Hornady 1911 Auto prime tube filler



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1 » stř 27. kvě 2020, 20:15

Dnes som obdrzal tuto hracku po dlhom vahani a citani dost rozporuplnych hodnoteni.

Mozem povedat, ze ak nie ste blb a pozriete si, ako to pouzivat, je to fajn vec. Laduje trubky vyrazne rychlejsie nez Dillon RT100 ci DAA plnicka a to za zlomok ceny.

Ano, viem, existuje Frankfort Arsenal vibra prime, ale ta uz dlhsiu dobu nejde kupit.

Za mna jednoznacne super. Odporucam. Teraz mi uz nic nebrani prebit tisicku na jedno hodinove posedenie aj pri “len” 5 trubickach.

Ak ste zvyknuti dobat zapalky, odporucam skusit toto. 100vka zapaliek naladovana do trubicky za 15 sekund.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pát 29. kvě 2020, 08:13

No konečně někdo navázal na Vibra Prime. Já ho koupil asi před omi lety a už tehdy jsem ho strašně blbě sháněl. Za mě 100 bodů.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 29. kvě 2020, 10:03

Mám něco podobného vyrobené, za zlomek ceny :-)
Ale funguje to dobře

https://photos.app.goo.gl/TC6gv1t1KsHYhdfn7



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#4 » sob 30. kvě 2020, 04:53

Ano, Open Primer filler som vytlacil aj ja, ale zial sa mi vobec nepodarilo rozchodit to tak, aby to davalo zapalky do trubicky bez zasekavania ci obracania. Ani pri max prelesteni, proste ten plast je drsny a sprajcovalo sa to vzdy jak sla zapalka dole hrdlom.

Su veci ktore mi stali za to sa s tym pohrat a usetrit nemale peniaze - napr Bullet feeder. Vraj aj case feeder funguje dobre, ale mam Dillonacky. Ale babrat sa s plnickou ktora stoji relativne malo penazi, tak to uz fakt nie.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#5 » sob 30. kvě 2020, 10:49

Machhead: Filler/bulletcollator/casefeeder) nemusí být primárně cíl. Některý z nás baví víc samotný proces reverzního inženýrství (jak to vlastně funguje?), výrobní improvizace ( jak to vyrobím, když nemám ani soustruh, ani frézku, ani 3d tisk) a materiálové improvizace (co jsem schopný vůbec sehnat za přinatelnou cenu v malém množství, a zároveň aby s tím bylo pokud možno co nejméně práce a odpadu). A taky vlastní invence - co by na tom mém mohlo fungovat lépe než na originálu. Samotný používání je druhá největší nuda hned po tom, když někdo stáhne hotovou sestavu v souborech a nechá to vyflusnout tiskárnu.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#6 » ned 31. kvě 2020, 05:46

Grimlo: ja to chapem ale ver tomu, ze to nie je len “nechat vyflousnout tiskarnou”. Cele to poskladat tak, aby to fungovalo spolahlivo tiez dalo nejaky kus prace. Nie, nebavim sa o elektronike, to je pri mojom vzdelani najmenej si to zapojit a pospajkovat.

Ano, mna tiez bavi reverzne inzinierstvo a riesenie si veci po svojom. Vdaka tomu som sa naucil robit veci v CAD a vypustat von kotovane vykresy a vela ineho, co sa mi urcite zide az raz hodim web developing na vesiak, lebo ma to uz pomaly nebavi :)

Mimochodom nedavno som si navrhol vlastnu skracovacku s montazou rovno na lis, malo by to fungovat rovnako alebo lepsie nez Dillon RT-1500 a to za zlomok penazi. Znamy to vykrutil na sustruhu, pojde to na Dillon matricu. Uz to je ready, len cakam kedy sa dostanem k lisu ktory mam daleko v mieste prace :)

Ale k samotnej plnicke zapaliek - se veci s ktorymi ma vyznam sa pohrat a usetrit a su zas veci, ktore za to nestoja lebo plnia len vedlajsiu, marginalnu ulohu a nestoja tak vela.
A je tiez dolezite, ako to poskladane funguje. Ak to funguje na 50-70 % aj po neumerne dlhom babrani sa s tym, tak sa na to mozem vytoto. A zrovna obratene zapalky hore nohami su vec, ktora bude v dosledku drahsia nez kupena plnicka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti