cvičné náboje (sušilky)

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#91 » pon 30. črc 2018, 10:51

Ahoj všem. Kolega co přebíjí mi namačkal sušilky bez zápalky s různými kulemi (plast, celoplášť) a řádně zaškrtil. Do otvoru pro zápalku jsem nasunul 4 mm Ó kroužek a seříznul. Vyhovuje dostatečně. Jak s tak bez kohoutku. Nezajíždí ani není znát přebíjení.

Komerce, smazáno.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#92 » pon 30. črc 2018, 11:29

Pan Šimeček ješte sušilky dělá? Počítám že teď přes léto dovolenkuje, ale i tak jsem mu před 14 dny poslal mail a jsem zvědav, jestli něco klapne :)



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#93 » stř 1. srp 2018, 18:23

Zdravím, nevíte o někom kdo vyrábí sušilky 9 mm Browning a 9 mm makarov, o hliníkových vybíjecích vím, ale dal bych přednost "klasice".

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#94 » pát 7. zář 2018, 10:31

Dovolím si vystavit na ukázku pro případnou inspiraci mé sušilky. Dobré pro bezkohoutkové zbraně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#95 » stř 19. zář 2018, 21:22

Není tu náhodou někdo, kdo by vyráběl sušilky 9mm luger v Kladně, nebo blízkém okolí? Mohl bych si je vyzvednout osobně, já ušetřím poštovné, dotyčný cestu na poštu :) Kdyby ne, nic se neděje, jen to tak zkouším.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#96 » úte 4. úno 2020, 18:02

Vytaženo z vlákna o brokovnici SDM M870 :

Igrlik píše:Vystrelené nábojnice by si zrejme musel skalibrovať, sú nafúknuté a ak to bez toho do komory aj náhodou dostaneš, z nej už ťažko... :evil:

Tak jak psal poli:
Poli píše:Hele normálně jsme si dělali sušilky z vystřelených hilzen, které se ořízly na potřebnou délku, nacpal se do nich kousek násady od koštěte, aby to drželo tvar, lehce se hrana ohřála zapalovačem, aby se trochu sevřela a už se sušilo. Žádné kalibrování nebylo potřeba.
Ona totiž pumpa má tu výhodu, že snese hrubší zacházení a je na něj dělaná, takže bych se fakt nebál, že to do komory nebo z ní nepůjde. S pumpou jako s kurvou, tvrdě a na doraz.

Přesně tak. V OBI jsem si koupil dřevěnou kulatinu, obrousil konec, po obvodu udělal zářezy, aby se mělo lepidlo z tavné pistole kam vmáčknout, vyrazil zápalku, nacpal kulatinu do vystřelené nábojnice, zkrátil na potřebnou délku (rozdíl 2-3 mm není problém). Místo zápalky jsem z gumy na gumování vyřízl váleček a nacpal místo zápalky. Cpal jsem je do tureckého Uzkona a naprosto v pohodě. Jen se se zvyšujícím se počtem sušení pomalu začínaly roztemovávat okraje nábojnic od vytahovače. Vyřešeno přebrousnutím pilníku. Až je zlikviduju, udělám nové. Finanční náklady hrubým odhadem 50-60 Kč na asi 8-10 kusů.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#97 » úte 4. úno 2020, 18:22

Ještě fotečky. Něco už sice mají za sebou, ale ještě furt perfektně fungují tak, jak mají. I bez jakékoliv kalibrace.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#98 » úte 4. úno 2020, 18:32

Soda, vůbec se toho neboj, seber si pár tebou vystřelených nábojnic (tím máš obvykle zajištěno, že jdou dobře do komory i ven), někomu , kdo přebíjí řekni o pár střel, ty vsaď a vlep do nábojnic třeba mamutem - s ním můžeš vyplnit i otvor po zápalce. A nezapomeň do nábojnic vrtnout ze strany dírku cca 2mm aby bylo zjevné, že jde o sušilku. Jen dej pozor, aby nebyly moc dlouhé - mohli by se střelou zasekávat do vývrtu (a pak jdou blbě ven).



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#99 » úte 4. úno 2020, 19:21

Obrázek
Nevím nad čím tady bádáte, když toho jsou plné obchody. A tyto školáky 9 L jsou naprosto bezproblémové. ;)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#100 » stř 5. úno 2020, 18:40

Nebádáme tu nad ničím :D
Dotaz na sušilky 9 Luger je z roku 2018, na brokové r. 12 je z ledna 2020 (viewtopic.php?f=23&t=9203&start=90) :D



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#101 » sob 18. črc 2020, 16:24

Pan Šimeček už sušilky nedělá? Takže zbývají komerční hliníky/plasťáky za 50?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#102 » sob 18. črc 2020, 20:07

Pan Šimeček je vaclavbullet(zavináč)seznam.cz , nebo si jej pletu s někým jiným?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#103 » sob 18. črc 2020, 20:39

Netuším, zkoušel jsem simecek8(zavinac)seznam.cz z Huntingu. Podle fotek vypadaly jako od pana Václava. Zkusím tvůj mail.



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#104 » stř 30. pro 2020, 21:15

Doporučil by mi někdo značku (nebo soukromého výrobce, to je jedno) sušilek 38 special, které by měly realistickou hmotnost a dostatečně precizní rozměry, aby se s nimi dalo drillovat nabíjení rychlonabíječem (Safariland Comp-1)? Plastovým co mám teď se moc nechce padat do válce.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#105 » stř 30. pro 2020, 21:22

Kolik jich chceš? Můžu ti nějaké "přebít".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů