Novela evropske smernice o zbranich

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#871 » pon 28. lis 2016, 07:38

Mám od Teličky (do písmene) tu samou odpověď.
Třeba ji má přednastavenou jako automatickou :?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#872 » pon 28. lis 2016, 09:04

Asi jo. Dneska jsem to našel v poště taky. No tak uvidíme, jaké permanentní úsilí vynakládá. Jen doufám, že tím správným směrem v náš prospěch.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#873 » pon 28. lis 2016, 11:28

Tak už mi odpověděl i Tomáš Zdechovský:
"Vážený pane Kaucký,

Velice Vám děkuji za Váš email a podporu, věřím, že se nám podaří návrh Komise zvrátit ve prospěch legálních držitelů zbraní.

S pozdravem

Tomáš ZDECHOVSKÝ

Poslanec Evropského parlamentu
Member of the European Parliament
tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu.....
ASP 06F361
Rue Wiertz
B-1047 Bruxelles
Phone: +32 (0) 2 28 45780
Fax: +32 (0) 228 49780 LWO T09050
Avenue du Président R. Schuman
F-67070 Strasbourg
Phone: +33 (0) 3 88 1 75780
Fax:+33 (0) 3 88 1 79780"

Ale máte pravdu, něco jiného může být odpověď a něco jiného skutečné jednání dotyčného. Znám to dobře z jednání s našimi politiky ohledně jiných zákonů, kteří slíbí kde co, jen aby se mne zbavili a udělají pak pravý opak :-(
Ale zatím osloveným europoslancům/kyním nechci křivdit a vím, že někteří se opravdu snaží.

PS. Omlouvám se za porušení barvy v předchozím příspěvku. Je koncec roku a mám zase termíny, tak jsem si to v tom fofru neuvědomil ...



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#874 » pon 28. lis 2016, 12:17

Tak další odpověď, bohužel trochu pesimističtější, ale o to realističtější:
"Vážený pane Kaucký,
děkuji za Váš podnět a podporu.

Stanoviska držitelů zbraní z ČR a vládní pozice mi jsou dlouhodobě a dobře známy – dostávám velké množství emailů, zúčastnil jsem se schůzky se zástupci Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX z.s. a konzultoval jsem Ministerstvo vnitra ČR.

A snažil jsem se je maximálně zohlednit (spolu s českým kolegou a kolegyněmi) ve své politické skupině ALDE a pak ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) Evropského parlamentu, ve kterém působím. 9.5. t.r. jsme ve výboru schválili jeho stanovisko, které považuji za pozitivní posun od návrhu Komise.

Stanovisko tohoto výboru bylo podpůrné pro věcně příslušný a rozhodující výbor v této věci - Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Ten přijal následně svou pozici (a de facto pozici EP pro jednání mezi institucemi EU), která také představuje významný pozitivní posun. Jeho členkou je kolegyně Dita Charanzová, která je i zpravodajkou naší politické skupiny k návrhu směrnice a z tohoto titulu se účastní i finálních jednání o textu mezi institucemi EU (Rada EU zastupující členské státy, Evropský parlament a Evropská komise). Snaží se požadavky z ČR s podporou naší politické skupiny, která si je vzala za své, velmi usilovně prosazovat. Skutečností ale je, že toto stanovisko je v EP menšinové (a jak známo, nesdílí je ani Rada ani Komise). Kdyby i ostatní politické skupiny v EP více zohlednily připomínky z ČR a zároveň ČR získala více spojenců v Radě ministrů, byla by situace samozřejmě příznivější.

Je mi líto, že pro Vás nemám ty nejlepší zprávy. Ale bojuje se dál.

S pozdravem

Petr Ježek"

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#875 » pon 28. lis 2016, 15:06

Uz reaguji i Slovaci:

Vážený pán Černý,

ďakujeme za Váš email týkajúci sa novely smernice 91/477 z dielne Európskej komisie, ktorá bola vypracovaná s cieľom predísť ďalším teroristickým útokom v Európe. Pán poslanec Mikolášik má v tejto veci jasný postoj a myslí si, že smernica v predloženom znení by nenaplnila účel, na ktorý bola vypracovaná, keďže sa jedná iba o úpravu legálnej držby zbraní. Zákaz legálnej držby zbraní nevyrieši problém teroristických hrozieb. Pri nedávnych útokoch bolo zistené, že zbrane, ktoré teroristi použili boli získané nelegálne. Prijatím novely by sme dosiahli úplne opačný efekt, než ktorý si želáme, a to potenciálne zvýšenie počtu nelegálnych zbraní a rozšírenie čierneho trhu s týmito zbraňami. Kým v súčasnosti vieme aspoň o legálnych držiteľoch zbraní, po sprísnení pravidiel by sme nevedeli už asi o žiadnych. Pán poslanec je zástancom idey, že je potrebné prijať určité opatrenia, aby sa predišlo udalostiam v Paríži a v Bruseli, avšak Únia musí obmedzovať teroristov a nie slobodu svojich občanov. Návrh Komisie nie je dostatočný aj z dôvodu absencie dopadových štúdií na potenciálne účinky revízie. Pán Mikolášik preto nepodporí novelu smernice v súčasnom znení, ako ju navrhuje Komisia.

S pozdravom,

Veronika Smažáková
Trainee
to Dr Miroslav Mikolášik
Member of the European Parliament, EPP (SK)
Rue Wiertz 60
B - 1047 Bruxelles
Tel: +32 (0) 2 28 47289 / +33 (0) 3 88177289 (STR)
Fax: +32 (0) 2 28 49289 / +33 (0) 3 88179289 (STR)
Mail to: miroslav.mikolasik-office@europarl.europa.eu.
www.mikolasik.sk

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#876 » pon 28. lis 2016, 16:27

Pan Polčák během asi 30min... Odpověď toho moc neříká,ale co chtít, aby psali za litanie...

Dobrý den, pane doktore!

Děkuji za zprávu. Bohužel trialog se vyvíjí, jak se vyvíjí. Komise podle informací z vyjednávání skutečně tlačí Parlament,respektive na kolegy účastny vyjednávání, aby přijal pozici Rady. Nemůžu mluvit za druhé, ale za sebe můžu napsat, že můj postoj k uvedené směrnici je pořád stejný, a dokud Komise nevypracuje odpovídající dopadovou studii, není o čem dál jednat. Myslím, že i řada mých kolegů má podobný postoj a budou v něm nadále setrvávat.

SP



Stanislav Polčák MEP

A vypotil jsem i anglický mail pro Vicky Ford (domluvit se domluvím, ale psaní...).



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#877 » pon 28. lis 2016, 18:23

No možná už to někteří z vás zaregistrovali: https://www.mastalka.cz/smernice-o-kont ... aji-salam/



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#878 » pon 28. lis 2016, 18:37

dvdmann: Je to smutné, ale nemůžu podpořit člověka, který je tam za komouše. To prostě nejde...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#879 » pon 28. lis 2016, 18:42

To jsou tam prakticky vsichni, ne? :-(
Jako zasobnik na 10 pro kratky to uz je fakt ulet...



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#880 » pon 28. lis 2016, 19:01

Irish_terrier, pan Ježek mi odpověděl to stejný.

Maštalkovi jsem též psal ve stylu, že jsem rád že i ve straně se kterou se nemůžu ztotožnit jsou lidi, kteří se chovaj normálně a že su rád že nás podporuje..

Pak sem teda psal nazdařbůh lidem z IMCO jak nabádaj firearms united.. snad to aspon k něčému bude

Eště by mě teda zajímalo, proč se charanzová zdržela.. vono by to stejně hovnajs pomohlo ale..

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#881 » pon 28. lis 2016, 19:11

JardaB píše:To jsou tam prakticky vsichni, ne? :-(
Jako zasobnik na 10 pro kratky to uz je fakt ulet...

Jaká je šance, že tahle volovina projde? To by byl největší průser z celé směrnice.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#882 » pon 28. lis 2016, 19:16

oldlamehand: Velká šance... :oops:

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#883 » pon 28. lis 2016, 19:19

Ale komise snad nemá rozhodující slovo.
Naposledy upravil(a) oldlamehand dne pon 28. lis 2016, 19:22, celkem upraveno 1 x.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#884 » pon 28. lis 2016, 19:20

To jeste nemusi byt konec, pokud jde o vymysleni omezeni, tak ma tahle banda odlozenych politiku neskutecny tvurci potencial... Hlavne je otazka, jak by se to melo vlastne realizovat, pokud bych si musel koupit novy zasobnik do me P09 tak to by jeste slo, ale to je asi jasne i jim, ze to neresi vubec nic... Koukam, ze si pro sichr k vanocum koupim revolver, to snad zatim nikdo neresi :-(

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#885 » pon 28. lis 2016, 19:24

Komise nemá rozhodující slovo, ale na západ od nás je většina proti zbraním (jestli nevěří svým občanům, zejména těm, kteří mají předky v koloniích, a nechtějí aby se ozbrojili... Kdo ví...).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů

cron