Kydex pouzdra_obecně

Uživatelský avatar
martens73
Příspěvky: 14

Příspěvek#76 » pon 9. říj 2017, 08:10

Zdravím,
chystám se pořídit pouzdro na zásobníky za účelem kurzu obranné střelby a tréninků LOS a chci se zeptat, zda je z hlediska funkce a praktičnosti lepší volit pouzdro na dva zásobníky najednou nebo mít zásobníky ve více pouzdrech jednotlivě. A dále se chci zeptat, jak si stojí oproti kydexu výrazně levnější pouzdra plastová, např tyto: https://www.obrana.cz/shop/kategorie/ko ... zasobniky/ Díky



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#77 » pon 9. říj 2017, 08:25

Ahoj, já používám plastové na 2 zásobníky pro Glocka. Z Číny asi za 6 doláčů.A nemám s ním žádný problém.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#78 » pon 9. říj 2017, 08:49

já tedy preferuji pro zásobníky pouzdra se sweatguardem, lépe se tam navádí naslepo...
ale plastové by IMHO stačily (a tím, že budou asi více odstávat, bude manipulace snazší)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#79 » pon 9. říj 2017, 10:46

Mám plastové s pádlem na dva zásobníky a po zkušenostech jsem ještě pořídil kydex na jeden, když potřebuji i třetí zásobník. A výhledově si i ten plastový nahradím kydexem na dva.

Uživatelský avatar
martens73
Příspěvky: 14

Příspěvek#80 » pon 9. říj 2017, 11:00

takže kydex je lepší / stojí za ty prachy? - dvojzásobník plastový je cca za 400, kydex 1000+ Plastové jsem neviděl se sweatguardem, zásobníky v nich drží díky kovové pružině, kdežto kydex je samosvorný vytvarovaný přímo na konkrétní zásobník...
Naposledy upravil(a) martens73 dne pon 9. říj 2017, 11:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#81 » pon 9. říj 2017, 11:12

Jestli lepší to nevím, ale je víc k tělu. A právě mi přijde lepší mít všechny tři zásobníky zhruba stejně, než mít dvojitý plastový a třetí zásobník úplně jinak. Ale fakt je ten, že jsem to použil vlastně jen dvakrát.

Všechny tři zásobníky, většinou, nosit nebudeš, takže to není tak podstatné ...

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#82 » pon 9. říj 2017, 12:43

Ačkoli si umím pouzdro vyrobit za cenu materiálu, pro zmíněné účely (sport, tréning) nemá smysl se s tím drbat, uvedené plastové je navíc šikovnější (odstává, rychlé nasazení nebo "překonfigurování"). Kydexové spíš na nošení, na divoký tréning s plazením apod... případně estéti a manekýni potřebují mít barevně a stylově sladěnou sadičku s pistolovým pouzdrem ;-)

Uživatelský avatar
martens73
Příspěvky: 14

Příspěvek#83 » pon 9. říj 2017, 12:55

dík za odpovědi. Pouzdro bude na 99% jen na kurzy a LOS, když nosím v civilu, tak kdyby nedej bože k něčemu došlo, tak mi (pokud se nějak dramaticky nezhorší bezpečnostní situace) musí bohatě stačit 15 kousků ve zbrani :-) a až koupím na nošení něco menšího, tak tam bude zase jednořaďák a jiné pouzdro...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#84 » pon 9. říj 2017, 15:08

Mam na kurzy fobus s pádlem na dva zásobníky a stačí to. Nepopírám, ale že se sweatguardem by to bylo lepší při taktickým přebíjení sem se občas ne uplně ideálně trefoval.
Narovinu taky přiznávám, že kdybych pečlivě a pravidelně sušil nemuselo se to stát.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#85 » pon 9. říj 2017, 18:11

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně kydexu pro Walther PPS pro vnitřní nošení (IWB hoster). V prodeji jsou s plným sweatguardem a polovičním sweatguardem. Co je lepší na trvalé nošení? Podotýkám, že jsem trochu při těle, takže břišní "pneumatička" bude slušně drncat o bouchačku. Logicky mi přijde lepší plný sweatguard, abych si příliš neopotil pistolku a neskřípl si do ní faldík :) Na druhou stranu poloviční sweatguard nebude tolik tlačit. Bohužel nemám možnost před objednáním oba vyzkoušet, tak to budu muset risknout na slepo. Takže má někdo z kolegů střelců, kdo je také prostorově výraznější, nějakou radu? (já vím, pomohlo by zhubnout :))



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#86 » pon 9. říj 2017, 18:30

tlačit tě tam bude stejně kvér takže za mě plnej

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#87 » pon 9. říj 2017, 19:40

souhlas, lépe když tě tlačí kydex než kov (byť mne tedy přesto občas kouše vystupující ostré hledí)

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#88 » pon 9. říj 2017, 20:24

Díky moc, půjdu do toho plnýho...



Harry1
Příspěvky: 17

Příspěvek#89 » stř 11. říj 2017, 22:02

Kde budeš objednávat? 6.11. jsem psal dotaz na vnitřní IWB na RH Holsters a doted ani čárka. :( Asi jsou zase zavalení zakázkama. Tak nevím......

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#90 » čtv 12. říj 2017, 05:10

Ahoj, normálně na KydexováPouzdra - v úterý večer jsem objednal, včera expedovali, dnes DPD doručuje... bleskovka... je to IWB pro Walther PPS M2 (včera jsem si tohohle mazlíka donesl domů :))

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů