Střelnice- návštěva Prahy



Bbbpetr
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pát 24. čer 2022, 12:57

Zdravím. Rád bych se zeptal místních, kterou střelnici v Praze by doporučili ehm, vesničanovi z Frenštátu, kterému žena rekla: Jó půjdu si zastřílet, ale musíš mě vzít do Prahy... Takže, teď vymýšlím víkendový program, abychom neutrpěli otravu pouze kultůrou.. :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#2 » pát 24. čer 2022, 13:21

A co to rozdělit na akci Praha a akci střelnice ?



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#3 » pát 24. čer 2022, 13:27

To by pak utrpěli otravu pouze kultůrou.
A bacha, na Hrad se s kvérem nesmí.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#4 » pát 24. čer 2022, 14:41

No dle zakona by meli umoznit ulozeni ( zadnou vyjimku nemaji)



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#5 » pát 24. čer 2022, 14:52

To taky umožňují. V Lánech.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#6 » pát 24. čer 2022, 16:48

Něco mi říká, že tak dotaz nezněl ;) Mrkni na mapu tady, ale všeobecně nic nezkazíš Prague armory, moderní, v centru (skoro). Pak např. Avim u Florence, ale jen asi 15m a vybavení lehce za zenitem, alespoň před cca 2 lety. Nebo Camp zero, sice stále trochu ve výstavbě, ale závody se tam dělají, jsou vstřícní.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#7 » pát 24. čer 2022, 20:02

Bbbpetr: AVIM je v pohodě (je tam dobrá obsluha), ale na zážitek z Prahy bych asi volil něco přívětivějšího. Třeba Camp Zero, nebo Prague Armory. To první jsou srdcaři, to druhé spíš takový business, ale zase tam mají delší střeliště. Jinak se mi zdála dobrá i venkovní Magnum, což by mohlo v této době mít svoje kouzlo, ale tam jsem byl jen jednou.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#8 » pát 24. čer 2022, 21:05

Bbbpetr: Já bych ti v tomhle případě doporučil určitě Prague Armory. Hezká moderní střelnice. Ideální, když chceš někomu ukázat, jak je to střílení pěkný a bezpečný koníček. :-)



Gatling71
Příspěvky: 27

Příspěvek#9 » pát 24. čer 2022, 23:50

Určitě mohu taky doporučit Prague Armory. Byl jsem tam nedávno už po několikáté a spokojenost. Pěkné, čisté, dobře osvětlené prostředí, široké stavy se dvěma terči vedle sebe (ideální pro dva návštěvníky), s pojezdem, samozřejmě.
Mají toho ve skutečnosti v trezoru víc než nabízejí na netu. Ovšem není některé střelivo, takže jsem si nemohl půjčit P90, o což jsem hrozně stál. Instruktoři v pohodě ale důsledně dbající na bezpečnost.

Jedna věc je ovšem dost PEKLO(!), tři slečny (asi) na recepci. Patrně je zbraně vůbec nezajímají a při rezervaci správně spočítat budoucí platbu taky není úplně jednoduché. V komunikaci je rozhodně zapotřebí být iniciativní a o tom co mohou nebo nemohou poskytnout si telefonicky promluvit raději s nějakým chlapem (instruktor).
Myslím, že by této střelnici prospělo kdyby za pultíkem seděl třebas jen jeden člověk který by ale měl zbraně rád, zajímal se o ně a měl přehled.

Jiné střelnice v Praze neznám, tak nemohu porovnávat. Sem občasně jezdím za zážitkem, koneckonců jsem jen prostý venkovský šlechtic.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#10 » ned 26. čer 2022, 22:15

Prague Armory jen pokud cloveku nevadi, ze muze mit kliku na zazitkovou strelbu zajezdu turistu na vedlejsim stavu. Uz se mi to stalo dvakrat a proto tam nechodim. Ale strelnice je to pekna, to jo.

Magnum je se svymi omezenimi a novymi cenami mrtva strelnice z meho pohledu.

Avim je zalezitost pro masochisty. Nejhorsi strelnice, na ktere jsem kdy byl.

Kdyz uz bych musel do Prahy na strelnici, sel bych do Camp Zero.
A nebo si proveril, zda a jak funguji Lero v Mecholupech a Kapslovna na Zizkove.

Ale jinak je to v Praze bida se strelnicema. To uz jsou v tom MS kraji lepsi, vetsi a levnejsi strelnice…



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#11 » pon 27. čer 2022, 08:39

A jaký je problém, že se na vedlejším stavu střílí? Můžeš tam potkat člověka se zbrojákem, který s sebou má lidi bez zbrojáku a je to asi to samé ne?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#12 » pon 27. čer 2022, 10:11

> Magnum je se svymi omezenimi a novymi cenami mrtva strelnice z meho pohledu.
Nechápu - 230/h s devítkou je mrtvá?
Omezení chápu - je to jen na pomalou mířenku. Na druhou stranu pokud někdo střílí jen pomalu, tak venku je to akusticky/vzduch samozřejmě o řád lepší.

> Avim je zalezitost pro masochisty. Nejhorsi strelnice, na ktere jsem kdy byl.

Taky nechápu - co je za problém? Ta střelnice je "ošoupaná" Akusticky mi to nepřijde tak špatný (vs. třeba Kapslovna). Na stavech dost místa.

Jasně, Prague Armory je hezčí, ale zaprvé to není v centru (pro mně třeba celkem daleko) a zadruhé tam hodina stojí třikrát tolik co v Avimu.

To samé LERO - krásná, skvěle odhlučněný, ale za 600/h a "až" v Hostivaři..

Já radší tu extra krabičku při návštěvě výstřlim teda. Ne že bych otáčel každou korunu (nějakých 2200 při 300 nábojích vs 2600 za návštěvu), ale osobně mi to za ten rozdíl asi nestojí. Možná kdybych to na ně měl blíž, ale mám to naopak dál.

Kapslovna naopak na krátkou celkem nic moc - zaprvé ty stolečky jsou malinký, mezi "stavama" jen "igelit", vedle tebe tam někdo rve .308 do neskutečně dunícího tunelu..

Kolik stojí hodina v CampZero nevim, to je asi nějaký tajemství. Na webu to nemají. Plus je to taky Hloubětín.


Ranger / Spořilov jsem nebyl, jiné z hlavy neznám.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#13 » pon 27. čer 2022, 10:22

Jak jsou na tom aktuálně Čestlice? Má tu sice i samostatné vlákno, ale poslední příspěvek před 4 lety...



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#14 » pon 27. čer 2022, 11:09

Do Prague Armory chodím docela často, zážitkové střelce jsem vedle sebe míval, ale nikdy mi to nevadilo. Ani když vedle bylo asi 5-6 veselých Britů, tak to nebyl problém. Jsou "za zdí" a jestli tam střílí člověk se ZP nebo zážitkáč je buřt.

V AVIMu jsem byl jednou cca 2 roky zpět a znovu to opakovat nebudu. Nepříjemný, až protivný správce a prostředí co pamatuje snad Žižku svobodníkem. Když jdu střílet, tak si to chci užít a ne být rozmrzelý z nějakých neduhů střelnice. Proto chodím třeba do Prague Armory nebo Camp Zero. V obou je hezké prostředí i zázemí a milý, ochotný personál.

V Camp Zero byla 25m tuším za 600/h a 10m byla o něco levnější, ale na ní jsem ještě nebyl a přesnou cenu si nepamatuju. Tam mi jen trochu vadí, že na té 25m pojezd zastavuje ve stínu a ne pod žárovkou. Mám horší oči, tak to není úplně ideální.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#15 » pon 27. čer 2022, 14:03

Pro první kontakt (a zejména něžnějšího pohlaví) bych taky doporučil PragueArmory:
Dostatečně prostorné, osvětlené, bezchybně odvětrané stavy. Nevýhodou může být (pro někoho) ta očividná komercializace, kdy z toho může být cítit neosobnost. Ale chovali se vždy korektně a recepce funguje - žádné zmatky, aplikace slevy LEX, vyúčtování, v pohodě. A já se tam přátelit a klábosit s instruktory nechodím, chodím tam střílet a prostředí je reprezentativní. A jako první zážitek je to asi to, co bych doporučil nejvíc.

Alternativně CampZero, bývá to tam klidnější a víc o domluvě. Není to taková stavební vytuněnost, ale zase si dáte dobrý kafe, prohlídnete, co mají na zdech a u toho kafe pokecáte. Není problém se domluvit a rozhodně to tam není hnusný. Taky celkem dobře osvětleno a odvětráno.
Pokud chceš soukromí a vykládat každou chvíli bez sluchátek, může to být lepší, než CampZero.

AVIM mi přijde dost spartánský a domluva může být ráznější. Už toho o něm bylo napsáno dost...

Čestlice bych úplně vynechal, stojí to nesmysl a chovali se téměř vždy - z mojí zkušenosti - jako telata.
Jakože přijdeš s rezervací na čas k registračnímu pultu, pozdravíš, instruktor a paní za pultem se spolu baví o blbostech a očividně tě ignorují, to tlachání jim vydrží několik minut, takže už marníš rezervovaný čas - a pak se bez pozdravu zeptají "a co pro vás?"...
Tak pro takový přístup si můžu zajít do nádražní čtyřky po zavíračce a ne na střelnici mezi slušné lidi s rezervací.

Spořilov - není dostatečně světlý a odvětraný prostor, malé stavy. Nedoporučuju pro prvničky, pro chlapy na střílení v pohodě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti