Lee Pro 6000 Six Pack



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#16 » pát 10. úno 2023, 06:53

Mě by tedy u takové statistiky překvapily tři vrcholy a pak poměrně velký rozsah naměřených hodnot. Napadá mě myšlenka, že druhý jev je dán relativně velkým objemem odměrky vůči mým 3,9 grn do lugeru. Na kropení jde autodrum asi použít dobře, na přesnější střílení na delší vzdálenosti zřejmě nikoliv. Což nevidím jako problém, takže za mě převládá spokojenost.
Když po bubínku jedu nehtem, drkotá, takže o hladkosti mluvit nelze. Možná jiné byly dřív horší, netuším, hlavní je, že i velmi jemný prach sype dobře a netrousí.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#17 » sob 11. úno 2023, 12:27

Jarda.Jezek píše:Mě by tedy u takové statistiky překvapily tři vrcholy a pak poměrně velký rozsah naměřených hodnot. Napadá mě myšlenka, že druhý jev je dán relativně velkým objemem odměrky vůči mým 3,9 grn do lugeru.

Jestli myslis ten histogram, tak to je holt dane rozlisenim diskretniho mereni s krokem 0.001 g. Normalita (p-value 0.113) i autokorelace celkove vychazi, jak lze videt (ok, ta normalita by mohla byt i lepsi, ale je to jen z 32 vzorku...).

Na kropení jde autodrum asi použít dobře, na přesnější střílení na delší vzdálenosti zřejmě nikoliv. Což nevidím jako problém, takže za mě převládá spokojenost.

Urcite vic nez dobre na plinkani. Lepsi nez rada levnych tovarnich (meril jsem sypacky SB a treba 62gr PPU). Na mirenku to objemove odmerovani uz neni, to chce hmotnostne.
Když po bubínku jedu nehtem, drkotá, takže o hladkosti mluvit nelze. Možná jiné byly dřív horší, netuším, hlavní je, že i velmi jemný prach sype dobře a netrousí.


Ja mel za to, ze uz to opravili. Mam blbe fotky jak vypadaly nektere bubinky. Z asi sesti co jsem mel, byly snad ctyri s vyraznymi koncentrickymi drazkami a otrepy, jeden nebo dva navic byly vypoukle tak, ze ta kuzelova plocha byla "sudova". Trousily dost.
prebijeni Lee drum powder dispenser otrepy (2).jpg


Bud jsem to pak osoustruzil, nebo brousil, uz nevim. Kazdopadne to az pak fungovalo vazne dobre.
prebijeni Lee drum powder dispenser otrepy (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#18 » sob 11. úno 2023, 14:48

Tu statistiku jsem myslel tak, že když chci nabrat určitou hmotnost, tak nechci aby tam byly od této hmotnosti vzdálené hodnoty žádné. To, že rozdělení je normální, je hezké, ale výskyt vzdálených hodnot, přestože řídký, je nežádoucí.

Pokusil jsem se vyfotit úplně nový a nepoužitý bubínek. Jak povrch tak otřepy. Snad to bude vidět... Otřepy podle mého nevadí, protože jsou velmi měkké. Jdou buď seříznout nebo nechat svému osudu.

A ještě pro porovnání přidám obrázek s krátkým i dlouhým šoupátkem podavače zápalek. V balení lisu byly tři krátká šoupátka, dva držáky malých zápalek a jeden držák velkých zápalek. Dlouhé šoupátko jsem si koupil poté, co mi prasklo očko pružiny.

Funkčně je to nebe a dudy. Doporučuji každému vůbec nepoužívat lis s krátkým šoupátkem. ObrázekObrázekObrázekObrázek



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#19 » sob 11. úno 2023, 18:07

Jarda.Jezek píše:Tu statistiku jsem myslel tak, že když chci nabrat určitou hmotnost, tak nechci aby tam byly od této hmotnosti vzdálené hodnoty žádné. To, že rozdělení je normální, je hezké, ale výskyt vzdálených hodnot, přestože řídký, je nežádoucí.


No jo, ale tak to je holt ukazatel schopnosti toho samotneho davkovace resp. procesu davkovani. Jestli se ti to zda u tebe vyrazne lepsi, tak zkus poradne vahy a uvidi se. ;)
S normalitou jsem reagoval na poznamku o "spickach", aby bylo jasne, ze ten proces davkovani ani proces mereni netrpi nejakou systematickou chybou (typicky hystereze vah, nebo nejaka opakovaci autokorelacni chyba).


Pokusil jsem se vyfotit úplně nový a nepoužitý bubínek. Jak povrch tak otřepy. Snad to bude vidět... Otřepy podle mého nevadí, protože jsou velmi měkké. Jdou buď seříznout nebo nechat svému osudu.


Tak to je jeste celkem hezky povrch, byvaly horsi. Vsak uvidis, jak ti to bude dlouhodobe s ruznymi prachy fungovat.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#20 » sob 11. úno 2023, 21:39

Vážím na RCBS Charge master 1500 combo, kalibraci ověřuji závažími, ukazuje dle očekávání, nemám důvod pochybovat, že váží správně.

Jestli jsou bubínky lepší, než bývaly, je to jen dobře. Jaké však bývaly, netuším, doposud jsem dávkoval prach na váze. Každopádně, z pánvičky mi prach skákal ven, z Lee autodrum neteče. A to už jsem jím prohnal asi půl kila D032.

Ani zrno nazmar!



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#21 » ned 12. úno 2023, 01:54

Jarda.Jezek píše:Vážím na RCBS Charge master 1500 combo, kalibraci ověřuji závažími, ukazuje dle očekávání, nemám důvod pochybovat, že váží správně....


Ja taky netvrdim, ze nevazi spravne a v ramci sve specifikace.
Na ty vahy jsem poukazoval v reakci k tomuto predeslemu komentari z ktereho jasne vyplyvalo, ze vazis na vahach s omezenym rozlisenim:

Autodrum dávkuje překvapivě dobře. Vážil jsem asi 50 dávek a všechny se držely konstantně 3,9 (80%) až 4,0 (20%). Přitom na váze dlouho svítilo 3,9, než se rozmyslela na 4,0.


No a protoze jde skutecne o vahy s rozlisenim 0.1gr, tak je zrejme, ze nam to obema ve skutecnosti davkuje dost podobne. Jen tvoje vahy vetsinu pritomne hmotnostni variace holt schovaji.
Kdybych byval meril ja takovymi vahami s rozlisenim 0.1gr, tak by mi byly vubec neukazaly cca 88% centralni variace toho procesu (to je podobne jako tech tvych 80% namerenych v nulove odchylce). Viz obr.

To je vysvetleni onoho zdanlive vetsiho rozptylu u me. On bude u obou podobny, jen ty ho nevidis. Vahy jsem tedy zminoval proto, aby sis to mohl uvedomit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#22 » ned 12. úno 2023, 07:42

Už to mám, chyba je v mé představě při pohledu na hodnoty v gramech. Ve skutečnosti jde o rozpětí krajních hodnot 0,015g, což činí 2,3gr. A to u tak velké navážky při objemovém odměřování z praktického hlediska považuji stále za velmi pěkné číslo.

Taky už jsem uvažoval o pořízení minimálně o řád přesnější váhy, ale pro moje potřeby nepovažuji zatím takovou potřebu za ospravedlnitelnou.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#23 » pon 13. úno 2023, 09:58

Jarda.Jezek> tak to je fajn. Jen opravim preklep, nikoliv 2.3gr rozpeti namerenych hodnot, ale 0.23gr.
Pricemz 99.9% z celkove produkce by se ocekavatelne melo vejit do 0.427gr (+/- 0.2135gr). Jeden z tisice by mohl byt mimo.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#24 » pon 13. úno 2023, 11:27

Čau borci, co si myslite o tomto lisu? Bude stat za to i na delší dobu při přebijení cca 10k 9mm za rok i po par letech nebo to na takove přebijení není a měl bych se dívat po nějakém dražším?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » pon 13. úno 2023, 11:36

Popravdě bych s plánem 10K ročně sáhl po Dillonu.. Sám jsem se s lisy od Lee celkem dost natrápil abych věděl, že trvanlivost dílů se od toho dlouhodobě při větší zátěži čekat nedá... Prachovače, podávání zápalek, nábojnic, celkově ta mechanika - všechno je to prostě za tu cenu... Ne špatný, ale v dané ceně dostaneš co sis zaplatil... A tahle 6000 sice vypadá lépe než předchozí modely, ale klasické LEE bolístky má pořád..
Ale diskuse o výběru lisu sem nepatří



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#26 » pon 13. úno 2023, 11:59

Správně, jsem o čárku vedle, rozsah je 0,23 gr. Jen jsem to blbě napsal, ono na mobilu v tapatalku nejde zároveň psát a zároveň vidět, na, co se odpovídá... Takže se za posun omlouvám.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#27 » pon 13. úno 2023, 12:03

A ještě tu přibyly další příspěvky, než jsem dopsal odpověď... Tedy dle mé současné zkušenosti po výměně šoupátka podavače zápalek za dlouhé nemám pochyby o tom, že tisícovka měsíčně bude úplně v pohodě. Sám počítám s produkcí i mírně vyšší, spíš nárazové, abych si udělal zásobu třeba na půl roku...



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#28 » pon 13. úno 2023, 13:02

Díky, za info. Zkusím ho a kdyby to bylo jak píše McFly, tak se prodá a přihodím něco na dilona.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#29 » pon 13. úno 2023, 13:06

Zkus. Poděl se o zkušenosti, ne každý narazíme na stejné nesnáze hned.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#30 » stř 15. bře 2023, 15:15

Nesouvisí to přímo s lisem, ale protože jsem ho koupil v Lugerovém kitu mimo jiné spolu s matricemi, patří to sem taky. Třídílná sada matric obsahuje vypichovací a formátovací matrici s jehlou, která je měkká a fakt dlouhodobě nevydrží nontoxy. Do věčných lovišť mi takhle odešly už jehly dvě i druhá, kterou jsem si nedávno koupil samostatně za 62 Kč, zatímco jehla v Lee matrici, kterou jsem před dvaceti lety koupil už jako jetou, je pořád v kondici a nontoxy dává jako nic. Stará jehla he viditelně jiná, má tvrdý hrot vsazený do dříku. Současná jehla je z jednoho kusu.
Pokaždé, když jsem současnou jehlu zničil, přehodil jsem do lisu starou matrici, která bez potíží pokračovala tam, kde nová jehla nezvládala.
Po zvážení možného budoucího vývoje jsem se rozhodl nekoupit třetí měkkou jehlu za 62 Kč, ale objednat kalenou jehlu od Hudce. Sice je o kus delší a i s dopravou stála 370 Kč, ale jestli bude jen z půlky pravda, co o ní říká popis, tak snad už vydrží napořád.
Pokud jsou na fotkách matrice dvě, pravá je stará a levá je nová. Dlouhá je Hudec. ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů