Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#661 » pát 2. zář 2022, 07:30

Jo, ten Turret je takový ruční poloautomat.

Můj Lee Loadmaster sice má automatické zápalkování, ale zároveň je to nejvíc chybující součást lisu. U Dillonů mají asi více vymakané ty automatické části.

Já lis vlastně nevybíral, byl skladem jen ten Loadmaster. Na začátku to byl boj, pro začátečníka to není nejlepší lis na úvod. Teď už prostě sednu a jedu, chybovost na střelnici nula, chybovost na výstupu lisu tak 1-2% produkce, většinou spatně zápalka. Důsledně vše kalibruji a kontroluji i pohledově.

Kup si ten Turret a uč se. Je levný a snadno pochopitelný. Matrice a další doplňkové příslušenství, co přímo nesouvisí s lisem, je přenositelné.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#662 » pát 2. zář 2022, 08:32

4h turret je dobrá volba na začátek, on se hodí i později na minoritně přebíjené ráže
on se děsně rychle přestavuje na jiný náboj, jen to chce měnit celý osazený toolheady



Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#663 » pát 2. zář 2022, 08:35

Zapalkovani na turretu je naprosto v pohode, na netu jsou navody jak priohnout packu na zapalkovaci a pak to funguje bezchybne.

Mam zkusenost jen s turretem ale prebijim 5 razi a nemenil bych. Myslim ze progresivni lis bude pro zacatecnika tezsi na serizeni.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#664 » pát 2. zář 2022, 08:55

Mě turret zápalkuje bezchybně:
https://www.youtube.com/watch?v=5uKfh7teybo
Chce to teda tuhle bílou sadu "novou", viděl jsem i černou a šedivou "starou" a tam to zlobilo.
---------------
getsome: Máme malej byt, tak dillon je co 3měsíce ve skříni, vytáhnu ho, přebiju 2000-4000 lugrů za dva večery a jde zase do skříně. PC stolek je kuchyňská pracovka kotvená v rohu místnosti několikanásobně do zdi a na volném konci podepřená jednou nohou. Naprosto pevně. Jsou v ní připravené díry a buď tam přišroubuju turreta nebo dillona. Pro dillona mám ještě zespodu pracovky pro pevnější spojení ocelový plech tl 8mm velikosti A4.



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#665 » pát 2. zář 2022, 11:25

@krtek2k Díky, s bytem to máme podobně a asi se inspiruju ;)



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#666 » sob 3. zář 2022, 17:23

Trpaslo píše:...Mě u toho turretu přijde z videí takové nemotorné to zápalkování, ale to je možná jen pocit z videii, kde ten plastový zapalkovac vypadá tak vachrlate:) možná si to někde vyzkoušet.

Trochu vachrlate to reseni je, ale funguje az prekvapive dobre. Nekdy zapalku nedomacknes, ale to spis z nepozornosti apod. Kdyz jsem pri upravach Turretu potreboval vystavit ten zasobnik zapalek dale od stredu rotace (aby se mi protocily bullet feeder matrice), tak jsem si udelal delsi a tuhy drzak a s tim to funguje jeste podstatne lip.

...SDB je takové hezčí a přijde mi mechanicky lépe zpracované + na něm budu rychlejší. Ale v mejch počtech ten rozdíl bude 1 vs 2 hodiny na 500 ks, což jako není tragédie


Urcite je SDB mechanicky lepsi, ale nijak vyrazne rychlejsi byt nutne nemusi. U toho Turretu mas coby zacatecnik vyhodu v tom, ze to neni hned progresivni lis a udelas si z nej snadno vyndanim index rodu jednocinny - a oproti SDB mas podstatne vice mista na manipulaci.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#667 » čtv 8. zář 2022, 06:09

Plus, SDB berie len svoje proprietarne pistolove matrice, tudiz .223 na nom neurobi.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#668 » čtv 8. zář 2022, 07:50

Mam SDB a je vyrazne lepsi nez vsechny Leecka. Z krabice rovnou funguje a funguje vyborne. Na turrety se vykasli, ztrata penez a hlavne casu\pohodli. Bez do 650\750 a mas klid na vzdy.
Ty reci, ze turret je lepsi pro zacatecniky atd. mozna je, ale jen tak na tyden, pak omezuje. Navic do progresivniho lisu muzes davat po 1 nabojnici, takze to mas taky pod kontrolou.
Jedine, co mi na SDB vadi je rucni podavani nabojnic. Puskovych nevystrelim tolik a jak uz bylo zmineno, stejne chteji upravit luzko pro zapalku(jen jednou) a obcas zakratit, takze to resim 1operakem. Ale pak uz se zas hodi 650\750...



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#669 » čtv 8. zář 2022, 08:47

Po 17-18ti letech zkušeností s Lee PRO1000, Lee Loadmaster a následně Dillon 650, bych rozhodně úplnému začátečníkovi doporučil začít na Turretu, a až přestane stačit, tak přejít na - už ne 650tku, ale 750tku. Určitě si nemyslím že Dillon 650/750 je k začátečníkovi tak tolerantní, jako Turret. Vidím to ve svém okolí. Na druhou stranu, SBD a 550tku považuju v porovnání s 650tkou za "polovičatý" progres. A PRO1000/LoadMaster za buď omyly přírody, nebo minimálně challenge pro kutily.

Pro případné pochybovače - kterým LM chodí naprosto bezproblémově - tak jo. Mě taky chodil naprosto bezproblémově. Teda krom těch pár specifik, který člověk prostě "přijal". Jako o "bezproblémovém" lisu jsem o něm přestal uvažovat po pořízení 650tky z druhé ruky. V tu chvíli se "bezproblémovost" a těch pár "specifik" lisu LM při střílivém pohledu zpět změnilo na čirou deziluzi a lítost nad ztraceným časem.
A ne, nejsem mamlas co to s lisem prostě neumí. Neoháním se počtem přebitých patron, ale svými schopnostmi na poli např. výroby vlastních přípravků, podavačů střel a některých matric. Žádný 3D tisk ze stažených souborů které vytvořil někdo jiný, ale vlastní vývoj, vlastní ruce, vlastní vybavení.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#670 » pát 9. zář 2022, 06:30

Kouknul jsem na web u Štrobla, převeďme to na čísla:

Lee Classic Turret včetně příslušenství pro 1 ráži = 12425 Kč
Lee LOADMASTER v ráži 9mm Luger = 14984 Kč
Samostatný lis DILLON SDB, ale bez matric, není skladem = 19344 Kč
Dillon Precision XL750 včetně příslušenství pro 1 ráži = 40499 Kč

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#671 » pát 9. zář 2022, 07:40

Jasně ale taky je rozdíl ve výkonu a tedy i výsledné ceně náboje.



Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#672 » pát 9. zář 2022, 07:48

Rozdil ve vysledne cene naboje by byl pouze v pripade ze mate moznost svuj volny cas kdykoliv libovolne premenit na penize. Pokud nekdo do prebijeni svou praci nepocita, nebo ho to nedejboze bavi, tak to jaksi neplati.



DEE
Příspěvky: 8

Příspěvek#673 » pát 9. zář 2022, 07:51

sdb i s matricemi pro 9mm luger sem kupoval dva tydny dozadu za 15500,- na AlsaPro.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#674 » pát 9. zář 2022, 08:04

Já přebíjím asi rok, mám Lee Loadmaster.
U Štrobla jsem utratil 18659 Kč.
Střely, prach a zápalky beru jinde.

Mám přebito 2132 kusů nábojů, prakticky střílím už jen vlastní přebité.

Na střelnici potkávám lidi, co střílí zhruba stejné objemy. Vyjimky jsou, je tam kolega, co má 2x Dillon 650, aby nemusel přestavovat, ten střílí víc.

Pokud kalkulujeme na cca 500 nábojů měsíčně ......

Ať jede lis jak chce rychle, střely, zápalky a prach stojí stejně, mění se jen čas.
A s Dillonem je asi opravdu méně blbnutí s nastavování ....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#675 » pát 9. zář 2022, 08:16

Redsnake píše:Rozdil ve vysledne cene naboje by byl pouze v pripade ze mate moznost svuj volny cas kdykoliv libovolne premenit na penize. Pokud nekdo do prebijeni svou praci nepocita, nebo ho to nedejboze bavi, tak to jaksi neplati.


Cena času platí vždycky. Jestli si ho nevážíš ještě neznamená že je zadarmo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů