Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#361 » čtv 20. říj 2016, 11:20

Zápalkování celkem dávám (není od věci mít náhradní pérko zápalkovače, pokud běžně nemáš doma pružinový drát k výrobě náhradního). Spíš mi vadí příšerný vakl v shellholderu, díky kterému hilzna cestuje a je potřeba ji zbytečným pohybem navíc přidržovat. Vygooglil jsem stížnosti na stejný problém, ale žádné řešení, třeba nějaká jen nepatrná aretace vlasovou pružinkou (nemáte někdo tip?).

Dále jak už zmínili, aretace hlavy je slabá a občas setrvačností přetočí aretovanou polohu, hlavně po operaci usazení a krimpování, kde není žádná přídavná operace a stačí dvakrát rychle zatáhnout.

Osobně mi víc vyhovuje přebíjet ve stoje, netahám páku jenom rukou, ale trochu si pomůžu přenášením váhy, hlavně na "reverzní" pohyb pákou při lisování zápalky.

Co bych zdůraznil (a to bude platit obecně pro každý lis), opravdu bytelné upevnění. Dělal jsem to na kuchyňské lince nebo na psacím stole (přišroubované na desce a ta přitažená svěrkama k nábytku) a to je opravdu nouzovka. Teď mám lis na poměrně masivním ponku, ještě jsem ho dodatečně vyztužoval a stejně to pořád není ono, asi opravdu svařím nějakou masivní konzolu a zakotvím do zdi.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#362 » čtv 20. říj 2016, 12:45

Co me u toho zapalkovace stve, ze je takovy vachrlaty a ta plastova "pruzinka" v jeho drzaku se musi obcas priohnout aby pohyb lisu neshodil zapalkovac na zem.
Aretaci jsem serizoval, ale je proste slabsi a pri prudsim pohybu se spravne nezaaretuje.
S tim Shellholderem je to pravda, ale to jsem nevedel jestli neni obecny problem. Ale mam ho jen u prvni matrice, pak se to srovna.
Jinak hodne lidi psalo problemy s nontoxy. Me to problem nedela, je citit vetsi odpor, ale nic vic.
A upevneni mam na prenosnem ponku (nekde jsem snad i daval foto). Neni to nejlepsi, ale drzi to pomerne dobre a da se to presunout treba k tv :)



Dexter02
Příspěvky: 54

Příspěvek#363 » čtv 20. říj 2016, 13:31

Takze kdyz to shrnu:

Lee Precision Classic Turret Press + Lee Precision Safety Primer Feed Large and Small + Lee Auto-Drum Powder + Lee matrice

je na zacatek dobra volba a melo by mi to nejaky cas vydrzet ?



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#364 » čtv 20. říj 2016, 14:13

Já si tuhle sestavu, jen s Lee Pro Auto Disk prachovačem koupil před cca 2 týdny, sestavil, nastavil a prvních 20 nábojů fungovalo výborně. Takže za mě jo, funguje to. Ještě bych doporučil lubrikant a delaborační kladívko.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#365 » čtv 20. říj 2016, 14:53

Dexter: limitovat tě může především rychlost, počítej po zajetí 200/hod. Ono je taky rozdíl mít trvale nachystaný lis a jednou za 2 týdny hodinku v nějakém nevyužitém čase "polisovat". Já to nemám kam trvale umístit a vyhovovalo by mi sednout k tomu jednou, dvakrát za rok, udělat kýbl a mít pokoj. Takže myšlenka znásobit 3x rychlost progresivním lisem pak hlodá...



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#366 » čtv 20. říj 2016, 15:16

Mam Turretta bez podavace zapalek a jedu s nim cca 120/hod. Trochu jsem se bal dokupovat podavac zapalek, kvuli tomu, ze na nej spousta lidi nadava, ale kdyz to tu tak ctu, tak to snad nebude takova tragedie... delat tak 200/za hodinu by mi rapidne zvedlo produktivitu :)

Sent from maj tojlet juzink foun



Dexter02
Příspěvky: 54

Příspěvek#367 » čtv 20. říj 2016, 16:04

Ladaj : no prave s instalaci "napevno" pocitam, takze presne takove to prebijeni v jinak nevyuzitem case hodlam praktikovat

Diky vsem za komentare a rady, pujdu do toho :)



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#368 » pát 21. říj 2016, 07:56

Sam mam pripevneni vyreseno takto:
WP_20160817_23_00_05_Pro.jpg


Je to kupodivu stabilni a da se to presunout treba k TV :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#369 » pát 21. říj 2016, 08:36

Já to mám na stolku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30240348/
Stabilní to je, jen při nalisování zápalky, když zaberu, má trochu tendeci se to posunovat. Ale dobrý, včera jsem udělal 100 ks a nedělalo mi to problémy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#370 » pon 24. říj 2016, 12:15

U nás to máme jednoduché :-) Na Lee přebíjí manželka a na Dilonu já. Obojí naistalováno trvale. "Život začíná, když odejdou děti a chcípne pes" a neb - přebíjecí království v bývalém dětském pokoji.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#371 » pon 24. říj 2016, 12:55

Včera jsem si to ze zvědavosti stopnul a 300 lugerů na čtyřoperačním hliněném leečku vyšlo na rovnou hodinu a žádný extra fofr to nebyl. Jeden balík zápalek (150) už jsem ale přebil před zahájením měření, takže to bylo "po rozcvičení".

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#372 » pon 24. říj 2016, 13:06

12s na náboj je pohodový tempo :-)
turret ?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#373 » pon 24. říj 2016, 14:04

Pohodové ne, ale nebylo vyloženě extrémní nebo vyčerpávající. Prostě to zrovna sedlo a nepřišla žádná závada. Normálně přebíjení nestopuju, chtěl jsem ověřit, zda je reálné číslo, co píše McFly na předchozí straně. Je :-) Dával jsi na turretu víc?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#374 » pon 24. říj 2016, 18:06

Jen jako zajímavost, Mark 7 Dillon 1050 s motorem, se na stůl nepřipevňuje. Dodáva se na zakladove 30 kg těžke kovove desce, takze staci postavit na stul...:-) Duležity je i výběr matrice. Je dodavan už osazen matricemi Dillon, ovšem ja chytrák jsem tu prvni vyrážeci a kalibračni vymontoval a nahradil svoji oblibenou matrici Redding. ( Nelibi se mi vysledny kofolovy tvar nabojů) Vyrobil jsem asi šest tisic nábojů a byl dost zoufalej, protože se lis neustale sekal, zastavoval a furt se ohybal vyrazeci trn. Ted jsem zlomil posledni, tak jsem tam vratil Dillona a lis jede jako hodinky...

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#375 » pon 24. říj 2016, 18:43

Objednal jsem si k Dillonovi 650 matrice Lee, je to v pořádku? Nebo to také jede lépe s dilloňáckými?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů