seznam střelnic v krajích ČR



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1 » pon 28. bře 2022, 17:55

https://www.policie.cz/soubor/seznam-st ... -xlsx.aspx
(včetně neveřejných)

zdroj: https://www.policie.cz/clanek/zverejnen ... lnice.aspx

Bylo by fajn, kdyby to někdo dokázal zkonvertovat do mapy.



DeX
Příspěvky: 6

Příspěvek#2 » pon 28. bře 2022, 19:38

Nevím jak moc je to omezené, ale když vezmu např. 10 souřadnic z mého kraje a nakopíruji do mapy.cz tak mi to ty střelnice ukáže jako body...pak již jen dohledat...ale jde jen o polohu. Takže v excelu vyfiltruji střelnice o které mám zájem (vzdálenost, účel, přístup atd) a pak vezmu kopii souřadnic a šum - vím kde v okolí mohu střílet.

Já osobně děkuji za soubor...určitě užitečné.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#3 » pon 28. bře 2022, 19:40


Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#4 » pon 28. bře 2022, 19:55

V těch mapách je chyba. Umístění střelnice je na souřadnicích GPS, ne na adrese provozovatele. Tyto dva údaje od sebe mohou být vzdálené i několik kilometrů.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#5 » úte 29. bře 2022, 18:46

Celkem nevypovídající a matoucí. Např. naše střelnice je tam uvedena jako veřejná, ale není. Je klubová a nečlen si může zastřílet pouze po předchozí dohodě, nebo v doprovodu člena...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#6 » úte 29. bře 2022, 19:35

Řekl bych, že to bere všechno, co má v názvu střelnice, například rybník, autobusová zastávka atd. Některé střelnice jsem nenašel.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#7 » úte 29. bře 2022, 19:57

paráda, mapy jsou moj práce i zábava - zpracuji ten soubor do nějaké koukatelné podoby ;)



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#8 » stř 30. bře 2022, 08:17

je toho hromada a občas se tam najdou nějaké chyby. třeba střelnice v okolí Znojma mají chybnou souřadnici a hází mi je to do Rakous.. kopletní soubor má 1147 záznamů, zajímavé bude si je třídit dle jednotlivých kategorií ;)

strelniceCR.jpg

strelnice_tab.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#9 » stř 30. bře 2022, 08:57

@rajtyš no nevim, podle té mapy bych na na pražském západním břehu musel mít za humny aspoň 6 střelnic. Nevím teda o žádné. Nejsou tam zamíchané různé lukostřelecké kluby a biatlonové spolky, jako tomu je, když hledám "střelnice" na Mapy.cz nebo Google Maps?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#10 » stř 30. bře 2022, 09:10

Podle té mapky jsme střelecká velmoc :D. Ony tam asi budou i honitby..



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#11 » stř 30. bře 2022, 09:10

Praha:
počet veřejných střelnic: 16
počet neveřejných střelnic: 13

Rychlým pohledem do tabulky se dá říct, že ty neveřejné jsou hlavně střelnice PČR a klubovky. Takže jich klidně může být 6, aniž by o nich někdo věděl.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#12 » stř 30. bře 2022, 10:01

Popravdě to je spíš k ničemu. U mě v okolí to ukazuje střelnice, které tam nejsou a ty, na které jezdím nejsou na tom seznamu. Je tam dost spolků, kde střelnice ani není. Taky dost souřadnice není správně, např. SSK Třebeš v HK to hází kamsi k Přelouči. Takže na přehled o známých místech asi OK, ale o nových se toho moc nedovíte.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#13 » stř 30. bře 2022, 10:09

Hodne jsou asi I myslivecke brokove, je to strelnice, ale tak nejak...



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#14 » stř 30. bře 2022, 11:26

Ale no tak...trochu reálnější přístup...do 10km kolem svého bydliště vážně nemám 12 střelnic, ani když započtu policejní a brokové. Tohle se moc nepovedlo bohužel...



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#15 » stř 30. bře 2022, 13:07

Data jsou taková jaká jsou, ale možná někdo podle dat provozovatele najde zajímavou střelnici ve svém okolí, třeba klubovou nebo soukromou, která ho přijme za člena. Voják se stará, voják má.

Jen pro upřesnění text od Policie:
"Seznam je rozdělen, s ohledem na místní příslušnost danou zákonem o zbraních, na jednotlivé kraje podle místa pobytu nebo sídla provozovatelů střelnic (tedy nikoli podle umístění střelnic) s tím, že pro každý kraj je vytvořena samostatná záložka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů