Lee Pro 6000 Six Pack



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#31 » ned 19. bře 2023, 16:44

Ta jehla je skutečně kritická část. S jehlou Hudec a ručním podáváním jednotlivých střel, jedním zásobníkem na zápalky sypaném po stovce z krabičky, ručně třepanými nábojnicemi a prachem dolévaným do lahvičky prachovače je hodinová produkce 360 kusů. Za hodinu a 33 minut u lisu je výsledkem 563 perfektních nábojů. Nábojnice jsou úplná směska včetně nontoxů, které procházejí, a včetně německých MEN, které díky zaškrcenému zápalkovému lůžku nepřijímají zápalky, takže se musí po zaražení zápalky o hranu vyhodit z druhé pozice. ObrázekObrázek



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#32 » pon 20. bře 2023, 09:01

Poznámka k odpadní hadici.

Napřed mi to přišlo jako vachrlaté řešení, které nebude držet na pístu a nebo se bude uvolňovat zátka. Po nějaké době jsem byl velmi překvapen, jak dobře to drží nahoře i dole. No a po další době se hadice podle původního očekávání začala vyviklávat z nasazení na nátrubku pístu lisu. Ty neustálé nárazy od převodové páky to prostě fakt dlouhodobě vydržet nemůže.
Tak jsem použil stahovací pásek a teď už se to nevyviklá.
Je ovšem otázka, za jak dlouho neustále lámáná hadice praskne. ObrázekObrázek



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#33 » pát 7. dub 2023, 15:16

Ještě dodatek ke kalené jehle Hudec. Nejenže chroupe nontoxy bez mrknutí oka, ale opravdu z berdanů dělá boxery.

Nepamatuji si, že bych kdy řekl, že reklama nelže, ale tahle reklama vážně nelže.

ObrázekObrázekObrázek



Foxrem
Příspěvky: 21

Příspěvek#34 » úte 25. dub 2023, 19:12

Mohl by se tu ještě někdo pochlubit jaká je hodinová produkce tohoto lisu u ráže 9mm Luger a ručního podávání střel nebo s podavačem? U lehce poladěného Classic Turret dělám 250ks za hodinu, zmetkovitost 0ks. Po Lee 6000 už chvíli koukám, ale aby to byl krok vpřed, chtělo by to produktivitu alespoň 400-500ks/hod a rozumnou životnost k tomu. Mám na Lee 6000 rovnou zapomenout :D?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#35 » úte 25. dub 2023, 19:43

Tak to by mě taky zajímalo.

Možná, že někdo šikovnější dá 800 za dvě hodiny v plném manuálu. Já asi ne. Dost uvažuji, že pořídím elektrický podavač nábojnic a střel, včetně podávací matrice. Očekávám pak produktivitu 500 kusů za hodinu, ale nejsem si jist, že nárůst výkonu o třetinu mi za to stojí.

Chtělo by to ale k tomu motorizovat i zápalky, a to zatím nevím jak.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#36 » pát 28. dub 2023, 12:18

Když to šlape tak udělám za 5 minut 100 kusů, pak mi zabere nějaký čas doplnit střely, zapalky a nábojnice, takže tech 500-600 by mohlo být realných. Podavač střel mám Mr. mini bullet feeder od DAA. Stačí si hlídat zajíždění podavače zápalek, správně otočené nabojnice a podavače, jinak zbytek je jen tahání za páku.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#37 » pát 28. dub 2023, 12:56

Mohl bys napsat, jak dlouho skutečně vyrábíš dávku a kolik je to kusů? Bude to tak přesnější a souměřitelné, než odhadnout odspodu na základě části aktivit s tím spojených. Něco jako jsem napsal já dříve...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#38 » pát 28. dub 2023, 19:17

Za 5 minut 100 kusu neudelas. Ja na Lee Pro 1000 pri stejnem podavani strel a nabojnic delam 100 kusu naboju za 13 minut. Je to stejne narocny proces. Pri produktivite, kterou popisujes bys delal pri plne vybavenem lisu podavacem strel a nobojnic 1200 naboju za hodinu. Jasne zapalky se taky musi doplnovat, ale neni problem mit vic zasobniku a ty mit naplnene a jen je menit.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#39 » pát 28. dub 2023, 20:04

Tyjo pokukuju po něm ale ta produktivita mi přijde docela slabá ( fakt nechci nikoho urazit tak nebrat osobně prosím). Přemýšlel jsem o něm jako náhradě za loadmaster ale na něm mam vyzkoušenou produktivitu 400-420 kousku za hodinu v plnym manualu. Naposled jsme delali 8000 kusů a za víkend to bylo (za 20 hodin čistý práce) hotový ... jinak nový vypichovací jehly od lee jsem zlikvidoval za 2 hodiny práce 4. Dělaj to svině z automatovky. Pokud to někdo řeší asap tak na soustruh, vyvrtat 1.8 mm vrtákem dirku, radiálně do té jehly 4 mm dirku , vrták otočit dát do jehly, zavařit COčkem a přetočit. Předek vrtáku pak odbrousit. Je to svatý



Foxrem
Příspěvky: 21

Příspěvek#40 » pát 28. dub 2023, 22:37

Hodinová produkce bude pravděpodobně nejvíc záležet na člověku co ten lis obsluhuje. Někdo bude mít vlažnější tempo a někdo svižnější pak budou jiné výsledky. Bude to stejně jako třeba na Classic Turret, někdo zvládne udělat 100 nábojů za hodinu jako maximum a někdo 250 a to je potom taky tempo, pro někoho až nemyslitelné, ale ten lis na to má... Jen obsluze se musí chtít :D .



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#41 » sob 29. dub 2023, 12:50

No ano i ne. Podle mejch zkušeností s lisem je determinujícím faktorem u produktivity progresivních lisů plynulost pohybu, mít v úvratích křivku zrychlení plynulou. Pokud se dostaneš někam nad 400 tak ta plynulost prostě mizí tam už je to podle mě prostě na konstrukci toho lisu, jestli větší rázy ustojí v konzistentní kvalitě. Třeba LM má u 450 limit kdy OAL nemá s Gaussovou křivkou vůbec nic společnýho a mění ho klidně +- 0.4 mm v libovolnym rozdělení...



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#42 » úte 2. kvě 2023, 09:59

Hankye píše:... Třeba LM má u 450 limit kdy OAL nemá s Gaussovou křivkou vůbec nic společnýho a mění ho klidně +- 0.4 mm v libovolnym rozdělení...


To me zajima, mas k tomu data?



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#43 » úte 2. kvě 2023, 14:44

Pokud o tom chceš promluvit tak napiš co tě zajímá skrze SZ ať tu nejsme OT ;)



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#44 » úte 2. kvě 2023, 18:59

Hankye> aha a ja bych zrovna rekl, ze takova data a info by k tematu bylo.
Jestli ne, tak muzu zalozit nove tema, venovane statistickym datum v prebijeni. At z nabytych/nabitych zkusenosti ostatni take mohou cerpat.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#45 » úte 2. kvě 2023, 20:11

Hankye> zalozil jsem to tema, tak prosim prispej ohledne te OAL.
viewtopic.php?f=77&t=16160

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů