Gordon Reloading Tools



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1 » úte 5. kvě 2020, 15:06

Narazil jsem na Gordon Reloading Tools. https://grtools.de/
Něco jako Quick Load, ale zdarma. QL nemám, nemohu to porovnat.
Máte s tím někdo zkušenost ?
Zkusil jsem tam zadat 9mmLuger, střela AlsaPro 124gr, OAL 29,6, prach Lovex D032 a výsledek byl že už navážka 3,3gr je moc. Tlak 2431bar.
Taková navážka v reálu s bídou přetáhne závěr. Je možný, že jsem tam něco blbě zadal, ale pokud ne, tak je to na nic.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2 » úte 5. kvě 2020, 15:46

Tak jsem se v tom ještě vrtal a narazil jsem na chybu co mají v databázi střel. U AlsaPro mají TailType jako flatbase - což není pravda, to má třeba poměděná LOS. Tak jsem to opravil na semi-spherical (parametry jsem se nějak pokusil odměřit posuvkou :( , nevím kde ty parametry získat) a už to vypadá normálněji. Překročení max tlaku 2354bar u 4,3gr.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#3 » úte 5. kvě 2020, 17:11

Škoda, že není něco podobného v našem jazyce.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#4 » stř 6. kvě 2020, 08:10

Je to anglicky, německy a polsky.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#5 » stř 6. kvě 2020, 09:02

Nazvoslovie je aj v nasich podmienkach casto anglicky, nejak by som to neriesil. A snad je nacase ovladat aspon zaklady anglictiny, tak tazke to zas nie je. A na pocitaci si bez toho ani neprdnes, ak nevies aspon pasivne zaklady.

Inak GRT bezia v pohode aj na macOs pod Crossover (ale to aj QuckLoad).

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#6 » stř 6. kvě 2020, 10:08

Je to stále jen betaverze, po měsíci mi vypršel trial. Znovu jsem to nezkoušel. Pěkné je, že je to přenositelné bez instalace na konkrétním PC, tahal jsme to na flešce a hrál si s tím podle možnosti. Funkčnost OK, proti QL to ale umí polovinu, postrádám část pro externí balistiku (u QL je to modul Quick target). Jako alternativa zdarma, proč ne.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#7 » stř 6. kvě 2020, 10:57

ano, to je pravda, má to jen vnitřní balistiku. Mě to nevadí, kvůli tomu jsem to hledal. Když tak jsou tady na fóru nějaké tipy na ext. balistické programy zdarma - viewtopic.php?f=77&t=2631

Opravdu to nikdo neporovnával s Quicloadem ?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#8 » stř 6. kvě 2020, 14:21

Jo, já to porovnával, ale ne kompletně. Porovnával jsem svoje osvědčené laborace a to se vcelku shodovalo. Ne ale úplně a jednoznačně. Ještě jsem teď prošel korespondenci s kolegou, který to taky testoval, a úplné shody s QL jsme nedosáhli. Nešlo ale vyhodnotit, zda ten či onen SW je lepší - blíž k naměřeným výsledkům z hradel. Já jedu v QL, tak jsem to dál neřešil.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#9 » stř 6. kvě 2020, 17:22

Presiel som QL na GRT. Zatial dobre. Externu balistiku sice nema, ale ta sa da vypocitat trebars aj kalkulackou na Hornady strankach. Tam problem nie je.

GRT vsak ma ine veci – relativne rychlosti horenia prachov a porovnavaciu tabulku, vie pocitat velkosti nastrelov a ma vacsiu databazu striel (aspon mi to tak pripadne). Ma aktivnu komunitu uzivatelov ktori prispievaju datami, ci uz nameranymi rychlostami pri danom prachu, strelami apod.

Nehovoriac o distribucii a cene – stiahnete si ho online a zadarmo. Zotrvavanie QL na distribucii na CD, offline absolutne nechapem. Osobne by som mal problem – ani na jednom pocitaci uz dobrych 10 rokov nemam ziadnu CD/DVD mechaniku. Kto este dnes ano?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#10 » stř 6. kvě 2020, 17:26

QL je zdarma na ulozto a je tam i doplnek s dalsimi prachy. Jede normalne.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#11 » stř 6. kvě 2020, 19:11

Ak nieco pouzivam, tak za to platim. Obzvlast ak je to dobry SW a tvorca nie je vydierac.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#12 » čtv 7. kvě 2020, 08:42

Díky moc za zkušenosti. Mě GRT ukazuje vyšší rychlosti než pak reálně změřím na hradlech.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#13 » čtv 7. kvě 2020, 09:21

Včera jsem s tím trochu blbnul, ale jen pro okoukání, takže jsem nenašel hromadu věcí, ale jako free program mi to přijde docela super.

tatra21 - pokud jsem to dobře pochopil, tak je možnost technická data zaslat vývojářům a oni je zakomponují. (defaultně to počítá při teplotě 21 stupňů Celsia, kolik bylo venku když jsi to zkoušel? A o kolik vyšší?)

Machead jak myslíš tú velkoť nástrelu? Poskladal som tam 6.5 Creedmore pre kámoša a nástrel mi to furt ukazovalo pre 9mm Luger, ktorý sa otvoril pri spustení programu :D



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#14 » čtv 7. kvě 2020, 09:39

No nastrel v menu Extras > Calculate shot groups

Das si urobit novy, zadas vzdialenost strelby (standard 100 m), das velkost referencneho objektu (napr. zaslepku ci nalepovaci tercik, proste nieco co vies aku ma velkost), no a pridas grupu a nasledne jednotlive zasahy, ktore umiestnujes. S podrzanym tlacidlom Shift a kolieskom na mysi zvacsujes/zmensujes velkost kruzkov ktore su na zasahy – podla kalibru.

V menu View > Darken image je mozne vypnut stmavovanie obrazku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#15 » čtv 7. kvě 2020, 09:51

Haluziak - na hradlech jsem měřil při 13stupnich, to by neměl být velký rozdíl. hradla 291, GRT 304,4; další varianta lugeru hradla 349 GRT 374,3.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů