Povrchová úprava střel - výroba doma



Jim11
Příspěvky: 8

Příspěvek#151 » pát 20. led 2017, 13:20

Každopádně děkuji za odpovědi, předpokládal jsem, že bych musel jít cestou slitiny. Otázka je, nakolik by se to prodražilo. Nejspíš zůstanu u toho swagingu. Nakonec toho tak zas moc nevystřílím.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#152 » sob 21. led 2017, 15:14

Tak tady jsou moje nové krásky. Bohužel na střelnici se dostanu až za týden.

Jádro čisté olovo, na lisu to bylo znát, tak uvidím co bude na terči a v hlavni.

IMG_20170121_125821.jpg


Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#153 » ned 22. led 2017, 07:07

To co je na fotkach je co?Lisovany jak pises nebo odlity?Pises cisty olovo,to mas odkud?
Asi tak.Pokud jsem roztavil jen vodovodni trubky,nepomohl zadny povlak,epoxid,pomedeni,alox,atd.Proste na 9L je to rychly a trha se to - a abych mel odlito 2tis. ks a kazda 3 v terci na placku bylo opravdu deprimujici.
Vim ze s tvrzenim je problem,ale sehnal jsem oloveny zavazi,jenze dnes vetsinou mekota.
Obetoval jsem pozink kybl a na ohen stim,co se do toho vejde.Zavazi,trubky,plechy. Nekdo tvrdi ze se neda sehnat cin,v kovosrotu ho sezenes v tycich a cena neni hrozna.Vim ze to je smichane s olovem,ale pro me nejednodussi a lacina cesta jak pritvrdit.Sleju to najednou,vyrobim tri igoty a odleju 100-200 zkusebnich strel.Pokud je to na strelnici dobre,ohreju znova kybl a odleju to vse do ingotu.Tvrdomer nepouzivam,dulezite je ze mam celou jednu varku stejnou a chova se 4tis. strel stejne.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#154 » ned 22. led 2017, 15:30

sheep: je to zelený epoxid, také známý jako MCC. Odlil jsem si jich cca 200 na zkoušku z čistého olova (99,8%). Lis = přebíjecí lis. Ještě mám připravenou várku cca 200 střel ze slitiny, kterou používám i čistě na střely, jen s Lee liquid alox. Ale tam mi chybí ještě třetí vrstva epoxidu. Pak budu mít přímé srovnání. Je to ráže 7,65

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#155 » ned 22. led 2017, 16:04

Jestli je to čistý olovo,tak kdyžtak potom dej vědět jak si dopadl na střelnici,jestli lítají na plocho.To poznáš na terči.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#156 » stř 25. led 2017, 08:32

Lítají velmi dobře, za mě spokojenost.

IMG_20170124_204303.jpg
IMG_20170124_170058.jpg


Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#157 » stř 25. led 2017, 08:45

Hlaveň čistá?



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#158 » stř 25. led 2017, 11:14

Jo to je pěkný,chce toho vysypat více,na porovnání.7,65 nemohu soudit,ale 9L čistý olovo dělalo bordel a strhávalo se jako prase,je pravdou že dělám pouze jednu vrstvu,někdy dvě.Jdu spíše cestou produktivity,než vzhledu.Je pravdou že epoxid velmi pomůže,ale z mých zkušeností to prostě tvrdost slitiny nenahradí(osobní názor a vyzkoušeno)Také záleží na zbrani,u kolegovo kompaktu nebyl problém,já stál vedle a shadow s delší hlavní to nedal.Ještě se zeptam jak je máš našlápnutý,kolik pod to sypeš?
Když jsem mazal měkotu do drážky a sypal jsem pod to na hranici přebití šlo to.Pokud jsem šel na hranici střely.Byla to opravdu smutna podivana v terči to vypadalo jako kdybych to hazel rukama.

Co se týká čistého laufu u mě nepatrný film barvy přední třetině hlavně po 500ks.Bez problému párkrát kartáčkem.Podstatně lépe než u aloxu,nebo mazané do drážky.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#159 » stř 25. led 2017, 13:00

Poslal jsem jich tam 50, pak už byla tma. Soustřel mi přišel trošku lepší než u továrních celoplášťů. Jsou to tři vrstvy a do barvy je přidané HBN pro snížení odporu a při kalibraci přidáno malé množství vosku. Zkusil jsem jednu střelu slisovat Svěrákem a epoxid se nikde neodlepil nebo nepraskl. Podsypávám to poměrně pomalým D036, detailně jsem to rozepsal na tématu věnovaném ráži 7,65. Za mě, udělám další sérii, cca 1000 střel a budu to zkoušet dál. Ještě mi chybí změřit rychlost jakou to hází.

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#160 » pon 2. říj 2017, 16:20

sehnal jsem trochu toho olova je tam cca5,5% cínu. měřeno. Je to rozhodně tvrdší než čisté. Byla byy šance odlívat, pomědit a střílet s rozumným výsledkem?

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#161 » úte 3. říj 2017, 07:50

Drevaku, Není problém, kolik toho máš 100 nebo 200 Kg?



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#162 » úte 3. říj 2017, 15:31

metrák toho bude určitě



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#163 » stř 23. led 2019, 18:18

lze použít slitinu 95pb 5sn po pomědění pro 9 mm luger?

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#164 » ned 29. pro 2019, 00:11

Nemáte někdo jakékoliv info o přípravku Černý sníh od Petera Loužeckého ? Mám lahvičku roztoku a nemám ani návod a na internetu ani ň. Nějaký postup povlakování by se hodil..

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#165 » úte 16. led 2024, 18:43

Trochu to tu opráším.
Mohu poprosit o radu nějaké ho přebíječe co používá práškouvou barvu o radu jakou barvu, typ, výrobce a nejlépe kde koupit, na mokrou a suchou aplikaci? Chtěl bych zkusit oboje a těch druhů barev je pytel, tudíž i rada zajít někam do práškové lakovny nepomůže když nevím co chtít.
Mám nastudován mokrej postup s acetonem smíchanej v různém poměru s isopropyl alkoholem, a suchej v plastové nádobě bez airsoft kuliček, tak chci zkusit co je nejlepší z hlediska produktivity a následného výsledku kvality. Předem děkuju.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů