Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#181 » stř 30. kvě 2018, 06:32

Není, je to tak akorát. Když třeba něco dlužíš nějaké balkánské mafii. 8-)



FuttBuck
Příspěvky: 2

Příspěvek#182 » stř 30. kvě 2018, 08:11

JoeBiden píše:2 palné

jinak ideál vidím 2 palné, clinch pick (nůž pro vytrhnutí se ze sevření) a 1 nebo 2 pepřáky, z toho jeden nad 50 ml (nosím 100 ml) a pěnový

ale to je reálně tak minimum, spíš 7 -8 zbraní je ideál, pro každou stranu těla a sekci + zálohování možností.. třeba i na spodní straně svetru mezi podpažím a prsama (ale tam trvá dlouho najít správné místo pro úmístění pouzdra s poutkem - přístupné ale zároveň špatně odhalitelné při povalení) + takové ty vychytávky typu pilníky apod. skryté v opasku... ale to už je level ultra-mafián

Tohle je ukázkový příklad člověka, který zbroják neměl dostat.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#183 » stř 30. kvě 2018, 08:24

JoeBiden píše:2 palné

jinak ideál vidím 2 palné, clinch pick (nůž pro vytrhnutí se ze sevření) a 1 nebo 2 pepřáky, z toho jeden nad 50 ml (nosím 100 ml) a pěnový

ale to je reálně tak minimum, spíš 7 -8 zbraní je ideál, pro každou stranu těla a sekci + zálohování možností.. třeba i na spodní straně svetru mezi podpažím a prsama (ale tam trvá dlouho najít správné místo pro úmístění pouzdra s poutkem - přístupné ale zároveň špatně odhalitelné při povalení) + takové ty vychytávky typu pilníky apod. skryté v opasku... ale to už je level ultra-mafián


Jinými slovy, útočník na tobě vždycky nahmátne zbraň kterou tě bude moct přizabít.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#184 » stř 30. kvě 2018, 12:51

Neříkám, že nosím/že bych nosil 8,9 nebo 10 zbraní. Ale realita je taková, že 1 - 2 zbraně, pokud jde někomu o to se skutečně bránit (riziková povolání, země, vztahy atp), tak to ty dvě zbraně opravdu nevytáhnou. A to praní se o zbraň platí i pro 1 a ne, právě proto se to musí promyslet s umístěním.
Naopak přestava o 1 - 2 zbraních je ukázkou lenosti a arogance/machovství/atp.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#185 » stř 30. kvě 2018, 13:40

To snad nemyslíte vážně. Speciální nůž na vytrhnutí se ze sevření? Level ultra mafián? Jako nesouhlasím s takovým tím ,,tenhle neměl dostat papíry'', ale tohle je hodně přes čáru. To jako ráno trávíte 20 minut ověšováním se zbraněma?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#186 » stř 30. kvě 2018, 13:54

To bych si radějii pronajal dva Gurkhy aby mě hlídali, než abych musel tahat tohle. :D :D

Ale aspoň jsem si našel ten clinch pick, protože o tom jsem neslyšel...vypadá to jako pevný Spyderco P'Kal taková indonéská vychytávka



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#187 » stř 30. kvě 2018, 13:56

to JoeBidden: po ránu se vyšňořit jako vánoční stromeček - jen místo skleněných baněk zbraně - mi připadá přes čáru. Absolutně ujeté.
A taky OT. Tohle bych přendal do tématu "Hospoda aneb meleme..."

Zpět k OT. Chodím na pravidelné tréninky obranné střelby (2 hodiny týdně + někdy navíc terčová). A tam nás učí nejen střílet, ale i vyhodnocovat situaci a taky něco o ranivé balistice. Jsou místa na lidském těle (i kromě hlavy), kde zásah i ráží .22 útočníka s velkou pravděpodobností zlomí a zastaví. Tedy i malá pistolka dokáže "velké divadlo". Ráže 9 mm je sice lepší, ale ne absolutně nutná. Kamarád v USA nosí malinkou 6,35.
Důležité je umět ji používat i v časovém a "událostním" stresu. A to se musí cvičit, cvičit a cvičit. Tedy - můj názor je - na obranu je vhodná jakákoliv nositelná střelná zbraň, se kterou umíte zacházet a alespoň víceméně pravidelně s ní zdokonalujete zacházení. A poznámka nakonec - instruktor vám ukáže co děláte blbě, i když si už myslíte, že to umíte.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#188 » stř 30. kvě 2018, 14:00

Třeba se Joe vyjadřuje v kontextu jiné země než je ČR, nebo v kontextu nějaké hodně intenzivně obohacující multikulturní komunity. Ale docela bych to chtěl vidět, ten ranní obřad oblékání a ozbrojování. Nosit s sebou zbytečnosti.. proč ne, já třeba tahám s sebou lžičku na jogurt, nůž a malou svítilnu, nedávno i dva bity s držákem. Dovedu si představit, že bych byl považovaný v Británii za podezřelého exota a válel se na zemi při první příležitosti, kdyby zjistili, že mám nůž.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#189 » stř 30. kvě 2018, 14:00

Asi nieco taketo : https://www.youtube.com/watch?v=lP5SS3oWDY0. Sypem si popol na hlavu ale fakt mi nedalo ked to citam :D.

K teme - trening je samozrejme nutnost. Zostavu slzak / teleskop + strelnu zbran chapem a pouzivam koli moznosti toho ze mi niekto moze chciet 'len dat po hube'. Ze nam legislativa umoznuje nosit hlavnu + zalozku je pre niekoho tiez urcite fajn. Ale ak by som mal robit v extremne rizikovej sfere / lokacii, tak asi prvotne zmenim navyky kde / ako / v akej velkej skupine sa pohybujem nez pridam par dasich veci ktorymi sa ovesiam ;). Ale kazdemu co jeho jest.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#190 » stř 30. kvě 2018, 16:18

Jo. Pochopitelně je to myšleno pro rizikové oblasti, např. v rámci války gangů v Mexiku. Nevím, proč na takovou poznámku, která zohledňuje realitu brutálních útoků je tolik absurdních reakcí.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#191 » stř 30. kvě 2018, 19:22

Indian: Normalně nosim 9mm Luger, ale občas si beru "jen" CZ 50, protože je tenka a lepe se na tele schova, takze tam kjde si nemuzu volnejsi obleceni jde CZ50 a verim ze i tech 7,65 Br v pripade nouze pomuze.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#192 » čtv 31. kvě 2018, 08:47

@kk : tak určitě pomůže. Podle mne i nějaká hezky vypadající 6,35 může pomoct, protože někdy stačí pouhá hrozba zbraní, případně varovný výstřel do stromu nebo trávníku (když tam je). Nemusím to přece hned naprat do chlapa. A pokud to nestačí, viz výše ...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#193 » čtv 31. kvě 2018, 09:24

Indian: Ono zabít se dá i 6.35, viz opilecký případ z CZ45 https://www.denik.cz/krimi/zastrelil-zn ... 80530.html (nelegální zbraň) Stejně tak byla 6.35 vražednou zbraní v Praze (opilý držitel ZP zastřelil v noci muže v parku).

Ideální zbraň je vždy ta, kterou máš sebou a se kterou se dobře trefíš.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#194 » úte 5. čer 2018, 13:10

Jo, ale otázka je proč, když se dá v klidu nosit dvouřadý kompact v 9mm nebo třeba revolver.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#195 » úte 5. čer 2018, 14:12

@Dragunov: no třeba protože ne každý má konzistenci těla, aby se lehce dala skrýt (pokud nenosí v taštičce přes rameno).
Znova bych se vrátil k novému SIG 365, který má dvouřadý zásobník na 10 a přitom tloušťku G43 (skoro). Jen vychytat dětské nemoci... Anebo SCCY CPX (9mm, dvouřadý zásobník na 10, tloušťka 28 mm, ale bohužel pouze DAO).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů