Kalibrování nábojnice až na konci

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#61 » stř 20. lis 2013, 16:21

Osobně jak nemám pro LEE matrice slušný slovo, tak žehlička nemá chybu.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#62 » stř 29. pro 2021, 16:03

Dočetl jsem se, že žehlit na víceoperačním lisu (LEE Auto Breech Lock Pro u .223) není dobré. Pokud bych pořídil ještě jednooperák, který by se mi hodil i na zkracování, a na jednooperáku žehlil, jak nastavit škrcení u poslední matrice, co usazuje střelu?
Zatím sbírám zkušenosti, jelikož lis plánuji v lednu.
Jde mi o to, jestli bez škrcení nemůžu nějak hnout střelou, než jí strčím do druhého lisu.

Ještě by mě zajímalo, zda má cenu žehlit i 9L, nebo jen (u mě) .223 do samonabíjecí.

K lisu budou matrice 3dílný na 9Luger. Rád bych "poslední" osadil 3D vytištěným podavačem střel. Případné žehlení na jednooperák.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » stř 29. pro 2021, 16:24

No takže žehličkou je ideální i zaskrcovat a něco jako zehlicka na 223 neexistuje (neples si to s factory crimp Die?) .. To je pouze pro válcové pistolove/revolverove nabojnice :). U 223 co správně nenaformatujes to už neokecas.
Ale mám pocit že trochu plaves v názvosloví a to co píšeš tím nemyslíš :)
PS: proč to není údajně vhodné žehlit rovnou na lisu? :) (pokud se bavíme o formátování to je jiný příběh)



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#64 » čtv 30. pro 2021, 09:04

Jojo. Co jsem našel, tak matricí factory crimp se škrtí/žehlí. Je pravda, že u matrice pro 223 se už o žehlení nemluví. Takže máš pravdu a plavu v tom. Zatím zjišťuju, co budu potřebovat pro bezproblémový chod v samonabíjecích.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » čtv 30. pro 2021, 09:15

Small base formátovací matrici budeš potřebovat... více zde:
viewtopic.php?f=75&t=4546

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů