Střelnice - Praha



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#31 » pát 13. led 2012, 11:09

Krhanice je pouze klubová, nekomerční střelnice. Nečlen SSK Krhanice tam může jen na pořádané závody nebo na pozváni člena. http://ssk-krhanice.cz/



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#32 » pát 20. led 2012, 22:47

To jsou na tom tak dobře, že nepotřebují žádný vedlejší příjem, třeba v létě, třeba jen o víkendech, když je v okolí spoustu střelby chtivých Pražáku, chatařů ! Četl jsem ty poplatky, pro členy, docela dost peněz ? To trochu zavání nomenklaturou, ale nechci opravdu nikoho urážet, asi vědí, co dělají ??? To Kamenný Přívoz, to byla paráda !!!



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » sob 21. led 2012, 20:55

Z Pražských střelnic mám zatím vyzkoušenou jenom střelnici Magnum ale zase jsem s ní maximálně spokojený. Vstřícní lidé, dost místa a vůbec příjemné prostředí. Akorát co jsem tak slyšel moc nemusí "rychlostřelce", prý kvůli klidu duše blízkého okolí :)

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#34 » sob 21. led 2012, 21:12

Ještě funguje střelnice RAMBO? Bylo to na florenci ve sklepě pod prodejnou téhož jména ????

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#35 » sob 21. led 2012, 21:22

Dávno nefunguje, ale na Sokolovské ul., 1OOm směrem od Flotence do Karlína dobře funguje střelnice AVIM.



cover72
Příspěvky: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » sob 25. úno 2012, 12:47

Ve "střelecké mapě" mi chybí střelnice Třebotov, cca. 15 minut jízdy z Prahy 16.
http://www.strelnicetrebotov.com
Chodí tam spíše myslivci, ale je tam i menší pistolová střelnice; jak o ní neví moc lidí, bývá tam volno. Otevřeno mívá spíše přes víkend, já jsem tam párkrát byl v neděli. CZ858 nedovoluje.



rocky77
Příspěvky: 99

Příspěvek#37 » ned 30. pro 2012, 08:37

Zdravím všechny,

jsem zde nováček a abych zbytečně nezakládal nové téma, dovolím si pokračovat zde.

Strávil jsem týden na fóru, abych získal co nejvíce informací, přesto bych potřeboval s jednou (časem možná s vícero :-)) věcí pomoci:

Chci si pořídit ZP sk. E (ano, vím, že se mohutně doporučuje udělat k E min. ještě B, ale jak jsem o tom přemýšlel, zatím pro B opravdu nevidím použití - abych mohl zbraň nosit u sebe, střílet z ní na střelnici, střílet na střelnici ze zde půjčených zbraní a kupovat střelivo do mých zbraní, k tomu mi E stačí...o účasti na soutěžích či nákupu střeliva i pro jiné než moje zbraně neuvažuji, proto jsem zatím přikloněn spíše variantě jen E) a jde mi o toto: chtěl bych poradit (doporučit) střelnici v Praze, kde bych mohl absolvovat přípravný i kurz i zkoušku odb. zp. samotnou... Na webu jsem samozřejmě takové našel, ale nedokážu posoudit jejich kvalitu, výhody a nevýhody... Navíc si nejsem jistý (vzhledem k různým informacím na webu), zda si v rámci Prahy skutečně mohu zvolit střelnici dle svého výběru a PČR to bude respektovat?

Vzhledem k trvalému bydlišti na Praze 10 bych zřejmě měl být na zkoušku poslán do Čestlic, ale jelikož nemám auto a MHD je trochu z ruky, úplně se mi tam nechce... Zaujal mne Střelecký servis (Rajská zahrada), ale v několika příspěvcích jsem zaregistroval, že zkouška tam nebyla úplně snadná (tedy že byla náročnější než jinde)...

Suma sumárum - potřebuji doporučit střelnici v Praze, kde budu moci absolvovat kurz i zkoušku, abych kurz (a případně nějaké hodiny navíc) neabsolvoval jinde, než kde budu skládat zkoušku... Díky moc.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#38 » ned 30. pro 2012, 10:39

To rocky77....
1.zajděte si na Vaše / dle trval bydliště / místně příslušné odd zbraní Pčr , a zeptejte se na termíny a místa konání zkoušek odborné způsobilosti pro získání ZP, termíny na první měsíce 2013 jsou obecně známy od začátku listopadu, vědí je samozřejmě i na patřičných střelnicích /viz např. Vámi zmiňovaná střelnice Černý Most -Rajská Zahrada a jejich web stránky kde termíny , předpokládám pro Prahu 9, jsou ,kde také najdete odpověď na Vaši otázku , jak se přihlásit ke zkoušce odborné způsobilosti "jinam" ,než trvalým bydlištěm patříte-čili ,ano lze to od roku 2011Pčr na žádost a ze zákonných důvodů umožňuje -Jak je to mezi jednotlivými "Prahami" s postupováním zkoušky -musíte zjistit na svém odd pro zbraně Pčr ,Akceptovat-povolit Vám to může pouze a jen Vaše místně příslušné odd zbraní Pčr na základě žádosti o postoupení - a pouze ze zákoných důvodů !!!což znamená ,že v Praze asi nee :) a, asi bych neargumentoval tím, že nemám auto, nechce se mi , nebo nevím ,jak se dostat mhd do Čestlic :roll: / neb zákoné důvody pro " postoupení" jsou dané, ale zkuste to , třeba je to v rámci kraje Praha běžné a možné ...
2.co se náročnosti zkoušky týká, tak,- to je závislé vždy a jen na zkušebním komisaři,kterého si vybírá opět Vaše místně příslušné odd zbraní Pčr ,což znamená, že náročný komisař se v rámci Prahy/kraje/ může objevit na kterékoliv střelnici , kam si ho odd.zbraní Pčr objedná....samozřejmě ,že jednotlivá pražská odd policie pro zbraně a bezp.m. spolupracují-objednávají si zkušební komisaře ,se kterým, se, jak to říct a nepsat ..."mají rádi" ...
3.Ke konkretní zkoušce leden 2012 Rajská Zahrada-ano byl to skutečně jeden z nejnáročnějších zkušebních komisařů / i dle dohledu Pčr i p. Ondry / , na každého měl 30minut na "bezpečnou manipulaci"a v rámci přípravy zbraně a střeliva před střelbou ,-šel s některými otázkami do hloubky, hlavně co se týká bezpečnosti zacházení se zbraní a střelivem, dopodrobna chtěl závady při střelbě a řešení... B,E rozebírali i dlouhé, B stříleli i malorážkou...
Ti co absolvovali 2dny před zkouškou kurz u p.Ondry-střelecký servis, střelnice Rajská Zahrada tak pokud mne paměť neklame udělali všichni... celkové výsledky byly z 20/15 udělalo

4. Skutečně idealní je kurz dělat tam, kde budete mít zkoušku- ,není však od věci se připravovat nejen tím "kurzem", ale i případnou vícenásobnou návštěvou jiné střelnice a s instruktorem probrat bezpečné zacházení a střelbu, idealní je Avim Sokolovská na metru....
Instruktorů máte na zdejším webu na výběr dost, a dělají to pro rozšiřování střelecké veřejnosti,nikoli pro zisk,platíte tak jen střelnici,terče, střelivo.....
5.Kurz u p.Ondry na střelnici Rajská Zahrada jsem absolvoval ,a doporučuju ho, tolik různejch modelů a variant Cz75 už v životě mít v ruce nebudu...
tak snad alespoň něco zodpovězeno
hodně štěstí u zkoušek a do Nového roku vše nej
garf



rocky77
Příspěvky: 99

Příspěvek#39 » ned 30. pro 2012, 17:30

Díky moc za info...

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#40 » ned 30. pro 2012, 18:52

Střelnice pod nádražím, stanice tram.č. 11 - Plynárna Michle, správce Jar. Kubálek, tel.: 725 867 245, informuj se, kurzy dělají,

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#41 » ned 7. črc 2013, 15:53

K panu Ondrovi jdu zítra na přípravu a jsem zvědavý. Bohužel k němu pak nebudu moct chodit trénovat (což je docela škoda, protože bydlím asi půl kilometru od něj), protože ceny za hodinový pronájem pal postu u něj jsou trochu mimo moje možnosti. :( Bohužel v Praze moc dostupných střelnic není. Trmácet se až na Spořilov nebo na Suchdol (škoda, že jsem si neudělal ZP ještě na VŠ; měl bych to ze školy blízko) se mi nechce. Ta střelnice na Florenci mě láká, ale 18 m je docela málo i na pistoli, ne?



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#42 » ned 7. črc 2013, 18:25

Já byl s kurzem u p. Ondry moc spokojenej. Dělal jsem tam i zkoušku a podařilo se.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#43 » ned 7. črc 2013, 22:37

Bohužel pan Kubálek v Michli je již dost dlouho po smrti.
Teď je tam záskok, mobil platí, kurzy dělají, jen tam nejsou opravdu každý den, nutno vše dohodnout mobilem.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » pon 8. črc 2013, 09:34

Záskok na Spořilově se jmenuje František a tohle fórum čte ;)

S otvíračkou je to tak, jak píše "Bohuliby". Jsme na to dva a oba chodíme do zaměstnání. Přes prázdniny je možné se domluvit kdykoliv navečer a celé víkendy.

Jen prosím volejte - 725 867 245

Info o stavu otevřeno se budu snažit dávat na web http://www.ulovcihohuberta.cz/ a na FB https://www.facebook.com/pages/St%C5%99elnice-Spo%C5%99ilov/167367829949869?ref=hl

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#45 » pon 8. črc 2013, 21:08

Tak jsem se vrátil od pana Ondry ze střelnice na Rajské zahradě. Instruktor je naprostý profík, a stejně tak pan Ondra. Celou dobu při manipulaci se zbraní dávali pozor a upozorňovali na chyby. Všechno podrobně vysvětlovali. Mám trochu rozpačité pocity akorát ze střelby, ale to byla moje chyba. Prvních pět ran v černém. Dále tři v bílém a dvě mimo, takže nic moc. Všechno na 15 m. Jen mě trochu mrzí, že jsme nestříleli z brokovnice. Jinak ale super! Myslím, že nás připravili, jak nejlépe to šlo. Takže oběma velký dík! :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů