08.02.2014 - Závod LOS: Noční LOS

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#16 » pát 14. úno 2014, 18:41

AREYOU píše:Svítilna pod zbraní, si myslím, že není zrovna věc kterou by člověk v obrané střelbě měl používat, je to dost netaktické a "útočník" bude pravděpodobně jako první střílet na zdroj světla...Váš názor?
Tady nějaké návody jak používat svítilnu http://www.youtube.com/watch?v=59YyfJrW-Ps za prvé odpadne problém s instalací na G26 a hlavně je to daleko logičtější v obraně než to dávat pod zbraň.


Co tomu maníkovi pomůže ohledně míření či nemíření protivníka na světlo, jestli drží baterku před či pod pistolí. Nebo těsně vedle hlavy? Jediný podstatný rozdíl je v tom, že první výstřel je mnohem pomalejší, stejně jako střelba sama.

Od té doby, co mám na pistoli tritia a svítilnu, vím, že spekulace jestli to má smysl, je o ničem :lol:

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 14. úno 2014, 19:20

:lol: tak trochu jste mě pobavili, pistole/zbraně jsou primárně určeny pro OS a u těch se obraná střelba moc nepředpokládá takže pokud již OS zasahují jedná se čistě o vyřešení napadení agresora, takže svítilna na zbrani svítí a rovnou při nalezení pravděpodobně řeší, že?! Pokud Vám do baráku vleze útočník se zbraní asi nebude úplně idealní zapnout svítilnu pod zbraní a čistit místnosti nebo snad ano?
Paf
držení baterky ve videu je jen návod, z taktického hlediska bych to řešil trochu jinak a to tak, že svítilnou nasvicuješ mimo osu těla, tedy v levé natažené ruce mimo tělo svítilna, jakmile objevím útočníka svítilnu zhasínám přesun o pár metrů mimo palebnou zónu a pak s uzavřeným úchopem (v levé ruce svítilna v pravé ruce zbraň levá ruka zaklíněná v pravé) znovu rozsvítím a řeším. Pafem přijď někdy k nám na noční drill a uvidíš a pochopíš, že svítilna pod zbraní je dobrá pro OS nebo jako útočící doplněk v obraně je to mimo logiku....můj názor, ale klidně budu demonstrovat použití.

PS svítilnu GTL10 taky vlastním a mám jí na G17, ale opravdu to do obrany nemá logiku...bavíme se o obraně, v závodním pojetí nebo pro OS je to ovšem výhoda jak hrom.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pát 14. úno 2014, 19:35

AREYOU: jedna věc je co ti tvrdí "instruktoři" na "takykurzech" a druhá věc je co funguje v reálu. Takže si zkus tohle: postav se ve tmě zády k terči, partner k němu přidělá baterku s dostatečným výkonem svítíci na tebe, až přijde k tobě tak ti dá signál, ty se otočíš a pokusíš se na tu baterku (terč) vystřelit. Během chvilky zjistíš, že teorie je od reality hoooodně vzdálená a že je úplně jedno, jestli je ta baterka na terči, nebo 1/2 metru od něho když ti svítí do očí a že ten kdo tu baterku drží jistě víc ocenií možnost spolehlivé střelby obouruč (s podvěšenou baterkou) než se zabývat teoretickýma úvahama o nesmrtelností chrousta...
Naposledy upravil(a) Steiner dne pát 14. úno 2014, 19:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pát 14. úno 2014, 19:37

Steinar
tak toto samo taky na nočním drillu máme a vyřešíš to tak, že volnou levou rukou kde máš baterku si cloníš proti světlu, tímto si vlastně jasně demonstroval, že baterka na zbrani a oboujruč úchop je zase z taktického hlediska mimo mísu.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pát 14. úno 2014, 19:45

a slabou rukou bez baterky si clonit oči nemůžeš??? a jak potom střílíš na cíl, když si ho zacloniíš? pudovou střelbou? nebo zhasneš baterku, krycí střelbu, změna pozice a znovu nasvícení cíle?

Zkus si střelbu proti světlu, třeba se ti rozsvítí ;) . Z druhé strany vypadajií věci jinak, než se zdají.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pát 14. úno 2014, 19:54

My jsme to ovšem několikrát testovali, takže nemluvím z hladu :-) neplácal bych tady kdybych si to neotestoval několikrát sám na sobě. Ano rukou si zacloníš proti světlu změníš polohu, abys nestál naproti útočníkovi a bud nasvěcuješ nebo se zaklinčovaným úchopem řešíš.
Pokud budeš mít rozsvícenou svítilnu na zbraní a budeš čistit s obojruč úchopem a dostaneš se do zdroje světla rozbouráš úchop aby sis zaclonil, ale svítilna ti bude furt svítit takže se asi moc dobře neschováš do tmy, že? No nehodlám se tady hádat kdo má patent na rozum chtěl jsem ukázat i jiný pohled na svítilnu na zbrani pokud si myslíte, že je to blbost okey, dělejte jak myslíte mě je to jedno, ale třeba někdo si řekne jj mě to dává smysl.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » pát 14. úno 2014, 20:06

Proč má někdo pořád potřebu se ve vláknu o LOSu vykecávat mimo téma? Lock

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host