27.05.2023 - Závod LOS: Opařany - Téma - Antares Cup 2023

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 16. lis 2022, 16:26

komentáře k závodu

27.05.2023
Opařany

Opařany - Téma - Antares Cup 2023

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1641/



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#2 » čtv 13. dub 2023, 10:09

Protektorát Čechy a Morava byl období v dějinách Československé republiky, kdy byla naše země okupována nacistickým Německem v letech 1939 až 1945. Výnos o zřízení Protektorátu Čechy a Morava byl vyhlášen v 1939. Od té doby byl život velmi obtížný a plný omezení a nesvobody.
Nacistická okupace přinesla s sebou přísnou kontrolu nad veřejným životem. Bylo zakázáno svobodné shromažďování a vystupování proti nacistickému režimu. Všechny politické strany, s výjimkou Národní strany. Mnoho politiků a aktivistů bylo uvězněno nebo zavražděno.
Nacisté také zavedli různá omezení pro obyčejné lidi. Bylo zakázáno poslouchat zahraniční rozhlasové stanice a číst nezávislé noviny nebo letáky. Židé byli nuceni nosit na svých oblečeních žluté Davidovy hvězdy a následně systematicky vyvražďováni.
Nacisté hlásali v protektorátu „klid na práci“. Protektorát Čechy a Morava byl ale nucen dodávat značné množství surovin a průmyslových výrobků do Německa. Toto mělo za následek nedostatek potravin a základních životních potřeb pro obyvatelstvo. Byly zavedeny přídělové lístky.
Navzdory obtížím, lidé v protektorátu se snažili najít způsoby, jak přežít a zůstat věrní svým ideálům. Byly vytvořeny ilegální skupiny, které bojovaly proti nacistickému režimu, a mnoho lidí se zapojilo do odboje. Také byly organizovány aktivity, které umožnily udržet ducha svobody a národního sebevědomí.
Ale i v této obtížné době, se lidé nesmířili se s rozbitím Československa ani s nacistickou okupací, ukázali svou odvahu a touhu po svobodě a nezávislosti, a mnozí z nich zaplatili za svobodu vlasti nejvyšší cenu.

Registrovaný hrdino/hrdinko, projdeš s námi 9 epizodami, které se mohli stát v protektorátu Čechy a Morava.
Budeš
• hájit slabé před německými agresory nebo českými kolaboranty;
• se snažit opustit republiku a jít bojovat proti nacistům do zahraničí;
• se muset bránit i sám při diverzní činnosti;
• bránit informace o ilegálním odboji;
• utíkat před zatčením;
• i v zajetí na gestapu;
• zásobovat své příbuzné ve městě;
• chránit svého židovského kamaráda dětství a jeho rodinu.

Hodně štěstí!

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#3 » pát 14. dub 2023, 07:10

A datum závodu, to je přímo ikonické...



pkonopik
Příspěvky: 13

Příspěvek#4 » stř 26. dub 2023, 16:18

Ahoj všem,
Plánujete někdo přijet s revolverem na tento závod? Máme to s Katkou a revolvery blíž do Olomouce, ale klidně bychom si udělali výlet i sem.
Bohužel když to tak už vyšlo, tak třeba se nám podaří s revolvery sejít na jedné střelnici.
P



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#5 » úte 2. kvě 2023, 11:16

Dobrý den všem,
jelikož se nám množí požadavky na účast na závodu, bude možnost se přihlásit po vyčištění od nezaplacených registrací.
Neplatiči budou upozorněni mailem 15.5. 2023 do 12:00 i když jsem si říkal, zda to má smysl. Ale jsme jen lidi, že?
Finální kontrola plateb bude provedena 15.5. 2023 do 19:00.
Po 19:00 budou nezaplacené registrace uvolněny, tak aby se mohli účastnit další zájemci.
Míra Starčevič



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#6 » pon 15. kvě 2023, 19:44

Dobrý večer,
omlouvám se za zpoždění. ALE 7 lidí ani po výzvě tady, urgenci na mail 7 registrací nebylo uhrazeno. :roll:
Takže 7 střelců, kteří chcete závodit, velice rádi vás uvítáme. Prosím o urychlené zaplacení platby za registraci dle bodu 7 propozic. :!:
Děkuji a těšíme se na vás.
Míra Starčevič
Antares Defense



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#7 » pon 15. kvě 2023, 20:30

Omlouvám se za poznámku,
ale PROČ někteří co jste se zase přihlásili jste nezaplatil startovné do dneška? Hlava mi to moc nebere. To mám pořád jen hlídat platby a negativně odpovídat na žádosti o místo, když se někdo prihlašuje pořád dokola a neplatí, nebo zaplatí na poslední chvíli?

Jsme přeci všichni dospělí lidé. Tak když něco chci, přihlásím se a ještě večer zaplatím. Dneska mají všichni mobilní telefon a v něm bankovnictví. Tak proč se pořád musíme koukat, kdo zaplatil.
A když napíšu 12 mailů, tak jeden má tolika slušnosti že napíše, kluci díky, zapomněl jsem.

To vůbec nemluvím o ušetřené 50 Kč za registraci, když se někdo prohlašuje za člena LEX. Jj to lze zjistit z kontroly. Chápu, že je to cca 9 nábojů, ale fakt to stojí za tu ostudu, když se na to přijde?

No to takový povzdech na večer....

Míra Starčevič



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#8 » úte 16. kvě 2023, 19:08

Dámy a pánové,
abyste věděli, jak a co musí organizátor soutěže řešit.
My opravdu chceme dělat soutěže pro lidi a chceme, aby lidi stříleli a zdokonalovali se i na soutěžích LOS. Nač jsou potom kurzy obrané střelby, když si to lidi nevyzkouší mezi ostatními.

Teď poslední zkušenost z tohoto závodu:
- vyhlášení závodu, za den a půl byl plný...
- následně nám na mail chodili žádosti, abychom je dali do zásobníku čekatelů, ale je pořád plno...
- vyhlásím tedy termín, kdy se budou kontrolovat platby zde na fóru
- v den D pošlu všem co nezaplatili mail
- počkám ještě hodinu navíc, abych jim dal šanci a kontroluju pořád účet
- smažu tedy 7 lidí co se neozvou a ani nezaplatí

-během chvilky je zase plno, zase mail, hele nestihl jsem to a už je plno, nemáš volno? Ne bohužel, samotného mě to mrzí.
- po kontrole kdo se přihlásili, jsou 2 co nezaplatili, neozvali se v první vlně
- píšu mail.. OK hoši, jste tu už podruhé a platba poprvé nedorazila. Zaplaťte nebo vás smažu, aby se mohli přihlásit ostatní.
- A co myslíte, bez reakce, bez platby.
- tak jsem je smáznul a pokud se objeví smažu je hned!!!

Tohle je situace, která odrazuje organizátory dělat soutěže. Narazí vždy na nějaké vykuky co to zkouší. NÁS baví dělat závody pro lidi. Vymýšlíme závod s 9 situacemi, nebo vždy něco navíc. Jsme zapálení pro věc, ale toto nás ničí.
Nejde jen o peníze. Organizace závodu stojí spousty odhodlání, chutě, i těch peněz. Musíme odměnit RO a PO. Zaplatit střelnici a spousty dalších věcí. I my platíme daně, jsme z.s.
Chtěl bych vidět tady ty výtečníky, jaký by ten závod udělali... Ukázaná totiž platí.

Takže máte 2 volná místa, pro ty opravdové střelce.
Míra Starčevič



Pazdy
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » stř 17. kvě 2023, 22:50

Omlouvam se, ale nemohu se nakonec zucastnit... Jiri Pazdera



habrenka
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » pon 29. kvě 2023, 08:15

ještě naposledy prosím - pokud si někdo omylem ze závodu odvezl černý rychlonabíječ uplula, byla bych moc ráda, kdyby se mi vrátil a nemusela bych pořizovat nový, přeci jen není zadarmo a bez něj jsem ztracená... naposledy byl na situaci č.2 ráno... díky!



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#11 » pon 29. kvě 2023, 09:51

Díky organizátorům, rozhodčím, pomocníkům a všem ostatním, kteří se na závodu podíleli. Byla to super akce na krásné střelnici se zajímavými situacemi. Na takové je opravdu radost jezdit.
Jen drobná technická - ve výsledcích je myslím nějaký šotek v situacích. Jde mi hlavně o situaci 9 - paměť moc dobrou nemám, ale mám pocit, že na ní poppery nebyly a určitě jsem tu obíhačku nestíhal pod 9 vteřin. Přijde mi prohozená se stagí 6.
Martin



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#12 » pon 29. kvě 2023, 10:01

Ahoj, asi jsi nezustal do vyhodnocení. Bylo řečeno že jsou prohozené z důvodu velikosti střelišť, ale ve vyhodnocení zůstali postaru.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#13 » pon 29. kvě 2023, 10:51

Aha, nezůstal. Pak je to OK a platí tedy jen moje pochvala a poděkování :-)



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#14 » úte 30. kvě 2023, 15:22

Také se přidám k poděkování. Vůbec nelituji té delší cesty, moc pěkné prostředí i situace. A dokonce jsem i tentokrát četl tu zajímavou legendu ke každé situaci :-). Moc jsem si to užil. Díky.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#15 » stř 31. kvě 2023, 08:56

Antaresáci ukázali, že velký závod dovedou. Bylo kouzelné, že jsme stříleli 9 situací a domů se dostali jako ze standardního závodu na 6.
A střelnice je to úžasná!

Vlašim děkuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů