Má smysl kupovat v podnikovce?



Hugo_T
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » úte 2. led 2024, 19:44

Zdravim Vas :)
Jsem cerstvym drzitelem ZP a mam v planu si jako prvni zbran koupit CZ P-10C OR. Moji otazkou je, zda ma smysl tuto zbran jet koupit do podnikovky CZUB v Praze a to z duvodu lepsiho vysvetleni zachazeni/udrzby a pripadnemu naslednemu reseni reklamaci? Nebo mi vsechny potrebne informace daji v jakekoliv jine prodejne a je jedno, kde to koupim? - jsem z Brna a cesta do Prahy mi vylozene nevadi, jen nevim, jestli to ma smysl.

Diky za odpovedi ;)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#2 » úte 2. led 2024, 20:24

ahoj, nemá smysl kvůli tomu cestovat...
žádný lepší servis Ti tam neposkytnou (leda bys chtěl uplatnit slevu pro složky), tím méně lepší informace



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#3 » úte 2. led 2024, 20:29

nemá. Ohledně rozborky / úržby si to načteš tady na fóru nebo skoukneš na YT. Kup ji u vás nebo se ti chce s příp. reklamací jezdit přes půl republiky ? Mělo by to smysl u nějaké "exotiky", kterou nikde jinde neseženeš, ale ne u CZUB produkce (kterou seženeš na každém rohu). Vyber si kus, který nemá zjevné vady a je dobře slícovaný - s minimálními vůlemi mezi rámem a závěrem. Víc proto asi udělat nemůžeš (ale nejsem expert na CZUB, někdo z místních ti určitě poradí). Když chytneš peška, tak před ním tě neochrání ani podnikovka v Praze :lol:



Hugo_T
Příspěvky: 6

Příspěvek#4 » úte 2. led 2024, 20:47

Super, diky za odpovedi :)



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#5 » úte 2. led 2024, 20:55

Chjo, další novej majitel ZP co hned běží pro P10, to je diagnóza. V okolí jsme to takhle měli 4 a 3 té koupě litujeme. Určitě bych kvůli tomu nikam nejezdil. V Brně je několik prodejen, kde ti ji objednají z konfigurátoru, takže budeš mít úplně funglovku. Vybírat z více kusů v podnikovce tak, aby vše lícovalo a bylo ok už dost napovídá o kvalitě...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#6 » úte 2. led 2024, 20:59

Jediný smysl by to mělo tehdy, pokud bys chtěl vybírat kus podle lícování, jak už tu bylo uvedeno, protože v podnikovce budou mít asi největší zásobu zvoleného modelu. Jenže na strikeru s plastovým rámem a zamykáním do okýnka není moc co vybírat. Kup tam, kde domluvíš slevu a kde to budeš mít blízko. Někde můžeš dostat slevu na členství v Lexu, jinde třeba náboje zdarma. Nic z toho nedostaneš v podnikovce.

K volbě značky a modelu se radši vyjadřovat nebudu, každý sám svého štěstí strůjcem jest,takže věřím, že sis vybral po zralé úvaze a přeji hodně štěstí. Hlavně pistoli nešetři a pořádně střílej.



Hugo_T
Příspěvky: 6

Příspěvek#7 » úte 2. led 2024, 22:52

No rozhodoval jsem se mezi p10 a glockem 19. Z obojiho se mi strili dobre, ale z p10 kapku lip. Hlavnim duvodem meho vyberu ale je, ze glock se mi fakt nelibi a p10 fakt jo :D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#8 » stř 3. led 2024, 06:29

Naprosto chápu. Mít takto postavené rozhodování, viděl bych to stejně. P10c není chyba. Nějak se začít musí. Dej pak vědět, jakou jsi usmlouval cenu, případně, co jsi dostal v ceně navíc.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#9 » stř 3. led 2024, 06:57

Když už podniková prodejna CZ nedával by z Brna větší smysl přímo Uherský Brod?
https://prodejnaub.czub.cz/Kontakty-ote ... a-a2_0.htm

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#10 » stř 3. led 2024, 08:13

Pokud je z Brna, doporučím Armed na Palacké nebo Wildgame na Řípské. Ve Wildgame mají asi největší výběr. Určitě bych u první zbraně zvážil a vyzkoušel i jiné typy, např. Walther PPQ/PDP, HK apod. Obě prodejny dávají slevu na Lex.
Z výběru tazatele vidím výhodu Glocku v tom, že bude spolehlivě fungovat, náhradní díly jsou na každém rohu a není problém s příslušenstvím. U P10 je to bohužel sázka do loterie. Nemusí řešit žádné problémy, nebo se mu bude vysírat a nakonec si stejně koupí Glock.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#11 » stř 3. led 2024, 09:34

Ano, moc pěkně napsáno P10 je diagnóza. Tady je přesně vidět, jak funguje marketing a CZUB jsou docela uspěšní vymývači mozků, kup si bože za stejne peníze HKčko nebo snad i Glocka jako, že ho nesnáším.



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#12 » stř 3. led 2024, 09:44

A taky to krásně ukazuje to, jak funguje internetové fórum. Tazatel se ptá, jestli má cenu jet do podnikovky, nebo jestli to vyjde jinde nastejno a odpověď je "kup si Glocka"... jako vždycky :roll:



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#13 » stř 3. led 2024, 10:11

jenže ona je to dobře míněná rada. HK nebo Glock jsou prostě jinde. CZUB bych za sebe kupoval jedině v případě, že nic jiného nebude existovat. :D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#14 » stř 3. led 2024, 10:16

Nesouhlasím. Tazatel dostal odpověď, že výlet do podnikovky se nevyplatí, protože nezíská žádnou přidanou hodnotu. (Uznávám, že hodinová přednáška na téma rozborky zbraně pro někoho může být užitečná a s mým výrokem nebude souhlasit.)
Nadto, protože tazatel uvedl jako důvod návštěvy nákup P-10, mu bylo doporučeno, aby tento nákup zvážil, protože CZ je sázka do loterie. Sám uvádí, že má čerstvý ZP a měla by to být jeho první zbraň. Myslím, že pokud dostane upozornění, že jeho nákup nemusí skončit radostí, ale krutým bolehlavem, je imho férový. Doporučení na Glock je v tomto případě asi první v pořadí, protože:
- náhradní díly jsou dostupné prakticky všude a bez problémů
- cena je +/- stejná
- cena zásobníků je +/- stejná, jako u CZ, jsou dostupné
- na trhu je nepřeberné množství příslušenství
Tazatel může ještě chvíli počkat a investovat do získání více zkušeností, např. si vyzkouší Walther, HK, Sig. U těchto zbraní je alespoň pro mě limitující dostupnost náhradních dílů bez čekání nebo cena zásobníků klidně atakující 2000 Kč za kus. Pokud by ale tazatel nosil svoji zbraň jednou za rok na Boží hod na střelnici, ty dva zásobníky v kufříku mu budou stačit a toto nebude muset řešit.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#15 » stř 3. led 2024, 10:23

Když už, tak bych spíš zvažoval si zajet přímo do Uherského Brodu.
Jak píši ostatní prakticky to smysl nedává. Ale pokud chceš, tak pro nějaký pocit, že si koupíš pistoli přímo u výrobce, tak proč ne ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti