Hradla - půjčení/pronájem



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#1 » úte 11. říj 2022, 12:27

Snad to není duplicita, ale zajímá mě zdali je někde možnost si půjčit/pronajmout hradla.

Má naivní představa je ze vyrobím několik laboraci, zajdu na střelnici jednou s hradlama zjistím optimální laboraci pro mé zbraně a pak budu jen držet laboraci, max semtam premerim třeba když bych měnil prach nebo střelu nebo prostě jednou za rok treba.

A prijde mi zas malinko škoda porizovat kvůli tomu hradla za 4-5k a napadlo mě že nějaká střelnice v Praze či okolí by mohla hradla půjčovat za rozumný peníz. Netusite někdo?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2 » úte 11. říj 2022, 12:45

Nejsem si jistý, zda si to pamatuji správně. Ale půjčení hradel mělo kdysi na stránkách Lero. Ale už to tam nevidím

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#3 » úte 11. říj 2022, 12:55

Na Placech se dá půjčit LabRadar.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#4 » úte 11. říj 2022, 14:00

Trpaslo: nejvíc low-cost řešení je rovnou napsat, na které střelnice jezdíš a možná se ti ozve někdo s hradly, kdo tam bude ve stejný čas a půjčí ti je třeba i zadarmo. Nevýhoda je akorát v tom, že pokud je rozstřelíš, bude tě to stát jako nová hradla, ale pořád žádná mít nebudeš

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#5 » úte 11. říj 2022, 14:43

Každá pořádná střelnice hradla má !! i když je např. nemá v offiko ceníku. Kolega o víkendu zrovna jedny hradla panu správci "zastřelil" :-)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#6 » úte 11. říj 2022, 15:03

Zatím, když jsem na střelnici vzal hradla, tak mne naopak přítomní půjčovali své kvéry, abych prohnal jejich kule přes moje hradla. Nikdo si netroufal přes moje hradla střílet sám, aby je nepoškodil.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#7 » úte 11. říj 2022, 15:45

V Liberci v Aréně určitě mají :-)



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#8 » úte 11. říj 2022, 15:48

No já jsem schopen se i přizpůsobit, jestli tady nekdo jezdíte na strelnice v okolí Prahy nebo v Praze, tak bych se klidně domluvil. Prahu třeba Avim, Camp Zero nebo Čestlice, Květnice, ale jako auto mám zejo:) Ofc sverim zbran klidně ať nic neponicim. Klidně napište PM a domluvíme.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 865

Příspěvek#9 » úte 11. říj 2022, 16:39

Na avim či camp zero můžu hradla přinést.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#10 » úte 11. říj 2022, 17:13

DesertEagle píše:Každá pořádná střelnice hradla má !!


Blbost.



Vendy76
Příspěvky: 9

Příspěvek#11 » ned 20. lis 2022, 10:04

Cau, vracim se po 10ti letech k prebijeni, mam dotaz...potrebuji hradla? Kdyz jsem strilel IPSC, tak jsem si s nimi ladil naboje na faktor, ale kdyz nepotrebuju resit faktor, tak si kladu otazku k cemu a zda vubec potrebuju hradla, kdyz se budu hlidat OAL a drzet se pod maximalni navazkou. Jsou pro prebijeni fakt hradla nezbytna?



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#12 » ned 20. lis 2022, 11:41

Vždycky je dobrý mít přehled o tom, co vlastně vyrábím. Šarže prachu se mění a přes hradla si ověřis, že prebijis pořád to samý. Díky nim taky poznáš, jestli máš rychlosti vyrovnaný, nebo jsou tam skoky. Třeba u pistolovych ráži pomůže ohlídat to, jestli jsou všechny podzvukove, nebo naopak nadzvukove, když by to zrovna bylo na hraně, asi by to nebylo to pravý ořechovy.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#13 » ned 20. lis 2022, 11:49

Pokud chceš mít konzistentní výsledky, tak nezbytná jsou. Výrobci prachu nemají všechny šarže byť jednoho druhu prachu stejné, někdy dokonce změní i nových šarží technologii výroby (např. tvar zrn). Takže pokud chceš, aby ti to lítalo pořádně stejně rychle (a tím pádem konzistentně tak, jak to máš vyladěné), je vždy dobré novou šarži prachu prohnat přes hradla a případně doladit navážku, aby si měl stejnou rychlost střel, takovou jakou máš vyladěnu.

A je jedno, jestli jde o čajíčky na mířenku nebo plinking, nebo o plnotučné navážky pro tréning NO. Důležitá je tam ta konzistence rychlostí. A to bez hradel prostě jinak udělat a zkontrolovat nelze.

Edit - Jacobson mě předběhl, píši vlastně to samé co on.

Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 49

Příspěvek#14 » úte 17. led 2023, 08:55

Je někdo ochotný v okolí Kolína, kdo by zapůjčil hradla?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů