Trvaly pobyt v Ceske a Nemecke Republice



Marek M
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » ned 20. říj 2019, 10:32

Dobry den, rad bych se dozvedel jak dostanu od nemecke policie povoleni na ziskani ceskeho zbrojniho prukazu.
Mam trvaly pobyt v obou zemich , ceske a nemecke obcanstvi.
Jestli se s tim nekdo setkal budu rad za odpoved.
Zatim me tvrdi nemecka policie ,ze kdyz mam trvale bydliste v Nemecku musim vsechny ukony se zbranemi provadet skrz nemce.
S pozdravem
Marek



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2 » ned 20. říj 2019, 11:21

Západoněmečtí soudruzi mají pravdu. Tady ZP nedostaneš.
§ 18
(1) Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto
podmínky:
a) má místo pobytu na území České republiky,

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#3 » ned 20. říj 2019, 11:26

podmínka splněna, jak Marek píše ...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#4 » ned 20. říj 2019, 11:27

Aha, dosud jsem předpokládal, že místo trvalého pobytu může být jen jedno. Pak se omlouvám.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#5 » ned 20. říj 2019, 11:39

rumburak ten predpoklad je podľa mňa správny, akurát ministerstvo vnútra jednotlivých štátov nezdieľa informácie s ostatnými štátmi. Poznám pár ľudí čo majú trvalé v SR aj v ČR. Nemôžu to tak mať, ale v pohode to tak majú.

S občianstvom je to podobné, aspoň bývalo, ale tuším sa už po novom občan ČR nemusí vzdať svojho občianstva ak nadobne ďalšie (to je super, akurát problém napríklad pri brannej povinnosti, ak by vás povolali dva štáty naraz...) V tejto oblasti nie som odborník.

Aby sme ale odpovedali na Marekovu otázku - pýtaš sa na nesprávnej strane. Tento dotaz smeruj na políciu alebo nadriadený orgán polície v rámci Nemecka. V ČR je polícia pod policajným prezídiom a to je pod ministerstvom vnútra. V rámci Nemecka by to mohlo byť obdobné. Stačí sa spýtať, oni ťa už nasmerujú.

Polícia ti ale v Nemecku kecá. Zbroják chceš v ČR, jediné čo potrebuješ je vyjadrenie z nemeckej strany že si im nie je známa prekážka aby si vlastnil zbrane a strelivo (teda že spĺňaš tie isté kritéria bezúhonnosti a spoľahlivosti, čo by si musel spĺňať keby si o to žiadol v Nemecku). Nemusíš ale spĺňať žiadnu ich obdobu skúšky odbornej spôsobilosti. Je možné, že polícia v Nemecku príliš nízko. Oslov s tým ministerstvo vnútra. Malo by ísť o čl. 7 Smernice rady z 18. júna 1991
Naposledy upravil(a) Arc dne ned 20. říj 2019, 11:53, celkem upraveno 2 x.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#6 » ned 20. říj 2019, 11:40

No, já to předpokládám pořád. Alespoň v rámci EU. Také to snad souvisí se zdravotním a sociálním pojištěním.
Nevylučuji ovšem, že někdo je přihlášen k trvalému pobytu v Německu podle německých předpisů a v Česku podle českých, ale vsadil bych se, že je to něco proti něčemu.

arc: zase si ma predbehol, sviniar. Inak je kopa ľudí, ktorí kvôli zmätku pri delení štátu majú české aj slovenské občianstvo. Zaujímavé je, že Česko na žiadosť vydáva občianske preukazy aj českým občanom s trvalým bydliskom v zahraničí, ale Slovensko nie. Z druhej strany Česko nepozná prechodný pobyt vlastného občana, a Slovensko áno.
Naposledy upravil(a) Piggy dne ned 20. říj 2019, 11:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#7 » ned 20. říj 2019, 11:49

Piggy - sociálne a zdravotné nemá s trvalým bydliskom v rámci EU nič. Sám mám trvalé na Slovensku, ale žijem v ČR a zo slovenskej sociálnej aj zdravotnej poisťovne som úplne odhlásený a prihlásený v českom systéme. Pracujem tu, platím dane, odvody aj všetko, ale trvalé mám stále evidované na Slovensku. (Mať v určitom štáte občianstvo / trvalý pobyt predstavuje nejaké práva aj povinnosti, preto to tak mám a možno preto to tak nejako divoko má aj Marek, ale už začíname byť off topic).



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#8 » ned 20. říj 2019, 12:00

Proste je to domotané a Marek s tým asi bude mať problém.
Už sa tu kedysi písalo, že nemecké úrady nechcú vydávať ani súhlas, ani potvrdenie, že súhlas nevydávajú :?



Marek M
Příspěvky: 4

Příspěvek#9 » ned 20. říj 2019, 12:06

Děkuji pěkně, podám žádost na ministerstvu vnitra v Německu, at se s tím zaujmou, nevim jestli stačí e mail, že mi potvrzeni policie nevydá, to mi zatím napsali.myslym , ze aspon něco mohl bych mistoprisežně prohlásit, ze jsem v nemecku bezuhonej a spolehlivej na základě loveckeho lístku a evropského zbrojního pasu.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#10 » ned 20. říj 2019, 12:32

a proč do toho německé soudruhy zatahuješ?
ty jsi byl v merkelistánu déle než 6 měsíců nepřetržitě?
zákon o zbraních 119/2002 sb §17 odst 3



Marek M
Příspěvky: 4

Příspěvek#11 » ned 20. říj 2019, 12:36

35 let



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#12 » ned 20. říj 2019, 12:54

A co takhle využít vystavení Evropského zbrojního pasu v ČR se vším, co s tím souvisí? Ale jinak pochybuji, že se Markovi M podaří v Německu, kde jsou hákliví na kdejaký nůž, pro sebe prosadit liberální držení zbraní aplikované v ČR.
A co přítel GOOGLE? https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-zbrojni-prukaz-zbran-obeti.A190116_131930_zahranicni_dtt



omega
Příspěvky: 46

Příspěvek#13 » ned 20. říj 2019, 13:42

Český zbrojní průkaz vám bude platit jenom v České republice. Evropský ZP je doklad celkem k ničemu, protože se jím maximálně prokážete, že zbraně v něm napsané sice držíte, ale tento doklad slouží primárně k tomu, že když jedete do zahraničí na střeleckou soutěž nebo na lov a samozřejmě s oficiální pozvánkou a razítkem organizace, která vás pozvala. Nic jiného není. Pokud se trvale zdržujete v SRN a v ČR nemáte pobyt a je tam dána ta podmínka max. 6 měs. pryč, tak vám nic nevystaví. A kdyby jste si tady vyřídil pobyt, tak stejně zbraně vámi vlastněné musí zůstat , mimo již shora popsané dvě nárazové možnosti(lov, sport.závody) na pozvání.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#14 » ned 20. říj 2019, 13:59

Germáni se k vydání průkazu vyjadřovat mohou:
§ 17
(4) Žadatel o vydání zbrojního průkazu, který má místo pobytu ještě v jiném členském státě, je povinen předložit též předchozí souhlas tohoto členského státu s vydáním zbrojního průkazu nebo jeho prohlášení o tom, že předchozí souhlas není nezbytný, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznam znalců a tlumočníků

Mohou se vyjadřovat i ke každému nákupku:
§ 12
(4) Držitel zbrojního průkazu, který má místo pobytu ještě v jiném členském státě, je povinen též předložit předchozí souhlas tohoto členského státu s udělením povolení podle odstavce 1 nebo jeho prohlášení o tom, že předchozí souhlas není nezbytný, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#15 » úte 22. říj 2019, 11:46

Teď je otázka - má ještě pořád místo pobytu v SRN a nebo pobývá jako český a současně německý občan převážně v ČR, kde má trvalý pobyt? Potom bych se úplně primárně ptal PČR, ať mi řeknou, co vlastně stačí, když ZP bude platný jen na území ČR a zbraně budou taky jen tady. Třeba bude stačit "vyjádření" be formě německých výpisů z tr.rejstříku apod.
Jinak se zdá, že dvojí občanství, které může být někdy výhodou, v jiných případech může být pěkný vopruz.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti