CZ P-09

Glock a spol.


Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#241 » čtv 23. čer 2016, 06:06

Myslím že normální to není, vypadá to na reklamaci. Viděl jsem na předváděčce CZUB jejich ostřílené zbraně a tohle tam neměli. Spíš byla oleštěná spodní plocha kontejnerku, a taky nerovnoměrně. Tohle není dobrá vizitka pro CZUB. Jěště zkontroluji svou P-07 ale zatím jsem si ničeho podobného nevšiml a to ji při čištění prohlížím pozorně. Je možné poslat CZUB fotku k okomentování, ale podle mě to je jistá reklamace.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#242 » čtv 23. čer 2016, 09:08

Ještě jsem zapoměl napsat že si nějak nedokážu představit jak k tomu vytažení hran došlo. Závěr při zákluzu koná přímočarý vratný pohyb a proto vzniká opotřebení celých ploch. Vytažení hran vzniká páčením v jiném než obvyklém směru. Ale ani to si nějak nedokážu představit ( a ani radši nechci) a hlavně mělo by vzniknout tak nějak na obou stranách.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#243 » pát 24. čer 2016, 11:22

Milan100: díky za názor. Napsal jsem na czub ale zatím bez odezvy. Počkám ještě příští týden a jdu reklamovat. To jak si napsal že závěr vykonává přímočarý pohyb je bezpochyby a proto tu závadu nechápu. Pochopil bych kdyby to bylo i na druhé straně, že závěr nevykonává přímočarý pohyb ale toto opravdu nechápu :idea: Je ale pravda že zbraň je pořád naprosto přesná a to mě udivuje.



Standa Orel
Příspěvky: 22

Příspěvek#244 » sob 25. čer 2016, 19:38

honzazd: Mám něco podobného na své po nějakých cca 1000 výstřelech. Asi to nemám až takhle vytlačené, ale náznak tam je. Evidentně je to exponované místo. Uvidím, jestli se to bude zhoršovat, nebo to už takhle zůstane. Jsem zvědav, co ti odpoví z CZUB. Podle mého je to způsobeno vykrojením závěru v tom místě. To by vysvětlovalo fakt, že je to z obou stran. Jen by mě zajímalo proč má závěr v tomto místě vykrojení a ještě jen na jedné straně. Každopádně moje je také přesná a žádné jiné problémy nemám. Zadní kolejnice, která drží závěr v rámu je bez zjevných známek opotřebení. Přijde mi, že si po té první 1000 tak nějak celkově sedla a všechno chodí hladčeji.



Standa Orel
Příspěvky: 22

Příspěvek#245 » sob 25. čer 2016, 22:38

Tady ještě přikládám fotky toho vykrojení závěru o který to drhne.
zaver2.JPG

zaver1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#246 » pon 27. čer 2016, 22:16

Tady jsou fotky mé P-07. Deformace hran kontejneru je tam taky patrná, otěr je vidět i hraně vybrání závěru. Nastříleno cca 1000 ran.
Picture_20164227104226.jpg
Picture_20164327104305.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#247 » úte 28. čer 2016, 05:46

Standa Orel: ano máš pravdu na vině je vybrání v závěru, to mě nějak nedocvaklo, je tam pro správnou funkci záchytu závěru. Vyndej rozborný čep - páku záchytu a jezdi opatrně závěrem vzad - vpřed. V hranatém okénku záchytu je vidět drážka závěru, vybrání se ukáže v zadní poloze závěru aby mohl záchyt nahoru.
Honzazd: dle mé zkušenosti může odpověď od CZUB trvat i tři týdny, ale vzhledem k tomu že to není prkotina tak by mohli reagovat rychleji. Hodně by mě zajímalo co ti k tomu řeknou a jestli to ochotně vyřeší, stále si myslím že takhle silné opotřebení je na reklamaci.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#248 » úte 28. čer 2016, 10:58

Má P-07 má cca 500ran teprve, ale náznaky tam jsou. zakreslil jsem do obrázku barevně která místa jdou do kterých. Nejopotřebovanější je červená. To je hrana při cestě závěru zpět. Zelená je při cestě vzad, modrá při cestě vzad na spodní straně, ale ta je minimálně. Myslím, že by stačilo, kdyby tyto hrany měly proti sobě náběh.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#249 » úte 28. čer 2016, 17:06

Ahoj. V pátek jsem dal na reklamaci. Z CZUB přišel mail, že to mám reklamovat u prodejce ani nechtěl poslat fotky. Jo a prodejce mě řek měsíc :evil: ještě že jsem si včera dovezl asi poslední exemplář v ČR UZKON-ZK18 :lol:

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#250 » úte 28. čer 2016, 20:08

Určitě se tu pak pochlub, jak to dopadlo ať máme představu i my ostatní.



Standa Orel
Příspěvky: 22

Příspěvek#251 » úte 28. čer 2016, 21:40

Milan100: Díky, je vidět, že jsem zelenáč. Ten záchyt závěru mě jaksi nenapadl.

honzazd: No jsem fakt zvědavej, co na to CZUB řekne, určitě se pochlub. Ale tipuju, že řeknou, že na funkci to nemá vliv, nebudou přeci riskovat, že jim to majitelé začnou houfně vracet a dožadovat se opravy... :(

Werewolf: Dík za super fotky, koukám, že se to teda týká i P07
Naposledy upravil(a) Standa Orel dne úte 28. čer 2016, 21:49, celkem upraveno 1 x.



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#252 » úte 28. čer 2016, 21:42

Budu to průběžně sledovat a počkám na vyjádření CZUB, možná to bude podobný případ jako s vyhazovačem.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#253 » úte 28. čer 2016, 22:32

V souvislosti s popisem závady uplatněte reklamaci v místě nákupu zbraně.
Pokud nebude Váš prodejce schopen závadu řešit osobně, budeme s ním záležitost komunikovat. Takhle se vyjádřily v CZUB.
dvdmann: Nedal jsem 16tis abych měl někde vymačkaný kvér to je jako bych si koupil odřený auto to nemá taky na funkci vliv.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#254 » stř 29. čer 2016, 05:13

Mam ji novou takze zatim nic, ale premyslim, jestli by preventivne nepomohlo malinko otupit hrany a mazat tyhle plochy medenou vazelinou.



Eneru
Příspěvky: 6

Příspěvek#255 » stř 29. čer 2016, 20:04

Moje P-09 po cca 2000 vystřelených nábojů, má tu přední kulisu stějně vymačkanou. Neřeším to, prostě klasické opotřebení provozem 09ky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: J.Reno a 12 hostů