LEE Loadmaster



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#106 » pát 9. črc 2021, 11:47

kolombo> To je dobre pro nestabilni nabojnice s vyssim tezistem, ktere pri rychlejsim tempu prebijeni maji ve zvyku se nekdy pri padani ze zasobniku,nebo behem presunu prekulit. Typicky problem u .223Rem, ale hodi se to i pro pistolove raze. Viz kratke video:

https://youtu.be/KzrDp4f4OG8

Ano, to vlevo nahore je ten Lee podavac strel.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#107 » pát 9. črc 2021, 12:33

Tenhle problém jsem zatím u 9Luger nepostřehl, aktuálně bojuji s nastavením první matrice a jehlou, co ji někdy vymáčknu nahoru. A ne nontoxem :-(

Je nějaký lepší klíč na dotažení té "ozdobné" pojistné matice, než ten krátký plastový nesmysl ? To by mne zajímalo, kde je ta výhoda oproti normálnímu šestihranu :-(

Ten podavač střel funguje spolehlivě ? Asi by mne to také zajímalo.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#108 » pát 9. črc 2021, 13:33

kolombo> Luger je pohodova raze, to prevraceni nabojnic se tyka hlavne te .223, nebo treba .38Sp pri vyssim tempu prebijeni. Podavac strel od Lee je urceny jen pro strely s plochym dnem s kterymi funguje pri spravnem serizeni dobre. Jestli ale pouzivas pertlovane FMJ, jako treba Alsapro, tak ti to nebude fungovat.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#109 » pát 9. črc 2021, 15:30

v.k. píše:ja do toho prostoru jeste navic vmestnal i pridrznou klapku nabojnic.....[/attachment]


To je šikovné vylepšení. Předpokládám, že 3D tisk? Mě se občas převrací 38 spl. Věnoval bys stl model, prosím? Jako vychytávka mě to přijde super, tak si říkám, že napřed poprosím. A pak teprve půjdu nápad kopírovat ručně. 8-)



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#110 » pát 9. črc 2021, 16:54

kolombo píše:Odpovím si sám, je to Whitworth. Matice nejdou na metrické šrouby a šrouby nejdou do metrických matic.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Whitworth%C5%AFv_z%C3%A1vit

Takže sice jdou s rezervou použít metrické klíče, ale rozhodně nepůjdou kombinovat původní a metrické šrouby a matice :-(


Fakt je to whitwort, nebude to spíš UNC?
Vrcholový úhel 60° a palcove míry průměru.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#111 » pát 9. črc 2021, 17:38

Aris... človeče až do feď sem myslel že maj stejnej a vono má 55 witworth a 60 unc :shock:

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#112 » pát 9. črc 2021, 19:00

Dobrá zpráva ale je, že některé prodejny šroubů ty šrouby a matice normálně mají skladem :-)

Přesné označení té konkrétní matice na podavači nábojnic je UNC Matice 1/4" 6,3 a jedna stála 2,443 Kč ...



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#113 » sob 10. črc 2021, 08:45

KajaKliment píše:To je šikovné vylepšení. Předpokládám, že 3D tisk? Mě se občas převrací 38 spl. Věnoval bys stl model, prosím? Jako vychytávka mě to přijde super, tak si říkám, že napřed poprosím. A pak teprve půjdu nápad kopírovat ručně. 8-)


Jasne, 3D tisk, myslim z kluzneho HIPS.
Je to uz hodne davno co jsem to delal, ale podivam se a dam pripadne link na thingiverse.

Ten imperialni sroub ja teda na vsech lisech nahradil normalni M6.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#114 » sob 10. črc 2021, 16:53

KajaKliment> tak jsem soubory jeste nasel a dal na thingiverse:

https://www.thingiverse.com/thing:4905095

Jde o malicko jinou verzi zachytu pruziny nez na videu, ale melo by to sedet na M6 sroub).

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#115 » sob 10. črc 2021, 19:39

v.k. - Díky moc. Vyzkouším.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#116 » pon 12. črc 2021, 13:34

KajaKliment> za malo. Jeste jsem tam doplnil dalsi zachyt pruziny se stredovou oporou pro torzni pruzinu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#117 » pon 12. črc 2021, 19:55

Používáte někdo tu stavitelnou odměrku na prach místo disků ? Nebo je to, pro 9L přebíjení, zbytečné ?

A co jste tam ještě vylepšovali ? Já zatím řeším správné délky 1/2" hadice v podavači nábojnic, už mi opravdu padají správně orientované, jen se mi ty trubičky neplní rovnoměrně.

A co držíte v pohotovostní zásobě náhradních dílů ?



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#118 » pon 12. črc 2021, 23:12

kolombo> Ja jsem si pred lety na ten obycejnejsi Lee Auto Disk (to je ten s tim telem ze surove zinkove slitiny a cirou hranatou nadobkou) frezoval a eloxoval stavitelnou odmerku z Al slitiny viz obr. Ten davkovac nemel zadne skutecne tesneni a jakakoliv plastova odmerka porad trochu trousila, nebo uz naopak po vymezeni vule neprijemne drhla. Eloxovany hladky a rovny povrch fungoval daleko lip.
Na Loadmasteru ale nespis pouzivas ten lepsi Lee Pro Auto Disk a ten jiz ma jakesi (nejspis polyuretanove ci silikonove) tesneni - takze k nemu mi prijde dnes uz elegantnejsi si vytisknout odmerky namiru primo pro dane laborace. Ale clovek si nakonec nejak vystaci i s temi seriovymi disky...

prebijeni_muj_adjustable_bar_finished_small.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#119 » úte 13. črc 2021, 06:28

No, ten prachovač stojí necelé 300 Kč a je normálně dostupný, to asi vyrábět nebudu. Šlo mi o to, jestli to opravdu potřebuju.

A co kdo držíte za provozní náhradní díly ?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#120 » pon 23. srp 2021, 14:30

Používáte ten lis někdo jen na samotné odzápalkování ??

Začal jsem to ladit a zatím jsem došel k tomu, že zápalkovač musí ven, včetně té části s pérkem. Podařilo se mi tam zamáčknout vypadlou nábojnici a ten plast to nedal :-(

A posunul jsem více nahoru matrici a pustil si jehlu o kousek níž, zasekávaly se mi náhodně nábojnice v matrici a docela to zdržovalo. Takhle se to zdá o dost lepší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů