Hornady LOCK-N-LOAD



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » pon 14. lis 2011, 23:58

http://www.youtube.com/watch?v=ePyZjShll-4

Cituji z propagačního textu:

Přesvědčte se sami, že Hornady nabízí výhody, které nejsou dostupné u mnohem dražších řešení (např. Dillon XL-650)

Možnost změny ráží během 5 minut.

Sestavy pro danou ráži se vším co je nutné pro automatické přebíjení vč.:
· Elektrického podavače nábojnic na 220V včetně spec. matrice
· Elektrický podavač střel na 220V včetně talíře pro danou ráži
· Extrémně přesný dávkovač prachu v porovnání s konkurencí
· Matrice pro danou ráži
· Držák nábojnic
· Náhradní pružiny pro držení nábojnic 3ks
· Univerzální klíč

Cena cca 34000,- pro jednu ráži.

Srovnání lisu s dilonem 650: http://www.reloading.hu.cz/prebijeni/pr ... illon.html

Uvažoval jsem nad tím podavačem střel, prý to ale špatně funguje s olověnými. (v návodech je psáno nepoužívat.)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » úte 15. lis 2011, 09:17

Aaaa, další z věčných flame jestli LNL a nebo 650 :mrgreen: doufám že to skončí aspon nerozhodně. Pokud můžu přispět svou, samozřejmě objektivní, zkušeností tak LNL má lepší prachovač a horší zápalkování. Hlavně s měkkými Federaly je trochu zlobení. Jinak je to 50/50 a záleží jakou barvu máš radši.

U podavače střel záleží jak moc se patlá mazání, Mluvil jsem o tom se Soukupem a použít to jde, Tom používá buletfeeder s Dil 1060 a střelami mazanými do drážky už dost dlouho tak třeba něco napíše.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » úte 15. lis 2011, 09:52

Nedal jsem to tu za účelem vytvoření flame. V první chvíli jsem byl z toho videa nadšen, protože díky mé dokaličené levé ruce mně vkládání střel dost zpomaluje. Viděl jsem k 650 připojen podavač od RCBS ale všichni funkci ukazují pouze s plášťovými střelami. Kiss Bullet Feeder pro dillona jsem ještě na internetu v provozu nikde nenašel.
Nevím jestli nedošlo od doby kdy Efendos testoval LNL k nějakým vylepšením a odstraněním nedostatků.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » úte 15. lis 2011, 10:31

Došlo k vylepšení co se týče vyhazování hotových nábojů, to ted funguje naprosto bez problémů. Zbytek toho co popisoval jako nedostatky mi nijak nepřekáží v práci takže nevím. Jediné problematické místo je ten zápalkovač v kombinaci s měkkými zápalkami. Podavač střel mám taky v merku, zrychlil by práci minimálně o 50%



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » úte 15. lis 2011, 11:20

Díky za info.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#6 » úte 15. lis 2011, 12:04

Na 650u jde použít jakýkoliv Bullet Feeder, ale všechny jsou konstruované na použití plášťovaných střel. Olovo chvíli asi fungovat bude, ale dřív nebo později se podavač musí vyčistit jinak se zasekne. Jaké má výhody LnL oproti 650ce? 650 má navíc ve standartu bzučák na zápalky a spolehlivější zápalkovač. Když je dobře seřízená tak se dá jet takovou rychlostí jak dokážeš tahat za páku. Myslím si, že cena obou lisů je srovnatelná, do 34tisíc není problém sehnat 650 i s podavačem střel. Prachovač funguje perfektně jen by už z výroby mohli dávat to šoupátko s klikáním. Pak by se ještě hodila šestá pozice na lisu.
Jaká je dneska cena LnL včetně matric s podavačem a bez podavače nábojnic, tak aby mi to přišlo až domů. Bullet feeder bych do toho nepočítal. Mám pocit, že se ceny už srovnaly.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » úte 15. lis 2011, 12:40

Na internetu je k vidění několik způsobů jak dodělat k 650 podavač střel ale samotný dillon jej v nabídce nemá, tak jsem si říkal jestli sestava přímo od výrobce nebude spolehlivější.
Já mám 650, ale jak jsem psal - díky levé ruce, by mi podávání střel to přebíjení zpříjemnilo.
Mám s ním sice jeden problém, ale to napíšu do patřičného vlákna.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#8 » úte 15. lis 2011, 12:54

Jakýkoliv podavač střel dnešní konstrukce bude fungovat na kterémkoliv lisu který má standartní závit. To jestli samotný "mixer" pověsíš na lis nebo na zeď je úplně jedno, matrice ze které nábojnice odebírají střely má klasický závit takže to bude fungovat i na jednooperáku. Na 650ku si klidně můžeš dát podavač od RCBS, KISS, Hornady, Mr.Bulletfeeder atd.Stejně tak na LnL si můžeš dát také všechny, jde jen o dostatek volných pozic.



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#9 » ned 3. čer 2012, 19:46

přemýšlím nad tímto lisem nebo dillon XL650. nevíte někdo jestli na tom jde přebíjet 8x60R kropatschek popř 8x50R lebel. chtěl bych to hlavně na ty kropáčky a na 308win, ale nevím jestli ta otočná deska pojme rantl ''17,,. nemáte někdo nějaké praktické zkušenosti s přebíjením puškových nábojů?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » ned 3. čer 2012, 20:26

Seznam shellplates je tady http://www.hornady.com/assets/files/she ... -chart.pdf přebíjet puškový na tom samozřejmě jdou, záleží na použitém prachu a jak přesnou navážku potřebuješ. Sférický prachy sype pěkně ale s trubičovýma je to samozřejmě horší. Jen bych zvážil jestli opravdu potřebuješ tak výkonnou mašinu. I bez podavače dělá pohodlně 300ks hodinově.



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#11 » pon 4. čer 2012, 15:57

bezdýmák tam nedávám(s tak starou puškou jsou to hrátky se životem). dávám tam vesuvit LC 2,4g přesná navážka to být nemusí cca 0,1G. jinak myslel jsem tento http://www.hornady.com/store/Lock-N-Load-AP/ :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » pon 4. čer 2012, 16:58

Jo, tenhle lis jsem myslel. Trochu problém je že tyhle pracovače nejsou určené na BP, musel bys použít tenhle http://www.hornady.com/store/Blackpowde ... cessories/ přesnost nebude problém, s Vesuvitem bude chodit okolo 0,2 grainu.

Uživatelský avatar
roman77
Příspěvky: 68

Příspěvek#13 » ned 12. srp 2018, 09:14

Zdravím, chci se zeptat majitelů lisu Hornady LnL AP - jaký mazací lis, resp. koncovku, používáte pro mazaní přebíjecího lisu? Jsou tam 3 maznice. Sedí na to např. čtyřčelisťová koncovka pákových mazacích lisů, které jsou běžně dostupné např. v Hornbachu nebo OBI? Děkuju

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » ned 12. srp 2018, 10:11

Mám na strkačce koncovku s "vnitřním kuželem" který natlačím na maznici a v pohodě. Ale myslím že standartní samosvorná na kuličky na to bude pasovat taky.

Uživatelský avatar
roman77
Příspěvky: 68

Příspěvek#15 » ned 12. srp 2018, 10:15

Zkusím, uvidím, děkuju za odpověď

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jahoda a 9 hostů