Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


Víťas01
Příspěvky: 62

Příspěvek#211 » čtv 23. bře 2017, 09:14

V BVS mají 10 - ranové.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#212 » čtv 23. bře 2017, 09:59

Super, díky :) Tam budu mít zanedlouho cestu. Nevěděl bys cenu?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#213 » čtv 23. bře 2017, 17:05

JardaB píše:Takze pokrokove 3 x 3 po 10 = 9 zasobniku, to bude takovej logistickej orisek ;-)

Neznám postup tvých počtů ( :D ;) ), ale je to asi takto:
3 x 30-ti raný zásobníky (2 zásobníky v "brašně" a 1 ve zbrani) - akční střelba - viz. závody typu Aprílová kosa, kde na každou stage stačí jeden zásobník (ikdyž i já jsem jednou na jedné 19-cti rané stage vystřílel asi 36 ran - sem se trochu víc "rozvášnil" :lol: )
A pak na mířenku mi stačí 1 x 20-ti raný na první položku 300 metrů (3 nástřel + 15 hodnocených = 18 ran) a k tomu 2 x 15-ti rané zásobníky - další dvě položky na 200 a 100 metrů po 15-cti ranách.
Nicméně pokud bys chtěl střílet oba typy závodů, vystačíš si do začátku jen s těmi 30-ti ranými.

Jinak pokud se týče těch zkrácených zásobníků, tak zkracování těch "hliníkových" do pušek typu vz. 58 není až tak náročné. V podstatě jsou dva typy a to buď s nýty a nebo bez nich. Zkus se v okolí nebo na střelnici poptat, jestli je někdo nezkracuje. Pokud takového kutila najdeš, neměl by být problém si říct, na kolik nábojů to chceš zkrátit. Z vlastní zkušenosti vím, že to jde i v malém bytě :D

P.S. JardaB : už asi tuším, jak si to myslel (narážka na zk******u směrnici EU). I tak by stačilo max. 5 zásobníků po 10-ti ranách (úplně bohatě :D )



Víťas01
Příspěvky: 62

Příspěvek#214 » čtv 23. bře 2017, 20:10

Píšou 300,- Kč, na kus. Je tam také poznámka že jich mají omezené množství. Podívej se na jejich stránky.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#215 » čtv 23. bře 2017, 20:55

Máš pravdu, už jsem je našel. Pokud by taky někdo byl slepej jako já a měl dojem, že tam nejsou, dávám odkaz :D

http://bvs.cz/zasobniky_cz_58_czh.html



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#216 » sob 25. bře 2017, 13:13

jhora píše:Když o tom mluvíte - jsou někde k dispozici kratší zásobníky? I já bych se dovybavil (15 ran ideálně), ale našel jsem je jen v brně za 330 korun kus. nemám nic proti ani koupit klasiku a nechat zkrátit, pokud to někdo dělá, jen se mi to nechce řešit na takovou dálku. Ideální by byla Praha...

A samozřejmě můj dotaz na kvalitu toho předpažbí a krytu závěru od gundoctor platí dál :)


Kryt závěru mám jsem s ním opravdu spokojen už sem sem daval i fotku někde ,myslim že v topiku "prima zbozi z daleke ciny " jen to chce předělat pružiny a je to ... kvlitni zpracovani a je to fakt lehoučky ...kolimátor na to sedl pěkně navíc je pořád moznost použít mířidla ...předpažbí bude následovat 8-)



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#217 » sob 25. bře 2017, 13:16

Spis mě vadí že bych měl krátit svoje 4x 30-ranové zásobníky to je dost škoda sakra nebude se na to taky vztahovat ten "grandfathering" ?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#218 » sob 25. bře 2017, 20:04

Díky, on už jde koupit i s pružinama, asi investuju, nechce se mi to řešit :) A chci to koupit právě rovnou i s předpažbím.



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#219 » sob 25. bře 2017, 22:26

To nevim jestli to jde ja sem objednal kryt od nich a byl bez pružin ... investovat např. do kingunu se mi nechtělo



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#220 » ned 26. bře 2017, 12:44

Mají ho tam nově, před pár týdny tam ještě nebyl. Je o pár set dražší, ale budu to mít bez starostí :) A přesně stejně na to koukám já, kinggun už je nad rámec toho, co chci do tunění dát.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#221 » ned 2. črc 2017, 19:39

Tak už jsem taky nakoupil a moderznizoval a potřeboval bych nasměrovat - je v Praze někdo další kromě pana Novotného, kdo mi dopasuje kompenzátor? Puškařství Novotný má teď zavřeno a sám si to nedopasuju :)



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#222 » ned 27. srp 2017, 10:51

trochu oživím diskusi - hledal jsem odpověď na můj dotaz a nenašel - ale chtěl jsem vyměnit pažbu u své 858, mám klasické pádlo, kde když odšroubuju patku, dostatečně dlouhým a širokým rovným šroubovákem se dostanu ke šroubu, kterým je pažba ke zbrani připevněna.. jenže ať jsem užil všechnu sílu, nějak se mi nedaří šroub povolit.. víte někdo něco co já nevím? dá se to vůbec udělat? ten šroub je sice rovný, ale "dutý" a špatně se to šroubuje... kápnul jsem trochu oleje z druhé strany kde je konec šroubu, ale výsledek se nedostavil.. docela bych šroub nechtěl rozpižlat tak že tam bude navěky.. máte někdo podobnou zkušenost?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#223 » ned 27. srp 2017, 10:57

jestli ti na tom pádle nezáleží, tak ho kolem toho čroubu odpižlej a vem šroub do kleští :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#224 » ned 27. srp 2017, 11:00

Jo, musíš si udělat pořádný "šroubovák" já ho mám z prodlužky na golu, čtyrhran na který se nasazuje oříšek jsem vybrousil do břitu. Musí to pasovat akorát do drážky jinak ji ožvejkáš a budeš řezat a odvrtávat. Tu přebroušenou prodlužku nasadíš na klasické Tčko, kosu ušponuj do svěráku a neboj se pořádně zabrat.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#225 » ned 27. srp 2017, 17:58

Povolil jsem to koupeným šroubovákem, patřičně velkým a s šestihranem, abych si mohl pomoct klíčem - jenom za šroubovákovou rukojeť bych to neutočil. Upínat zbraň do svěráku jsem se bál, ale naštěstí na její podržení stačil druhý pár rukou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů