Se zbraní do lesa



wladoo
Příspěvky: 23

Příspěvek#16 » čtv 15. zář 2016, 12:55


Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#17 » čtv 15. zář 2016, 14:03

Ještě si dovolím nakousnout, co tu naznačil už kolega rybář: Dle zákona o myslivosti má povinnost se myslivecká stráž prokázat průkazem myslivecké stráže a nosit služební odznak. Takže ňouma v zelený kamizole, co tvrdí že je myslivecká stráž, porušuje svoje povinnosti už v tomhle bodě.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#18 » čtv 15. zář 2016, 15:43

Zákon o přestupcích 200/1990 Sb.:
§ 21
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
h) úmyslně neoprávněně vystupuje jako úřední osoba,
(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. h) lze uložit pokutu do 3 000 Kč.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#19 » čtv 15. zář 2016, 16:06

Jen pro doplnění: Také já, jako člen Rybářské stráže musím být před zahájením kontroly, či ústního upozorňování na cokoli, nosit viditelně odznak na levé straně prsou a prokázat se legitimací s fotografií a číslem shodným s číslem na odznaku. Člen myslivecké stráže je povinen chovat se stejně.



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#20 » čtv 15. zář 2016, 17:11

Ano, rybářská i myslivecká stráž má shodně nastaveno, co musí člen splňovat, jak musí být označen a čím a jak je povinen se kontrolovanému subjektu prokazovat. Dnes už naštěstí mají příslušníci RS i MS status veřejného činitele. Takže situace, kdy kontrolovaní po výzvě porybného ztloukli pěstmi, hodili ho do řeky a za ním i jeho mopeda, jsou tímto opatřením snad zažehnány. Protože už je to útok na veřejného činitele = hodit do vody policajta. Mohl bych vám vyprávět, jak se loví táta a tátova babeta z řeky, když je teplota vody 8 a vzduchu 15°C

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#21 » čtv 15. zář 2016, 18:43

Veřejní činitelé už nejsou. Jsou úřední osoby.



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#22 » čtv 15. zář 2016, 21:02

No dobrá.... jmenuje se to jinak, ale v principu je to to stejné.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#23 » čtv 15. zář 2016, 22:54

Pítrs:
Přiznávám se, že naprosto nechápu v dnešní době existenci spolků, resp. institucí jako Myslivecká či rybářská stráž ...
Každý les či rybník má dnes přece svého majitele a je čistě jeho zájmem/zodpovědností kterak si svůj majetek ochraňuje a spravuje. Samozřejmě v intencích platných zákonů.

Pokud majiteli jeho rybníky nebo lesy za to stojí, nechť si najme a platí svého porybného / hajného ...
Je-li jejich výměra těmto nákladům neúměrná (resp. náklady správy by přesahovaly výnosy z tohoto majetku ), nechť se sdruží se "sousedy" a učiní společně totéž. Čistě jeho/jejich svobodná volba.
Pokud na správu svého majetku nemá (ať již schopnosti či finance), nechť rybník/les/pole prodá a věnuje se něčemu na co stačí .

Obávám se, že se tu pořád motáme v kruhu a systému, který zde založil před drahně lety jeden Vrchní říšský lovčí jistý Hermann G. a bolševik (jako mnoho jiných věcí a mechanismů) hbitě převzal.
Bohužel tento marasmus přetrvává dodnes .. :twisted:

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#24 » pát 16. zář 2016, 06:54

To " sdružení sousedů" je právě ten případ, kterým toto vlákno začalo. Já osobně bych se v lese s nějakým nasraným strejdou taky moc nevybavoval.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#25 » pát 16. zář 2016, 06:56

Přiznávám se, že naprosto nechápu v dnešní době existenci spolků, resp. institucí jako Policie či armáda ...

A dál už bych mohl v klidu opsat ten předchozí text :-)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#26 » pát 16. zář 2016, 07:05

Kiv, Pitrs:
Myslivecká i rybářská stráž je stavěna z členů daného spolku neboli majitele a dělají to zdarma nebo za nějaké drobné úlevy ve svém volnu z vlastní iniciativy, není to tak, že by je platil nebo určoval stát nebo obec.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#27 » sob 17. zář 2016, 07:29

Hoď kamenem, ty, jenž jsi bez viny! aneb Třísku v oku druhého vidíš, trám ve vlastním ne!

Sice je to trochu starší text, ale řekl bych že na tu debatu se docela hodí. Máte zbytečně černobílé vidění světa ...

Právní aspekty pohybu v honitbě se zbraní v režimu nošení tady padly, řeči jak kdo slyšel kde který myslivec chlastá, to fakta nejsou. Takže o nich diskutovat netřeba. Ostatně, historek jak držitel krátké zbraně někde střílel ožralý je taky všude dost ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#28 » sob 17. zář 2016, 08:14

Bláboly o ožralých myslivcích smazané.

Pítrs píše:....... Zlikvidovat dotované spolky ozbrojených alkoholiků, vytvořit soukromé honitby... systém funiční na západě od našich hranic.


Je vidět že do věci opravdu vidíš. :roll: Takhle to totiž už nějakých 15 let funguje i u nás. Honitby jsou ve správě majitelů pozemků. ;)

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#29 » sob 17. zář 2016, 09:00

S tvrzením o blábolech bych byl opatrnej. Žena je studovanej lesník, a myslivců viděla podstatně víc než většina lidí z fóra dohromady. Tvrzení o ožralých bezmozcích jednoznačně potvrzuje.

Já Tě varoval, a vzhledem k tomu že je to už třetí ban tak ho máš napořád. Můžeš si o tom pokecat s manželkou.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#30 » sob 17. zář 2016, 21:58

Osobně znám myslivce, co opravdu chodí v zimě zakládat píci vysoké do krmelce, a do lesa jde za jakéhokoliv počasí jen kvůli tomu, aby mohl pozorovat zvěř, být v přírodě... a to, že si občas něco odstřelí, bere jako bonus navíc. Ale ( a bohužel) i on přiznává, že ne všechny honitby fungují takto, a že leckde (ne všude) vládne "ohnivá voda" (pamětníci románů Karla Maye jistě pochopí. Howgh.)

Jinak, coby jezdec na koni, stejně jako zmínil Indoš, i já mám negativní zkušenosti s muži v kamizole s flintou (jestli to byli opravdoví myslivci mi bohužel nebylo dopřáno zjistit), kteří mi s puškou významně sundanou z ramene ( ale nenamířenou) sdělovali svůj názor na mně coby jezdkyni nacházející se na cestě rozrytou traktorem tak, že kůň měl co dělat aby v té strouze prošel.
Zmíněná cesta byla veřejná (ověřeno na katastru) a mimo odbobí lovu- tohle období bylo vždycky myslivci prezentováno jak letáky na stromech, tak různě po vesnici- a námi respektováno, protože kdo by dobrovolně riskoval záměnu za divočáka...,) a evidentní snada o dobré vztahy s myslivci se taky počítá!

Přijde mi, že i uvnitř mysliveckých spolků nepanuje tak úplně jednota, a je to škoda, protože původní myšlenka byla dobrá.

Téma je "se zbraní do lesa" předpokládám že problémy s kobylou se probírají někde na koňáckém fóru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů