Má smysl kupovat v podnikovce?



bbobb
Příspěvky: 357

Příspěvek#16 » stř 3. led 2024, 11:28

Z Brna bych tam teda nejezdil, ackoliv pani co tam prodavaji jsou z tech ~5 obchdu, kde jsem po Praze kupoval, asi 'nejmilejsi'. Mozna jeste v QINS pro GP a docela v Armedu.
Jinde jsem mel parkrat pocit, ze svym nakupem prodejce spis obtezuju, zatim co tady s vami kolem toho i dost pokecaji. Cekal bych, ze do reklamace se to projevi obdobne.

Jinak ja jsem teda treba priklad te 'diagnozy' asi. Proste podle internetu je Glock nejlepsi, HK je jeste lepsi, jen o tom malo lidi vi atd. atd. Ja jsem na noseni prodal Glocka, koupil P10 (i kdyz 43x a P10m, ale tu by ti mistni poplivali myslim jeste 3x vic, nez P10C vs. G19 :D ) a jsem s tim vic nez spokojenej. Vyber si podle sebe, stejne to vzdycky muzes prodat a koupit neco jinyho se ztratou v hodnote 2-3 navstev strelnice.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 696

Příspěvek#17 » stř 3. led 2024, 12:00

Hugo_T píše:No rozhodoval jsem se mezi p10 a glockem 19. Z obojiho se mi strili dobre, ale z p10 kapku lip. Hlavnim duvodem meho vyberu ale je, ze glock se mi fakt nelibi a p10 fakt jo :D


Tohle ti podepisuji, člověku se ta věc hlavně musí líbit a mít z toho super pocit a je úplně jedno co to je.
Zbraně jsou spotřebák, co stojí pár tisícovek, jen někteří z toho dělají něco víc něž jsou třeba mobily, které měníme každý rok a stojí obdobně.

Zajdi do nejbližší prodejny a udělej si radost.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#18 » stř 3. led 2024, 15:36

Jasně, každý tu může tlačit to, co jemu zrovna teď vyhovuje. Ale tak otázka nestojí, takže se držme tématu.

Hlavní je vzít to, z čeho bude radost, už dopředu. Tak mu ji nekažte. Radost ještě zvětší to, když udělá dobrej kšeft. Líná huba holý neštěstí, volná konkurence a ceny smluvní. Tedy chce to se nebát cenovek, obvolat blízké prodejny a zeptat se na cenu, slevy, náboje v ceně zdarma, pouzdro... Cokoliv, co bude mít smysl.

Já bych si taky P10c nekoupil, ale na druhou stranu musím říct, že když jsem s ní párkrát střílel, tak neurazila. Ergonomicky mnohem lepší než G19.

Takže ho nechte a mějte radost s ním, že to dotáhl tak daleko, že si může v krámě koupit první pistoli. Zas o jednoho víc. A to se počítá.



Hugo_T
Příspěvky: 6

Příspěvek#19 » stř 3. led 2024, 20:04

Prvne chci podekovat vsem za jejich prispevky a zpravy (vcetne SZ). Do Prahy na vylet nepojedu :D.

Ta valka mezi CZ a Glock skupinou mi trochu prijde jako jako valka mezi vlastniky BMW motorek a zbytkem znacek, kdy obe skupiny tvrdi, ze jejich znacka je nejlepsi a zbytek kram. :D

Ale dam teda na vas a pujdu jeste obe pistole vyzkouset pred nakupem na strelnici.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#20 » stř 3. led 2024, 20:41

Střílet budou obě stejně a pokud jedna hůř, nebude to zbraní, ale tvýma rukama. Jako začátečník ani nebudeš vědět, co je pro tebe důležité a proč. Až to zjistíš, koupíš si vhodnější pistoli. A pak třetí. Čtvrtou... Pokud budeš střílet.

Pokud střílet nebudeš, je taky jedno, co si koupíš teď, protože ležet ve skříni umí obě dvě taky naprosto stejně.

Nebech se tu nikým zviklat, lepší názor, než máš teď, stejně mít nebudeš ani po vyzkoušení obou.

Nicméně, pokud budeš chtít zkoušet, tak už dává smysl vybrat takovou prodejnu, která, pokud v ní koupíš, tě nechá zkoušet zdarma. Většinou formou zaplať zkoušení a když koupíš, odečteme ti to z ceny zbraně.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#21 » stř 3. led 2024, 23:06

První pistole musí být taková, která ti udělá radost, bude se ti líbit, budeš ji rád držet a budeš se těšit na střelnici. U mě to byla taky P10c.



MojeTikka
Příspěvky: 1613

Příspěvek#22 » čtv 4. led 2024, 20:50

Prvni pistole je jak prvni zenska. Nezapomenes na ni, ale nezustanes u ni. Nechte ho, at taky nastoupi na konec toho vlaku, ve kterym uz mnozi mnoho let jedete a proleze si vagonky jeden po druhym. Zkusenosti nenabere s jednou zbrani. Moje prvni byla CZ75. Mam ji tricet let i kdyz z ni uz prakticky nestrilim a je prekonana.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#23 » pát 5. led 2024, 08:17

Nebo si pročte v tuto chvíli 257 stránek vlákna, věnovaného této zbrani - viewtopic.php?f=16&t=7988.
Když už to zde je, proč tam nezačít ;)



Hugo_T
Příspěvky: 6

Příspěvek#24 » pát 5. led 2024, 08:50

Tim proctenim jsem zacal a prectl vse, ne jen na tomto foru :D a vysledek je, ze pro nekoho je to krap a pro nekoho laska :D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#25 » pát 5. led 2024, 16:36

... a tak je to se vším. Už jsi ji koupil?



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#26 » pát 5. led 2024, 19:27

Ono je taky dobry se podivat co na konkretni zbran rikaji v cizine. U nas je obcas zvlastni zvyk kritizovat cokoliv z domaci produkce.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#27 » pát 5. led 2024, 20:53

Ono nejde o kritiku ale o to když mám na prodejně 10 druhů pistolí ale jedna značka má hromadu reklamací. Prodávám už dlouho a vím co už v obchodě nenabízím a nabízet nebudu. Co se týče kvality CZUB tak jen orientačně ... Měl jsem zbraň kulovnici CZ 550 a problém s pažbou, 2x praskla, pak při střelbě upadla muška ( povolily se šroubky - pak se mi dostala ta samé puška ovšem výrobce ne CZUB ale CZ Kansas city USA a už pohledem to bylo o něčem jiném .... Vezmi třeba škorpion EVO .... reakce různé ale všichni shání doplňky , nová spoušť nebo tohle nebo tamto a ve výsledku jen nedodělek CZUB a udělaj si sama doma .........

Nováčkovi se radí jen v tom aby si nekoupil kus šrotu když za stejné peníze může mít lepší a kvalitnější zbraň, která má jen v zakladu 50 tisíc výstřelů a životnost okolo 100 tisíc oproti životnosti CZ P10 která je na nějakých 15 tisících

Omlouvám se za OT

Jeden článek viz foto :
Obrázek



Hugo_T
Příspěvky: 6

Příspěvek#28 » úte 16. led 2024, 13:36

Tak to dopadlo tak, ze jsem si nechal poradit tak na pul, resp na 1/3 :D . Hned po prevzeti ZP/NP jsem bezel do nejblizsi prodejny, kde byla pistole skadem a dostal jejich beznou slevu odpovidaji cca jedne krabicce naboju. Nabidka byla i lepsi (za coz tu dekuji :) ), ale musel bych na ni cekat, coz od konce rijna, kdyz jsem dostal napad si ZP udelat, se mi uz nechtelo.
Snad me tu nezavrhnete, ale P-10C OR nakonec vyhrala :D Prvnich cca 800 ran vystrileno bez jedineho problemu a netvari se, ze by se mela rozpadnout :)

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 65

Příspěvek#29 » úte 16. led 2024, 13:45

800 ran? :-D Teda čumím, že jsi tomu tak pořádně naložil. Tak ať dělá radost :)



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#30 » úte 16. led 2024, 13:53

Já bych k tomu řekl, že jde o typickou libůstku na odborných serverech. Ke všemu se dá říct pozitivní i negativní a doložit to.
Navenek to může vést k dojmu, že všechno je špatně, nebo že je strašně těžké neudělat chybu. Ale v podstatě bych řekl, že je to spíš naopak. Že vlastně je probém spíš koupit nový aušus. Určitě se dá v případě jednoho konkrétního hlediska seřadit výrobky i objektivně, ale to hledisko nebývá jen jedno a ve výsledku se u většiny nákupů nakonec řeší to, jestli mnou preferovaný výrobek není vysloveně špatný nebo u někoho ještě zbytečně drahý. A kdo začíná, má taky nevyhraněné požadavky protože ty zrají se zkušenostmi. Jako u všecho ostatního.

Já jsem kdysi ve tvé situaci koupil GP, proto, že CZ modely 07 a 09 mi tehdy přišly takové bakelitové, ohebné, fabrika měnila výrobní program a nechtěl jsem být zkušebním králíkem, kdežto GP byla tuhá a konkrétní model jsem vybíral tak, že jsem si ji nechal vyskládat a postupně jsem je bral do ruky a která sedla nejlíp, tu jsem vzal. Glock se mi nelíbil a HK se mi sice držela nejlíp, ale cena a ke GP mám v místě servis, kdybych potřeboval.

Asi kdybych vybíral něco do špíny, volil bych buď starého Makarova nebo Glocka. Kdybych chtěl na mířenku, tak Shadow.... já jsem chtěl lehčí univerzál i k nošení.

A ještě k té životnosti. Samozřejmě čím víc, tím líp, ale 100 000 ran, to je nábojů za půl milionu Kč, dnes i víc.

Prostě je to odraz nějakého aktuální kontextu. Ať se daří .. ono to stejně nebude poslední nákup, bych si tak tipl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti