Povrchová úprava střel - výroba doma



Sam Jr.
Příspěvky: 229

Příspěvek#166 » úte 16. led 2024, 21:20

Tome, mám na suché nanášení vyzkoušený červený lesklý polyester (Ral3000) od firmy Neokem. Jediný trable mám se vzdušnou vlhkostí, jak leze přes 50% nemá to ani cenu zkoušet, prášek pořádně nedrží (a něco sem se s tím natrápil, střely nechával naoxidovat, nahříval, vysoušel atd. a nikdy to nebylo ono) ideální je to teď v topné sezóně, kdy mám v dílně vlkost 25-30% a jde to úplně samo :) Kdysi jsem dostal nějakej zbytek od známého, te'd jezdím do nejbližší lakovny s plastovou šroubovací pikslou a za 100-200kč vždycky pořídím :)
Kvrdlám teda s černejma airsoftovejm kuličkama, tak nějak se ty střely míň otíraj o sebe.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#167 » úte 16. led 2024, 22:48

A epoxy nebo epoxy-polyester jsi zkoušel? Protože co jsem zatím vyčetl, tak to používají častěji.
A jak to pak zapejkáš a na kolik? Stavíš to na prdel nebo to jen nasypeš na plato? Pečící papír, alobal?
Kdybys to prosím trochu rozepsal. :)



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#168 » úte 16. led 2024, 23:00

Pouzivam epoxypolyester. Stavim na prdelku, na plech vylozeny pecicim papirem. Je to zdlouhave a neproduktivni ale nam to jako druh meditace a je to pomerne uspokojive. Pecu cca 20 minut na 200 stupnu.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#169 » úte 16. led 2024, 23:40

tom píše:Trochu to tu opráším.............
..........tak chci zkusit co je nejlepší z hlediska produktivity a následného výsledku kvality. Předem děkuju.

Tome,nejvyšší produktivitu v řádu tisíců kusů za víkendový den a vysokou kvalitu naneseného povrchu docílíš elektrostatikou.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#170 » stř 17. led 2024, 00:18

Tomu bych se právě rád vyhnul. Když vidím na trubce jak to práší všude okolo, to bych musel mít nějaké odsávání. A nechci mít u střel holou prdel. :D



Sam Jr.
Příspěvky: 229

Příspěvek#171 » stř 17. led 2024, 08:05

Včelky dávám po jedné pinzetou (ještě oklepnu o hranu misky přebytečnej prášek) na prdýlku na pečící papír na starý plech na cukroví a peču 20min nan 180oC dle návodu. Produktivita je tak 300-500ks za hodinu, podlo toho jak se ti chce kmitat :)

Jinak jsem jinou barvu nezkoušel, tahle prostě sedla, nikdy nic nezůstává v hlavni, polyester je na venkovní aplikace, epoxid se dává spíš do interiéru, takže pochybuju, že by měl nějaké lepší vlastnosti :) Mám dokonce fotku svojí zachycené střely z gumové drtě z lapače ze střelnice, kde je vidět, jak dobře povlak drží :) Taky testem kladivem prošel - vezmeš střelu a kladivem z něj uděláš placku - povlak musí pořád na olovu držet :)



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#172 » stř 17. led 2024, 14:37

Já to nabarvím a vysypu na plech kde je pečící papír šoupnu to do trouby na 180 C na 20 min. potom to vytáhnu a šup do kýble s vodou většinou barvím tak 2500 střel a tak se s tím nemažu a kalibruju potom.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#173 » stř 17. led 2024, 18:39

Dělám to jako Henry, akorát na 170 C a do vody nedávám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron