Výběr přebíjecího lisu



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#751 » pon 14. srp 2023, 20:36

Jarda jezek, pokud vsichni pouzivaji stejnou(podobnou) laboraci tak to nebude problem.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#752 » úte 15. srp 2023, 05:36

No, vzhledek k tomu, že opravdoví talenti umí rozbít i kladivo do půl hodiny, a znám trochu historii jednoho sdíleného progresu (drahého modrého, ne levného červeného), tak co se přebíjecího vybavení týče, mám k tomu tento postoj - jestli o to chceš přijít, někomu to půjč. Jinými slovy, "s dovolením si to roze.eru sám". :mrgreen:



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#753 » úte 15. srp 2023, 09:45

Deza píše:[quote="v.k." tím vytuněný myslíš co přesně prosím . Jinak turett byl moje volba. Zlákal mě bulett feeder jako samostatná matrice.

Hodne lidi si Turrer upravuje tak, aby byl produktivnejsi a pohodlnejsi.
Dobre upgrady jsou urcite napriklad opacna rotace s vyhazovacem a rampou, podavac strel se zasobnikem, lepsi uchyceni zapalkovace.
Asi jsem to sem uz daval, nicmene - Luger a .223Rem



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#754 » úte 15. srp 2023, 15:24

[quote="v.k. to je hodně vymazlený. Teď už s tím nic neudělám u strobla jsem to už potvrdil . A vše bylo skladem . Tak čekám až to dojde . Přinejhorším ho buď do 14 dnů vrátím nebo po měsíci prodám a koupím turet . Co jsem koukal po internetu tak zápalkovač podává zápalky pořád . Tak na to si dát pozor. A co jsem koukal tak kolega tady měl problém s pružinama. Plus při posledních nábojnicích vypadává nábojnice z čase feederu. . Jinak děkuji za rady a inspiraci všem zde na fóru. A na celém webu zbranekvalitne.cz . Napíšu sem jak jsem pochodil ,po pár infarktových stavech.



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#755 » úte 15. srp 2023, 17:40

Mně přijde Lee 6000 zítra nebo pozítří.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#756 » úte 15. srp 2023, 17:55

Nepanikař, ono to přebíjet bude -)
Jen ty víceoperační jsou trochu náročnější na pochopení co se vlastně děje špatně :-(



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#757 » úte 15. srp 2023, 20:57

Jarda.Jezek píše:...to byste po celý zbytek roku a všední dny mohli ještě lisy pronajímat, aby se nenudily...


Všichni máme stejnou navážku a stejný komponenty. Střílíme dohromady dynamiku pistole/pcc (stejna konfigurace, nejedeme na desítky a citelně to usnadňuje management střeliva). Spotřeba je tedy velká. Na Loadmasteru uplně nejde točit lidi. Mačkáme dva, protože změny zrychlení způsobujou nekonzistenci výsledku. Taky kvůli identifikaci poruchy pouze změnou průběhu síly na páce. Navíc LM není věc, co bys pujčil neandrtálci s kladivem - je to fakt subtilní srágora náladovější než ženská na začátku periody. Zbytek odzápalkovává na APP, třídí, pere a kalibruje + dělá obslužné práce (vaří kafe, maže chleba), zapisuje šarže a dává náboje do blistrů

kolombo píše:A jak máte ten Loadmaster vytůněn ??

Můžeš to nějak upřesnit ?


Myslím že to patří do threadu o Loadmasteru, ale možná to pomůže někomu aby věděl, kudy cesta nevede ...

Stržení hran indexační čtyřhrané tyče,
seřízení kontejneru vůči rámu(Master Carrier Alignment), aby indexoval správně
Přepracované zajištění matice shellplate
vyleštění spodku shellplate
vymezení vůle po zaaretování indexace
vymezení vůlí nástrojové hlavy (ala mike´s reloading bench)
nucené střásání zápalek (přes pružinu tlačí zápalkovací skluzavku do rámu proti nálitkům)
odstranění stop po vyhazovači ve skluzavce zápalek
zadní doraz oddělovače zápalek
kalibrační matrice v pozici zápalkování
přetočení hlavy šroubu u seřízení lisování zápalky (mají tam ražení třídy šroubu, časem se vymačkávalo nebo po něm rameno klouzalo a mělo to nekonzistentní projevy při lisování zápalky)
vytisklá ramínka pro rychlé vyjímání nábojnic z pozice prachování a usazování
doraz indexační tyče pro hladké indexování
doma vtisklej casefeeder
na laseru řezaný zápalkovací ramínko s nějakou smysluplnou drsností povrchu (doleštěno, bez vůlí)
.... myslim že tam je ještě tak 5-6 věcí co si nevybavim ale nemám prostor nad tím sedět :) ... snad to takhle stačí
Jo a mam dodělanou na soustruhu domazávací drážku s filcem uvnitř vedení beranu

V týhle konfiguraci mi zlobí zápalkování pouze a jen, když ve skluzavce je 1/3 zápalek a nevyměním včas. Jinak je to OK, pravděpodobnost poruchy byla minule pod půl promile

Jinak v grupě přebíjíme hlavně kvůli tomu, že na to je kapitál (víc komponent za míň penízů). Standartně operujeme s cca 20 000 hilzen, objem se pomaličku zvětšuje. Navíc v době pořízení lisu stál náboj od Alsy 4 koruny. To bylo v našich objemech na hranici rentability. Dneska je to těžce jiná.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#758 » stř 16. srp 2023, 02:33

Deza píše:... to je hodně vymazlený. Teď už s tím nic neudělám u strobla jsem to už potvrdil...


S tim "vymazlenym" Turretem se da delat tisicovka za priblizne tri hodiny, coz teda neni jako progresivni tempo, ale celkem to osejpa a hlavne je to podstatne mene narocne na pozornost. Coz je velky benefit. Ale zase nemej z toho Pro strach. Par chyb udelas, ale ono to pujde. :D



Neptun
Příspěvky: 65

Příspěvek#759 » pát 29. zář 2023, 07:25

Rozhodl jsem se napsat pokračování mého příběhu ze strany 49. Nedlouho po napsání tohoto příspěvku mi začala růst spotřeba střeliva, protože kdo přebíjí, neušetří, ale víc střílí, to dá rozum ;)
Takže mi to nedalo a zkusil jsem Dillon 750. A musím tedy uznat, je to jiná liga. Odstavil jsem Turreta a nechal ho, že si pořádně odzkouším dillona a pak se uvidí. A vidím to tak, že na prodej bude turret. Každopádně si pořád myslím, že do začátku turret nebyla špatná volba a při potřebě množství střeliva, které jsme měl v té době i naprosto vyhovující. Turret je i jednodušší na naučení a pochopení celého procesu. Je to prostě celkově jednodušší, to rozchodit a nastavit v okamžiku, kdy o tom člověk vůcen nic neví. Je rozdíl dělat jedním zatažením za páku jednu operaci na jednoum náboji - turret a jedním zatažením za páku všechny operace současně - dillon. Ale to je zase potom ta největší výhoda dillonu 750 - rychlost výroby. Další výhodou dillona je kvalita provedení, vše funguje tak nějak lépe. Ale je to také za jiné peníze.
Tak to jsem jen tak chtěl dát k dobru jak jsem před půlrokem byl přesvědčen, že mi turret stačí a že dillona nepotřebuju :lol:



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#760 » pát 29. zář 2023, 18:29

To máš dobrý, že přijít na to ti trvalo jen pár měsíců. U mě to bylo několik let a dvě mezifáze (PRO1000 a Loadmaster).



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#761 » sob 30. zář 2023, 07:35

Ale jo, Dillon xl 750 je hezký lis. Když odmyslím, na kolik přijde peněz, tak mi pořád přijde jen pět pozic nedostatečných. Lee 6000 Six Pack Pro je určitě mechanicky méně bytelný, ale cena a šest libovolně osaditelných pozic může dát leckomu větší smysl.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#762 » sob 10. úno 2024, 00:22

Tak jdu prodat Diplom a kupují Lee....přeci má více pozic....

Zkus si zjistit něco víc...jasně 6 pozic je dobrá věc, ale výkon za hodinu, výdrž, kvalita orebité munice fakt je někde jinde nez u Lee...



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#763 » sob 10. úno 2024, 08:49

S Lee se dá hrát, ačkoliv chápu, že ne každý to chce dělat. Já když zápalkuji na Lee ACP, jede to tak rychle, jak jsem schopen tahat za páku. No a produkce na Lee auto breech lock pro je s bullet feederem a už ozápalkovamými nábojnicemi taky asi 600/hodina. Zase tak s tím ale nezávodím.
Co mě ale zaujalo je ta kvalita přebitého střeliva, která má být u Dillonu někde jinde, než u Lee. Co to znamená? Oal mám konzistentní, zápalky usazené perfektně... V čem můžou být náboje, které padají z Dillonu kvalitou jinde?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#764 » sob 10. úno 2024, 14:27

Tak doufám, že nám to Béďa vysvětlí.

Hlavně jak bych do pětipozičního lisu dal šest matric. Případně kterou z nich fakt nepotřebuji, takže ji mám vyhodit rovnou.

Též samozřejmě, v čem jsou z jeho lisu náboje lepší než mého lisu a ovlivnil to právě lis.

Pokud jde o produktivitu, poslední dvouhodinovka u 6000 pro mi dala 1200 nábojů. A to jsem ještě neměl nainstalovaný senzor stavu zápalek.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#765 » pon 12. úno 2024, 20:01

Vycházím z toho co jsem doposud viděl u známých s Lee kdy kromě turetu kdy to bylo hodně o neustálém nastavování,.u D nic neřeším. Přijde přednastaven, nic řešením.

Pokud je nově Lee také tak blbuvzdorne a má.takovy výkon tak to je super koupě, bez nadsázky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host