18.03.2023 - Závod LOS: Jablonné v Podještědí - Téma - Antares Cup 2023

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 16. lis 2022, 16:08

komentáře k závodu

18.03.2023
Jablonné v Podještědí

Jablonné v Podještědí - Téma - Antares Cup 2023

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1638/



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#2 » čtv 15. pro 2022, 13:19

Řád templářů, celým názvem Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu (latinsky Pauperes commilitones Christi templique Salomonici), byl jeden z nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku. S jeho mocí a velikostí se mohl rovnat pouze konkurenční Řád johanitů nebo Řád německých rytířů. Obecně se používají pojmenování templářský řád, templářští rytíři, rytíři templu, či jen templáři (Templiers).
Původním posláním řádu bylo zajistit bezpečnost pro zástupy poutníků z Evropy k Božímu hrobu na cestě mezi přístavním městem Jaffa a Jeruzalémem po jeho obsazení křižáky. Časem se z řádu stala elitní armáda schopná účastnit se i velkých bitev. Tím se původní poslání řádu rozšířilo o obranu osvobozeného Kristova hrobu (resp. Jeruzalémského království) od tzv. „nevěřících“.
Později řád o své poslání přišel, když byly všechny křižácké državy v Zámoří dobyty muslimy. Jeho členové se přesunuli do Západní Evropy, kde nahromadili díky propracovanému systému bankovnictví velké jmění.
Léta páně 1312 Papež Klement V. vydal bulu Vox in excelso, kterou rozpustil Řád templářů jako nepotřebný, čemuž jistě dopomohla vážná nařčení z hereze a s nimi související ztráta dobré pověsti. Řád nebyl nikdy obnoven.

Píše se ale rok 2023 Jsi členem místní farnosti, která by chtěla obnovit Řád templářů a navázat na jeho zvyky a poslání. V místní laborce vznikl stroj času, který tě zanese do roku 1312 na dvůr Papeže Klementa V. Na 4 situacích staneš cestovatelem v čase a zásadní okamžiky vedoucí k zrušení řádu budeš muset překazit. Cesta časem je omezena tím, že si můžeš sebou vzít jen zbraň pistolové ráže. Celé to nebude vůbec lehké, protože tví protivníci jsou fyzicky odolní a mají na sobě brnění.
Dokážeš změnit budoucnost řádu a zachráníš 5000 zatčených rytířů od jisté smrti? Přijď se o to pokusit!



hugos
Příspěvky: 9

Příspěvek#3 » stř 25. led 2023, 14:40

Když už máme stroj času - nebylo by lepší přesunout se raději do 13. října 1307 a zabránit zatýkání a následnému mučení?



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#4 » ned 29. led 2023, 20:38

hugos píše:Když už máme stroj času - nebylo by lepší přesunout se raději do 13. října 1307 a zabránit zatýkání a následnému mučení?

Zkusíme ty páčky pohladit.
Ono takové cestování v čase není žádná pr.el. Takže se uvidí kam a kdy se přesuneme.
V každém případě se těšíme na všechny cestovatele v čase.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#5 » pon 30. led 2023, 07:51

Už to zase začíná, spousta připomínek. A to povede k tomu, že zas vymyslí nějakou ptákovinu na závodníky :-)



hugos
Příspěvky: 9

Příspěvek#6 » sob 4. úno 2023, 08:24

kolombo píše: ... vymyslí nějakou ptákovinu na závodníky :-)

Toho bych se nebál, předpokládám, že všechny ptákoviny jsou už vymyšlené ;)



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#7 » pát 17. úno 2023, 05:09

Prosím pozor,
po dohodě s LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní jsme se rozhodli ověřovat oprávněnost poskytované slevy a platnost členství v LEX.
Žádáme vás tímto (i do budoucna), abyste do poznámky při registraci na závod uvedli své členské číslo, které je na vaší LEX kartičce, nebo po přihlášení do fóra.
Bez tohoto čísla nebude sleva na závod poskytnuta a při registraci bude požadován rozdíl v ceně startovného.
Je to sice pro nás administrace navíc, ale bohužel si to okolnosti vyžádali.
Děkuji za pochopení.
Miroslav Starčevič
Antares Defense



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#8 » pát 17. úno 2023, 18:12

Šlo by to, prosím, trochu rozvést? Třeba ve chvilce volna? Zatím to chápu tak, že se snad nějakej pičus vydával při registraci do závodu za člena LEXu, aby mu byla poskytnuta závratná sleva na startovném ve výši celých 50,- Kč? Nic jinýho mě nenapadá...no ale jestli je to tak, nevim, jestli se smát nebo brečet :? To by trochu připomínalo borce, co si do svítilny na zbrani místo aku dávali kus olova :lol: :lol: :lol:
Dík za reakci. Tomáš Turek



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#9 » sob 18. úno 2023, 19:29

Tomak píše:Šlo by to, prosím, trochu rozvést? Třeba ve chvilce volna? Zatím to chápu tak, že se snad nějakej pičus vydával při registraci do závodu za člena LEXu, aby mu byla poskytnuta závratná sleva na startovném ve výši celých 50,- Kč? Nic jinýho mě nenapadá...no ale jestli je to tak, nevim, jestli se smát nebo brečet :? To by trochu připomínalo borce, co si do svítilny na zbrani místo aku dávali kus olova :lol: :lol: :lol:
Dík za reakci. Tomáš Turek


Tome bylo to tak, že jsem se dozvěděl, že několik málo střelců si zaplatili jen první rok členství v LEXu , dostali kartičku a následně několikrát mávali LEX kartičkou a chtěli slevu. Potom už žádné členské příspěvky neplatili.

S J.S. z LEXu jsme o tom hovořili už vloni, že my (organizátoři soutěží) dostáváme podporu od LEXu, No a proto tento příspěvek. Mechanismus kontroly se ladí. Navíc můžeme navíc porovnat, kdo slevu v minulosti požadovat a členem nebyl.

No a ani jasný pokyn (psaný červeně aby to každýho trklo), co mají při registraci dělat, tzn. jsi lex, napiš číslo průkazky do poznámky jen v tuto chvíli (18.2. v 19:20) 6 střelců požaduje slevu a přitom to neudělali. No a to se potom člověk jak dostali zbroják! Jeden zase napsal číslo, ale nepožaduje slevu.

No asi tak Tome, člověk se nestačí divit.
Míra

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#10 » sob 18. úno 2023, 19:39

Nojo, když jsou poslední čtyři místa, tak registruješ a nehledáš číslo.
U mne ho máš u platby, ale platí se jen v pracovní dny.



q588615
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » sob 18. úno 2023, 20:19

1.Technická: V propozicích o zadání členského čísla nic není. Diskuse níže je jen "nesměroplatný" gaychat. Navíc se na registrační obrazovce zobrazuje jen část gaychatu.
2. V čem je problém telefonem načíst QR kód na průkazce a ověřit platnost členství, jak se zvykem např. na valné hromadě?



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#12 » sob 18. úno 2023, 20:38

q588615 píše:1.Technická: V propozicích o zadání členského čísla nic není. Diskuse níže je jen "nesměroplatný" gaychat. Navíc se na registrační obrazovce zobrazuje jen část gaychatu.
2. V čem je problém telefonem načíst QR kód na průkazce a ověřit platnost členství, jak se zvykem např. na valné hromadě?


Milí anonymní uživateli q588615
Takže do propozic mám napsat i to, je povoleno psát i se vyjadřovat k "GAY" příspěvkům? Takže běžně myslící průměrný delfín pochopí, že že pokud ho PŘED registrací pořadatel požádá aby něco udělal, tak on poctivý střelecký delfín to udělá, leč v tom zas takový problém nevidí.
A pokud jde o druhý bod, ano, to budeme také dělat.
Takže milé Qčko, dobrá rada je dobrá, když něco přináší a posouvá téma dopředu a ne mít jen... GayChat.

Míra



q588615
Příspěvky: 5

Příspěvek#13 » sob 18. úno 2023, 21:17

Děkuji ti za reakci, bereš to zbytečně v osobní / emotivní rovině. Upozornil jsem tě na zjevný nedostatek, ber, nebo nech být. Pokud budeš kontrolu členství provádět na místě, jsou celé tyhle manévry zbytečné. Názor anonyma. Dalších se zdržím.



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#14 » sob 18. úno 2023, 22:17

Ten, co napsal číslo, ale nezaškrtnul "jsem členem Lex" jsem možná já. Zpětně už to ale neověřím, ani nenapravím. Registraci jsem odesílal za chůze z mobilu a s kartou Lexu v ruce. Pokud jsem to opravdu nezaškrtnul, velice se omlouvám. A pokud mě stihne trest v podobě plného startovného, potupně jej strpím.
Jan Čech



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#15 » ned 19. úno 2023, 09:08

ossan81 píše:Ten, co napsal číslo, ale nezaškrtnul "jsem členem Lex" jsem možná já. Zpětně už to ale neověřím, ani nenapravím. Registraci jsem odesílal za chůze z mobilu a s kartou Lexu v ruce. Pokud jsem to opravdu nezaškrtnul, velice se omlouvám. A pokud mě stihne trest v podobě plného startovného, potupně jej strpím.
Jan Čech


JJ Honzo
Opraveno. A děkuji za odpověď a slušnost.
Mira

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů