Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#586 » čtv 31. pro 2020, 14:49

Machead píše:Sem tam sa na Thingiverse objavi, mam to zalohovane na svojom Google disku, kto by mal zaujem:
https://drive.google.com/file/d/10bIkEe ... sp=sharing


To je super. Anglicky moc neumím. Co přesně je potřeba vytisknout? Máš tam toho nějak hodně.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#587 » pát 1. led 2021, 01:24

Tuna součástek, tuna částí a pak to celé smontovat. Co jsem se stihl podívat, tak je tam víc verzí podle použitého motoru, podle ráže atd.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#588 » pát 1. led 2021, 16:41

Tak tak. Base su subory na tlac samotneho collatora podla pouziteho motora. Plate su podla raze platne. Potom drop down tube podla raze (ale bacha, vzdy vacsie o jednu uroven, trebars 10 mm pre 9 mm strely). Drop down trubky su delene tiez podla toho, ci je mechanicky alebo svetelny senzor odpojenia a ci su pre Mr bullet feeder matricu alebo inu. No a potom su platnicky na obracanie striel bud spicom nahor alebo nadol (typicky pre kalibraciu odlievanych striel).

Manual je urceny pre Lee Loadmaster ale da sa aplikovat na vsetko.

V principe sa tlaci iba collator, platna podavaca, adapter velky/maly na pruzinu pre spustanie striel, drop down trubka co ide rovno na podavaciu matricu a potom montaz podla potreby. Je potrebne zohnat pruziny podla priemeru (mierne vacsie) a tie upevnit na drop down trubku a adapter na collator.

Vsetko musi byt maximalne hladke vo vnutri drop down trubky, tzn dremelka, jemny brusny papier a riadne prebrusit vnutro.

Vsetko bezi na 12 V s max 2 A (podla motora), k tomu odporucam svetelny senzor - treba 12 V LED diodu alebo 5 V so spravnym odporom.

Samozrejme je treba tiez viacero zavitovych vloziek, vacsina 3 mm a sroby 3 mm.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#589 » pát 12. úno 2021, 11:29

Pri browseni po Reddite som natrafil na to, ze skupina uzivatelov na Castboolits fore dala dohromady podstatne vynovenu verziu bullet feedera, ktory je mozne pouzit aj ako case feeder.

Subor tu:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 99EtcV-5TV

V ZIP baliku je vsetko. Detailny manual, vsetky subory, sposob zapojenia atd. Obsahuje aj matrice pre kazdy kaliber atd.

Fakt podla tohto to posklada uz kazdy, kto trosku ovlada anglictinu ci vie pochopit vystup z Google translatora :)

Tu je samotne forum:
http://castboolits.gunloads.com/showthr ... r%E2%80%8B



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#590 » čtv 20. kvě 2021, 18:30

Pěkný podvečer přeji.
Dnes jsem narazil na tuto zajímavou novinku:
https://www.frankfordarsenal.com/reload ... 35898.html
https://www.youtube.com/watch?v=zi3nLXN3vnA

Zejména ta cenovka je velmi lákavá.
Akorát je třeba si počka v CZ, respektive EU asi na 2022.

Máte někdo také v hledáčku tento lis - respektive je někde víc infa, než zmíněné dva odkazy?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#591 » ned 23. kvě 2021, 15:12

Zatial nie je viac info. Video som videl ored casom aj ja, vyzera to zaujimavo.

Problem vidim v tom, ze na Dillon mas velmi dobru podporu aj u nas, v pripade problemov nieco doladit, nastavit bez problemov najdes niekoho, kto ti s tym pomoze.

U tohto lisu neviem. Pri danej cene sa tiez obavam, aka bude kvalita, ktora u vacsiny produkcie od Frankford arsenal je pochybna (cina). Nemusi to byt tento pripad, ale 10 stanic v tejto cene aj so swagerom, no neviem.

Musime pockat az sa to osvedci.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#592 » úte 21. zář 2021, 17:51

Tak na světě je prvmi recenze FX10. https://m.youtube.com/watch?v=ow32KKqTHEk

Bohužel začátek prodeje se posouvá na začátek roku 2022. Cena bude mezi 1099 USD a 1200 USD.
Docela dráha bude asi konverze na jinou ráži. Dle videa se zdá že to bude fungovat.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#593 » stř 22. zář 2021, 05:07

No, recenzia. Skor reklamne video.

Vsimnite si aky velky je uhol na dolnej a hornej uvrati - paka je bud velmi vysoko alebo velmi nizko, clovek aby stal na spickach a potom sa krcil. Tiez vkladanie striel je z nestastneho uhla, je to zle pristupne. 10 stanic pekne, ale opat, zas riesenie pred prachovanim, po oprachovani je stanic minimum (kontrola prachu, dalsi prachovac, zas kontrola, podavac, usadenie, skrtenie).

No a hlava sa trasie ako faldy na 120 kilovej zenskej.

Moc teda presvedceny nie som. Minimalne ten 180° uhol pri pohybe pakou bude vyzadovat komplet prerobenie lisu so skratenim rozdielu medzi shellplate a hlavou.

Cena ano, sice atraktivna (kto by nechcel vstavany swager, ze). Ale budme realisti - dnes ani veci z Ciny nie su lacne, ak sa nesidilo na kvalite matrosu a kontrole kvality. A na to co ma tento lis ponukat je ta cena velmi nizka.
Zatial som velmi opatrnym skeptikom. Minimalne to bude chciet 2-3 generaciu kym sa dotiahnu nedostatky.

Cenu konverzii by som neriesil, taketo typy lisov (ala 1050/1100, Mark 7) nie su stavane na prestavbu razi. Raz to clovek nastavi na jednu raz a hotovo, bud ma viac lisov alebo prebija iba jednu raz.



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#594 » pon 27. pro 2021, 15:42

Zdravím, aktuálně řeším pořízení prvního lisu a chtěl bych se prosím zeptat, zda má smysl řešit typ lisu (tj. jednooperační vs. turret,...) v kontextu přesnosti přebíjeného terčového střeliva do krátké zbraně. V mém případě se jedná konkrétně o střelivo .38WC v samonabíjecí pistoli. Teoreticky bychom mohli vztáhnout i na ostatní ráže (32 long SW WC, 9L,...). Pročítal jsem toto téma a ve většině zde uvádíte jednooperační lis v souvislosti s puškovými rážemi a snahou o dosažení co nejpřesnějšího střeliva. Má smysl jednooperační lis v případě "přesného" pistolového střeliva a nebo zde nemá volba typu lisu až takový význam?

Pozn.: vedle 38WC střílím 9L a do budoucna plánuji i 223Rem. Rád bych měl možnost všechny uvedené ráže přebíjet. Jsem tedy trochu na vážkách zda jít cestou jednooperačního lisu či turretu - tj. přesnost vs rychlost produkce.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#595 » pon 27. pro 2021, 16:05

A jaké počty nábojů chcete přebíjet ?

Protože je sakra rozdíl v počtech nábojů za stejný čas podle typu lisu !!!

Mám progresivní Lee Loadmaster a přebíjím jen pistolové 9L. Puškové .223 bych na něm asi nedělal.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#596 » pon 27. pro 2021, 19:12

staniq - rozmysli si, jak moc potřebuješ velkou produkci a kolik jsi ochoten do toho investovat. Od toho se Ti bude všechno odvíjet. Dělám na turretu od Lee 9mm Luger i .223 a dá se. Pokud budeš potřebovat chrlit mraky nábojů /hod., nebude to úplně ono, ale dá se...Prakticky se dá dělat téměř cokoli na čemkoli.



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#597 » pon 27. pro 2021, 19:53

Díky vám oběma za reakci! Obecně .38 WC dám tak 200 ran za měsíc, 9L podobně. U .38 WC mi jde především o přesnost, proto primárně v rámci volby lisu zjišťuji, jak je to s přesností střeliva, tj. zda má smysl u "pistolových" ráží zohledňovat vliv lisu podobně jako u puškových ráží ve smyslu kvalita na úkor kvantity. Z konkrétních kusů uvažuji s aktuálním rozpočtem buď Lee Classic Turret či Lyman All Amercian 8 turret press. Jednooperační pak buď Hornady LNL Classic či RCBS Rock Chucker. Lee Loadmaster jsem upřímně zatím neuvažoval - co jsem tak pročítal je jeho nastavení dost komplikované a i jak uvádí kolombo, nevím jestli by to tento lis dal. Děkuji všem za radu.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#598 » pon 27. pro 2021, 20:18

Já ti zkusím nabídnout ještě jeden údaj. U jednooperačního lisu uděláš cca 20-40 ks/h. U víceoperačního 200-250/h u progresivního přesná čísla neznám. Ale odhaduji to na 400-500/h.
Takže suma sumárum u jednooperáku strávíš cca 10h na svoji měsíční spotřebu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#599 » pon 27. pro 2021, 20:35

Loadmaster má složitější nastavení matric, ale výrazně rychleji přebíjí. A může mít až 5 matric, mám osazené všechny pozice. Nejsem žádný superpřebíječ a jedu minimálně 200 hotových 9L za hodinu. A to se s tím sakra loudám a důsledně kontroluji, protože jsem stále začátečník. Nicméně, je dobré být schopen chápat, seřizovat a ladit mechanické záležitosti.

Turret má vždy v činnosti jen jednu matrici, takže je to fakt o dost jednodušší na seřízení. A uděláš na něm i ty puškové.

Na opravdický jednooperační lis bych asi zapomněl, 2x 200 nábojů je fakt dost.

A k té přesnosti: podle mne to je o navážce prachu, kvalitě střel a technologické kázni. Moje přebíjenky létají výrazně přesněji, než mi létaly přebíjenky od Limitu. Ale teď mám svoje, tak už neporovnávám.

Jestli fakt začínáš, tak kup Turret, matrice a další kvalitní vybavení bude stát víc, než holý lis. Když to bude pomalé, koupíš holý Loadmaster a matrice i prachovač si přendáš ...



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#600 » pon 27. pro 2021, 21:04

Vice versa za mě. Přesnější .38WC i jiné, u kterých mi šlo o přesnost, jsem dělal na jednooperáku. Když jsem se to pokusil zrychlit na Pro1000 a později na Loadmasteru, nebylo to ono. S použitím těch samých komponent a matric prostě náboj z jednooperáku byl přesnější.
Po letech trápení se, tuningu, kutilského vynalézání a podobně bych se rovnou, v případě přebíjení na objem, vykašlal na červené rádobyvíceoperační a víceoperační potvory od LEE a šel bych rovnou do modré potvornosti páně Dillona, klidně jeté 650tky (pokud jí tedy zrovna neprodává k.kot, co jí odpálil - i to se dá).
200 devítek za hodinu na Loadmasteru je opravdu loudání. Když mi Loadmaster zrovna šlapal, 400 za hodinu se dalo.
100ks na 650tce s podavači střel a nábojnic mám za 9-12 minut.

Edit: Přesnost indexace Loadmastera a spolehlivost jeho (a PRO1000) systému zápalkování je... no je prostě taková, že po 7 letech s PRO1000 a 6 letech s Loadmasterem bych si dal pár facek za to, že jsem nešel rovnou do modré.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dancek, jahoda a 12 hostů