nošení nožů v Evropě

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#1 » úte 29. črc 2014, 15:22

Na webu policista.cz vychází série článků o regulaci nošení nožů s evropských státech. Docela výživný počtení. Držte se prosím v tomhle vlákně konkrétních informací, bylo by zbytečné tu číst 30 stran nadávek na byrokraty.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » úte 29. črc 2014, 15:24


Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » úte 29. črc 2014, 15:25


Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » úte 29. črc 2014, 15:26


Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#5 » úte 16. led 2018, 08:51

Asi tak , kdo se chce bránit nebude řešit co říká legislativa. Myslím že UK je jasným příkladem. Občané po tom co jim před xlety odebrali zbraně nože nosí! Byť riskují. Bohužel gauner se nebude pídit a měřit 8 nebo 10 cm. "Tradice lidí" nosit nůž v Evropě vyhasla i díky hloupým restrikcím.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#6 » úte 16. led 2018, 08:54

Osobně nůž Rat1 nosím denně. V autě teleskop , pod tričkem mazlíka... Jsem rád že jsem v Česku a budu rád až nebudem v EU. Asi tak.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#7 » stř 27. čer 2018, 21:39

Dobrý den,
napíšu zkušenosti z "cestování, sport" cca až 5 let zpět.
nůž vozím cca 18cm se zoubkama ala rambo, pro mě turisťák větší co mám od dětství, mám ho rád
(jestli je to OT smazat, omluva)

Slovensko:
civil - nikdo nic neřeší
policie - nepotkáno
Rakousko:
civil - dost často podivné pohledy až podrážděné, beru jako velice negativní
policie - kontrola na hranicích ok, kontrola v autě taky ok, kontrola u spaní taky ok..ale občas to bylo nepříjemné z jejich strany
Itálie:
civil - úplně v pohodě, nikdo nic nikdy
policie - korektní u kontrol auto ok, venku ok
Německo:
civil - podobný jako rakousko, občas dost nevrlí až bojácní
policie - přísní, ale bez problému
Francie:
civil - normální, občas obezřetná reakce kdy se raději vyhnou, ale o proti rakousku usměvaví
policie - kontrola hranice ok, kontrola v přírodě ok, velice klidní až vstřícní policisté
Španělsko:
civil - absolutní nezájem
policie - kontrola hranice ok, kontrola v přírodě bez zájmu o nůž
Chorvatsko:
civil - bez zájmu
policie - hranice s groteskou o důležitosti, ale ok
"balkán i třeba s Albánii" ať nespamuji ok, všude bez problému, debata s jedním "policie/vojakem" o nožích
Ukrajina:
civil - nadšení se zoubku, "mocná zbraň", častý koment, já tím max řezal větve..
policie - přísná, ale korektní po ukázání že něčím si ten sejra mazat budu ok
další menší země nepíšu, ale taky ok

Nevím co se kde jak povoluje a píše, ale tohle jsem zažil a neměl jsem problém.
Anglie kde kriminální živel má kyselinu, mačetu, případně i nelegální zbraň. Určitě navštívit nechci, ta země je stejně už ztracená z množství přistěhovalců a jejich kriminality. Potvrzeno od více lidí co tam pracovalo..



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#8 » čtv 28. čer 2018, 09:17

To expres: Super přehled, zajímalo by mne:
Tam kde je napsáno Policie to znamená, že to policisti viděli a OK, nebo to nenašli, nebo viděli a ignorovali?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#9 » čtv 28. čer 2018, 10:05

Čistě jen technický dotaz, ze zvědavosti:
Zaznamená bezpečnostní rám také keramický nůž? Jednou jsem se zeptal obsluhy rámu a nesetkalo se to s pochopením, tak už to nechci opakovat, když ty lidi neznám. Jestli to někdo ví nebo může vyzkoušet, rád bych znal odpověď.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#10 » čtv 28. čer 2018, 10:48

Čistě keramický nůž bez kovu nenajde, ale spousta výrobců používá různé kovové nýty případně do rukojeti nože zabudují kus kovu, aby šly zjistit. Rentgen je samozřejmě najde.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#11 » čtv 28. čer 2018, 13:01

To expres: co to znamená, že nůž "vozíš" ? Způsob nošení či uložení je pro takový přehled zásadně důležitou informací! Předpokládám, že ten nůž máš řádně uložený/uzavřený v zavazadle či v nějakém kontejneru. Jinak bys minimálně v Německu nemohl policejní kontrolu přežít bez následků.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#12 » pát 29. čer 2018, 05:54

Je dobré, že má někdo konkrétní zkušenosti, ale nelze z toho vůbec vycházet.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#13 » pát 29. čer 2018, 17:10

Indian: bud nuz neviden, nebo viden a bez sankci.A to jak venku volne kde jsem si s tim treba krajel chleba, nebo mel v bedne s jidlem-pripadne jinde pohozeny, nebo pri kontrole objeven v batohu. Obecne jsem turista, vezl jsem vetsinou sportovni veci a je zrejme ze ac jsem v otrhanem obleceni jedna se o "kuchynsky" nuz. Ani myslivci me zahranicni nic nerekli.
HackerJack: jezdim v dodavce, bez oken a spavam v ni. Kontrola na hranicich je v 90% EU hranic. Sengen pro me skoncil prilivem migracku cca 2015. Konkretne Nemecko - dukladna kontrola na hranicich s rakouskem. Nuz v rukach policisti, kdyz si ho vyndal z bedny s jidlem. Nic nerekl a vratil zpet. Dale kontrola policie se zastavenim na parkovisti kde jsem si varil vecu na pllynovem varici - dotaz zda tam budeme spat. Odpoved ne, jdeme do povoleneho bivaku. Nepamatuji si presne, ale asi jsem ho odlozil s krajenyma vecma na podnose na zem pri jejich kontrole. Nikdy nesermuji s nozem v pritomnosti policie.

Musim poznamenat ze tim nikoho nenabadam. Buh vi na koho clovek narazi a co vse se muze stat. Nuz volne pohozeny nekde u rizeni nevozim. Ani jej nenosim nikde na opasku.Nejsem takto "ozbrojen". Nevidim k tomu ani duvod.
Na zapade a obecne jsem vetsinou za trhana a neni vyjimkou ze civil kdyz me potkal presel na druhou stranu chodniku, v podvecernich hodinach bezny s kamaradem co taky neni modelka. A ja to chapu - potkat v noci dva otrhany ukrajince, uhnu taky z cesty.
Historka:

Okradeni o veci v prirode (spatne schovano) kousek vesnice, chudej italskej kraj. Dva borci, oba vetsi nez ja, potetovani. Na lamanou anglictinu ze tahnou muj vak reakce ze je jejich. Zacal jsem cesky picovat a s kusem klacku v ruce pripraven zautocit na hubenejsiho a tlustocha snad sejmout potom. Nenecham se okrast bez boje. Jak zaznela cestina a nasranej slovnik, odradilo je v tom pokracovat. Asi nerozeznano s rustinou me pak napadlo¿
To je pro me zapad, tam se moc nebojim. I kdyz predmesti Pariz, Marseil, Lyon kam jsem bouhzel zabloudil a byl rad ze vypadl rychle pryc :D

Na vychode jsem hodnouckej a mel jsem stesti na (ne)konflikty, ale za sebe rikam. Tam si na hrdinu hrat nebudu a odevzdal bych i trenky.
Vetsi potize jsem mel s praskama na bolest, to jim vadilo vic nez nuz na kontrolach ukrajincu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů