Silné oko

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#61 » čtv 28. dub 2016, 08:11

Dominantní oko je prevít ale mířit "křížem" je fakt blbost. Na mířenou používám jedno oko, druhé ale nezavírám zcela, jen mhouřím, stejně jako při IPSC, pokud střílím na delší vzdálenosti. Když je to do cca 10 - 15 m mám obě oči otevřené. Lze to natrénovat. Když se začne hlásit druhé oko jako dominantní, jednoduše ho musí přimhouřit.
Pokusil bych se změnit dominanci oka, to křížení je na houby. Ať si Nalepí si na levé sklo brýlí zálepku a suší...a suší. Nemusí ani na střelnici.
...také se mi stávalo, že se mi občas jako dominantní hlásilo levé oko (jsem pravák - přeučený)...odnaučil jsem ho to :)



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#62 » čtv 28. dub 2016, 08:25

Proč mířit křížem je blbost ? Mě to přijde normální samozřejmě u dlouhé to nejde ale u krátké v tom nevidím problém ...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#63 » čtv 28. dub 2016, 08:36

HV: Mě to taky nepřijde divný, naopak pravá ruka a levé oko je jediná kombinace, kdy mi to funguje. Střílí takhle spousta závodníků. Když máš překříženou lateralitu, tak by mě zajímalo, jak bys to chtěl tréninkem změnit.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#64 » čtv 28. dub 2016, 08:40

Mam to stejne jako pitrsm uz od vzduchovky zaviram leve. Nastesti svou vlastni pistoli budu mit az pristi tyden, takze se hned zacnu ucit s obema otevrenyma.
K tomu krizeni, ono je prece prave oko spojeno s levou hemisferou a naopak ne ? I kdyz teda nevim co to ma co delat s pravactvim a levactvim :D



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#65 » čtv 28. dub 2016, 08:44

A nešilháte u toho, když koukáte oběma? :-D



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#66 » čtv 28. dub 2016, 09:21

Kencui: Jedná se o dominanci oka. Levák má obvykle dominantní levé a naopak. Pár procent lidí to má jinak, ale ničemu to nevadí, jen se ta většina občas diví. Jak píše Paulus v úvodním příspěvku, ten jeho známý míří křížem a střílí excelentně. Tak proč to řešit.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#67 » čtv 28. dub 2016, 09:29

Pokud křížená dominance oka nevadí, pak s tím asi můžete vydržet. Pokud dominance není "tvrdá" zcela určitě se dá změnit. Já jsem toho příkladem. Jde jen o to jak to koho limituje při dynamické střelbě - omezené periferní vidění. Mě to vadilo, proto jsem se to snažil změnit.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#68 » čtv 28. dub 2016, 10:15

Ja muzu mirit obema, tj zbran na prave i leve strane :)



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#69 » čtv 28. dub 2016, 20:57

HV: To mužu potvrdit přesně jak píšeš ja měl uplně stejny problem z pistoli ještě daš ale z dlouhou to nešlo tu bych si v pažbě musel vyřiznout misto pro hlavu ale trenink a už koukam do pušky jak se ma



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#70 » sob 30. dub 2016, 10:58

no ja jsem takovej napul mam to křizem pistoli mam jako levak pravym okem a je to perfektni a pušku musim levym protože tam to prave proste nenarvu takže pušku nemam uplne idealní

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » sob 30. dub 2016, 14:49

Připojuji se k dotazu: proč je křížení blbost? Sám to mám do kříže - silná pravá, koukám levým. Řídící oko se mi nikdy žádnými testy nepodařilo spolehlivě určit - prostě to tak mám a opačně nemůžu. U mizerných střelců jako já je to ovšem asi jedno. Obě otevřené taky nemůžu, ale to je záležitost cílebé střelby - při reálném konfliktu na krátkou vzdálenost by asi nikdo oko nezavíral, takže ty diskuse o tom, jestli zavírat nebo ne jsou zřejmě zbytečné.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#72 » sob 30. dub 2016, 17:05

Kdyz mas oko krizem blokujes si periferni videni vice nez je tomu pri spravne verzi. Vetsinu lidi to ve vykonech limitovat nebude. Pokud budes strilet vic a budes se chtit umistovat, pocitis procenta, ktera tim ztracis.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#73 » sob 30. dub 2016, 17:12

podle me je nejlepsi strilet (aspon s kratkymi zbranemi) obema ocima otevrenymi, chvyly je to neprijemne ale pak je to vyhodne a postupne (alespon u me) se clovek na to prestane soustredit a vi intuitivne ze ma miridla srovnane na cily.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#74 » sob 30. dub 2016, 17:18

...chvyly...Vážně?

Odesláno z mého MI 2SC pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#75 » sob 30. dub 2016, 18:20

K čemu přesně potřebuju periferní vidění při mířené střelbě?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů