Střelecké rukavice



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#16 » čtv 15. zář 2016, 11:10

Mám Helikon a taky v pohodě.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#17 » čtv 15. zář 2016, 11:32

vladan008 píše:Nejsou vhodnější bezprsté rukavice pro citlivější prst na spoušti?


Bývá tam taková ploška na střílejícím prstu pro větší citlivost.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#18 » stř 4. led 2017, 18:51

Mohl by někdo doporučit holčičí rukavice? Žena nedokáže natáhnout jakoukoli z mých pistolí. Prostě na to nemá ani sílu ani techniku, ale chce střílet.
Sháním lehké a přiměřeně levné střelecké rukavice na malou ruku.

P.S. Nedávejte mi prosím rady, jak co má nebo nemá dělat, aby to utáhla, a že přece... však vy víte.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#19 » pát 6. led 2017, 23:00

Nejmenší Mechanix rukavice by nešly? Mají na stránkách pdfko podle kterýho si člověk může přeměřit jaký by mu padly. Mám P-07 a drží se mi dobře. Když ji však chytnu s Mechanixama, tak je to jako bych se s tou pistolí už v tý ruce narodil. Střílí se s nima pohodlně a manipulace je taky v pohodě.



Karolína
Příspěvky: 1

Příspěvek#20 » pát 31. srp 2018, 12:38

Ahoj. Mám taky problém s natažení zbraně holýma rukama. Zkusila jsem to v tenkých kožených rukavicích a bylo po problému. Zvykla jsem si na ně tak, že už bez rukavic nestřílím a když , nemám tak přesné zásahy jako s rukavicemi. Doporučuji koupit co nejtěsnější , klidně o půl čísla menší vel. a pokud jsou kvalitní, po pár nošeních se krásně poddají rukám a sedí jak ulité. Mám většinu rukavic od zn, Junek a manipulace se zbraní mi nedělá problémy ani v jedněch. Dokonce se nejlépe cítím v dlouhých po lokty s tenkou hedvábnou podšívkou které normálně nosím i ven. Pořiď své ženě také takové a bude v nich honit parádu i mimo střelnici :D. Sice je to investice okolo 1000 až 1500 korun ale já na ně nedám dopustit.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#21 » pát 31. srp 2018, 15:21

Pokud máš problém se stažením závěru, představ si, že v nějakém paralelním vesmíru už je teď po tobě, protože jsi během noční vycházky parkem nestihla v kabelce najít a nasadit rukavice, abys nabila pistoli/vyřešila závadu, nebo jsi měla náboj v komoře, ale nebyla dost přesná, protože jsi byla zvyklá zacházet s pistolí jen v rukavičkách :D

Přítelkyně (cca 47kg) ze začátku nedokázala vůbec stáhnout závěr na mém SFP9 (full-size), ale učil jsem ji to tak dlouho (dohromady asi půl hodiny, max hodinu), až zjistila, jak na to a teď si dokáže nabít pistoli úplně sama. Je to jen o cviku a troufnu si tvrdit, že na to každá holka se zbrojákem sílu má a dokonce i některé bez něj :lol: Třeba si teď myslíš, že z pistole budeš stejně střílet jen na střelnici, ale rozhodně bych nechtěl být v tvé kůži, pokud bys jednou zjistila, že ses pletla. Chce to akorát trochu posušit u Ulice, nic víc ;)

P.S.: jinak proti rukavicím nic nemám, ale myslím, že by první měl člověk umět střílet bez nich, protože holé ruce, ať už suché, zpocené, silné nebo slabé, bude mít člověk vždycky a rukavice jsou jen doplněk, který nemusí být vždycky po ruce.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#22 » sob 1. zář 2018, 07:23

vosicz:
to bych neřešil, třeba zbraň vůbec nenosí. Ostatně je zajímavé, že se někomu lépe střílí v rukavicích, sám si na ně jeden dva výstřely musím zase zvyknout, když střílím v zimě na otevřené střelnici. A grif, že se závěr neovládá jednou rukou, ale (u praváka) levá k sobě, pravá dopředu jak už popisoval vojenský manuál ke Coltu 1911 :-) ... zvládnou i ženy bez problému.

WalrusInAnus:
Mimochodem je ze srandy jsem objednal z eBay nějaké rukavice, vypadají celkem ok a jsou tam i ve fakt malých velikostech. Stojí pár korun, tak se tam zkus mrknout.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#23 » čtv 13. pro 2018, 15:21

Mate prosim nekdo tip na nejake tenke, ale odolne rukavice? Nemam problem s natahovanim zaveru, ale kdyz strilim delsi dobu, tak ruce trpi...pri ladovani zasobniku atd. a taky se spini...tak bych chtel zkusit neco, cim je ochranim.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » čtv 13. pro 2018, 15:58

MECHANIX Original Covert..?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#25 » čtv 13. pro 2018, 17:04

Ty jsou vycpany, nejtenci jsou mechanix fastfit antistaticky, maji je na alfatactical jako rukavice mechanix fastfit cerne



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#26 » čtv 13. pro 2018, 18:54

nebyly by nejlepší nějaký takovýhle?
https://www.on-design.cz/rukavice-brita-
Jsou tenoučký a absolutně bez nároku klouzat.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#27 » čtv 13. pro 2018, 20:09

Dobre jsou jezdecke, nejlip roeckl, ale cena cca 700. Vyborny cit na spousti, stejne jako clovek potrebuje na koni. A i ty tenke slusne hrejou



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#28 » čtv 13. pro 2018, 22:56

Diky vsem za tipy.

Ty Mechanix Fastfit jsou i v ARMED

https://www.armed.cz/rukavice-mechanix- ... land-camo/

A vubec, vyber je tam slusny:

https://www.armed.cz/takticke-rukavice/

to Serz:

Ty Roeckl, mas zkusenosti s nejakym konkretni modelem?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#29 » pát 14. pro 2018, 09:48

Ty co si poslal nejsou antistaticky, ty antistaticky jsou jeste tenci



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#30 » pát 14. pro 2018, 11:19


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů