Evropský zbrojní pas

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#16 » sob 7. kvě 2016, 12:22

Jasné, dík za vysvětlení!



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#17 » pon 9. kvě 2016, 14:13

mar.tan píše:Zdravím, čeká mě pracovní pobyt v Německu. Zbraně si po přečtení výše uvedených komentářů nechám doma, ale zajímalo by mě, zda s EZP mohu jít na německou střelnici a zastřílet si aspoň s vypůjčenou nebo je to úplně marné...

V Německu, pokud vím, neexistují komerční střelnice a všichni střelci jsou členové nějakého klubu. Těch je (naštěstí) strašně moc. Najdi nejbližší klub, zajdi tam a přihlaš se za člena. Rádi tě přijmou a nechají střílet z klubových zbraní. EZP nepotřebuješ. Jen dej pozor při výběru klubu, protože většina klubů pěstuje jenom mířenku, nejspíše proto, že získat Erlaubnis na "akční" střelbu je asi dost složité.



pedro.cz
Příspěvky: 11

Příspěvek#18 » ned 26. bře 2017, 11:55

měl bych dotaz,jako řidič MKD asi nemohu u sebe vozit pistoli skovanou nekde pod sedačkou ,že???



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#19 » ned 26. bře 2017, 12:54

No pokud je myšleno nošení na ochranu života tak ne. Leda by jsijel nanějaké závody ale jinak asi ne..



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 26. bře 2017, 16:10

pedro.cz: při nošení jsi povinen mít zbraň pod neustálou fyzickou kontrolou, takže odpověď zní: ano, ale po celou dobu se nesmíš vzdálit od sedačky ;-) no a pak je ještě potřeba podívat se do interních předpisů zaměstnavatele, jestli neupravují ty věci kolem zbraní versus pracovně právní vztah s tebou ;-)



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#21 » ned 26. bře 2017, 16:19

Steiner: nemyslím že by jsi mohl nosit zbraň popř. ji i držet pokud budeš cestovat do zemí Eu, jako Německo a pod.

Jinak jsem našel tohle což by mohlo pomoci http://gunlex.cz/48-zbrane-a-legislativa/legislativa/675-se-zbrani-do-zahranici



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » ned 26. bře 2017, 18:33

aha, MKD není MHD, špatně čtu :-)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#23 » ned 26. bře 2017, 18:47

Me stve hlavne to Slovensko, na ty hnede potvory v horach by cloveka uklidnilo mit u pasu nejaky ten kanon... Ale jak chapu, neni zadna moznost jak to legalne realizovat :-(
(P.S. myslim medvedy samozrejme ;-) )



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#24 » pon 27. bře 2017, 07:35

Tohle není tak úplně otázka EU. Ani před EU se nedalo jen tak jezdit se zbraní do jiných států. Naopak v současné době je to ( neříkám že napořád) daleko svobodnější než dřív. Pravidelně jezdím střílet IPSC po Evropě. ( Příští týden Slovensko, pak Maďarsko, Německo, Polsko) Vezmu zbraň, munici_EU zbrojní průkaz, stáhnu z metu pozvánku na zavody a jedu, aniž bych cokoliv kamkoliv hlásil. Jediné problémy jsou v zemích mimo tu nenáviděnou EU. V Rusku vám seberou zbraně hned na letišti a uvidíte je jen nastrelnici, na Bali vám je taky seberou a zavřou na policejní stanici, kde si vyzvednete a po dostrileni musíte pod hrozbou nejpřísnějšího trestu vrátit. :-) Kdyby teď nezačali prudit s tím novým EU nařízením, bylo by všechno OK.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#25 » stř 26. dub 2017, 22:33

Chtěl bych tohle téma naťuknout z druhé strany.
Nemáte někdo zkušenost s tím, zda jednotlivec s EZP vydaným v jiné zemi EU potřebuje do svého EZP nějaké další razítko, aby mohl do ČR čas od času přijet se zbraní? Ptal jsem se na místním oddělení PČR, ale ti mne odkázali na Policejní prezidium do Prahy.
A s tím souvisí ještě jedna otázka. Může soukromá osoba s platným českým ZP v ČR legálně nosit zbraň zaregistovanou v jiném státě EU a legálně přivezenou přes hranici na EZP? Teoreticky nevidím problém. Přijde mi to trochu podobné situaci, kdy na jednu zbraň může existovat více průkazů ke zbrani.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#26 » čtv 27. dub 2017, 10:10

Především: na jednu zbraň nemůže existovat více průkazů zbraně.
Zbraň z jiného státu nelze nosit nikde v EU - na EZP ji lze přivézt a zase odvézt pro konkrétní sportovní nebo lovecký účel. V takovém případě osoba z jiného státu může přijet se zbraní, pokud to navštívený stát nevylučuje (např. má přísnější zákon a příslušnou zbraň v kategorii A), a musí dodržet místní předpisy (např. převážet v uzamčeném kufříku). V praxi je dobré mít pozvánku na soutěž či lov, některé státy to vyžadují povinně.
Osoba s platným českým ZP nemůže na svůj EZP legálně přivézt zbraň z jiného státu, protože ji nebude mít v EZP zapsanou, ostatně EZP funguje právě a pouze mimo domovský stát.
Prostě celá úvaha vychází z nesprávných (řekl bych až absurdních) předpokladů.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#27 » čtv 27. dub 2017, 11:27

Jsi si jistý s tím průkazem zbraně? Jestli se nepletu, tak v nějaké jiné diskusi tady na fóru kdosi zmiňoval, že to je možné, například v rodině. Přislo mi to logické i praktické.
Moje úvaha nevychází z absurdních předpokladů. Představ si, že někdo vlastní jak český ZP, tak například německý WBK a dva EZP (jeden vydaný PČR a jeden vydaný německým úřadem) a má bydliště a trezor se zbraní v obou zemích.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#28 » čtv 27. dub 2017, 14:41

Ano, jsem si jisty. Je tu na to pujcovani zbrani samostatne vlakno.
Jo, u bipolitu b to slo. Ale pro ty zbrane by platil v obou statech pokazde (zrcadlove) jiny rezim.



puschpull
Příspěvky: 4

Příspěvek#29 » stř 13. pro 2017, 10:41

Přeji hezký den. Zkusím dotaz v tomto threadu, abych zbytečně nezakládal nový.
Pokud mám ZP (B a E) a chodím v příhraničí cesty po lesích, někdy jdu kus po německé straně někdy po rakouské, většinou samozřejmě po naší straně. Pokud mám zbraň u sebe potřebuji, předpokládám Evropský zbrojní pas. Není v tomto případě nějaký legislativní zádrhel? Pokud by mi německý pohraničník či policista kontroloval osobní věci a našel pistoli.
Děkuji



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#30 » stř 13. pro 2017, 11:20

No, pokud tě chytne německý policista na německé straně s koltem za pasem, tak máš průšvih. Pokud máš pozvání na střeleckou soutež, řekněme v Chemnitz, a zbraň zapsanou v EZP, vybitou v uzamčeném kufru a zastaví tě v Saydě ,tak je vše OK. V Berlíně by se už mohli ošívat, co tam děláš se zbraní, když jedež do Chemnitz. Ale EZP tě v Německu neoravňuje nosit. Je to jen zjednodušení administrativy s dočasným vývozem a dovozem, ne prodloužení českého ZP do zahraničí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host