale je to tak specifická informace, že je rychlejší se zeptat takhle, snad to nebude vadit

L.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#567 » úte 1. pro 2020, 11:35

Záleží na tom jak jsou špinavé, z vnitřní střelnice je to rychlejší. Ale většinou to mám namíchané, takže peru cca hodinu a pak se podívám. Když je to fakt humus, tak to předeperu na mokro s kapkou jaru a lžičkou kyseliny citrónové v láhvi vedle. Ale pak to musíš nechat pořádně uschnout.



lukin81
Příspěvky: 14

Příspěvek#568 » úte 1. pro 2020, 12:01

Děkuji.

Myslím, že moc špinavé to nebylo, je to z vnitřní střelnice... Kouknul jsem a čistí se...
Mám v úmyslu pak odzápalkovat a nechat vyprat ještě jednou... Nevím, možná zbytečné, ale mám to tak v plánu zatím...

Dík



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#569 » úte 1. pro 2020, 13:59

to mě přijde u 9mmLuger zbytečné, ale záleží na každém.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#570 » pon 15. bře 2021, 20:12

Kdyby to chtěl někdo vyrobit opravdu poctivě, tak se může inspirovat tady:

https://youtu.be/c04x6ZF9kKc

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů